SeyahatYol tarifi

Gezi Ordzhonikidze (Kırım): ziyaret etmek ne ilgi, tarih ve değerlendirme yerleri

Tabii ki, biraz fazla beş yüz kişilik bir nüfusa sahip köy özel harikaları genellikle beklemeyin. Bu durumda rağmen hoş hayal kırıklığına olabilir. Yani, Ordzhonikidze (Kırım) ne görmek? Turistik ve bunların açıklaması dikkatle incelenmelidir.

Biraz tarih

İnsanlar en az 1000 yıl önce burada yaşamış. Bu Ermeni manastır ve bir kale Kaygador 11. yüzyıl M.Ö. ile kanıtlanır. e. Daha sonra Ceneviz limanı inşa - Orta Çağ'da köy Provato adlandırıldı. Ekim Devrimi'nden sonra bugünkü topraklarının bireysel parçalar Dvuhyakornym ve başarısızlık aradı. 1937 yılında, yerellik ünlü Gürcü Bolşeviklerin onuruna Mevcut adı verildi. Yerliler kısaltılmış versiyonu ile geldi - Orji. Ve 2007 yılında, yetkililer bile Zurbagan bunu adlandırmak istiyorum.

Şehir Ordzhonikidze, Kırım. Yapılar güzel doğa

Provato ve Dvuhyakornoy - köy iki koylarından kıyılarında yer almaktadır. Bu nedenle, büyük dalgalar korunmaktadır, fırtına genellikle bu ülke tarafında atlayabilir. İnce berzah onu pelerinle onlarca metre uzaklıkta küçük bir ada, Ivan Baba olduğu Kiik-Atlama, ile bağlantılıdır. Yukarıdan belki bu doğru olmasına rağmen kara parçası sadece, uzak anakaradan kırdı gibi görünüyor.

Ordzhonikidze tatil köyünde bu güzel yeri monoton ve sıkıcı olmayacak aracılığıyla öyle. Her Sahilde ayrı bir görünüm sunuyor. Örneğin, Dvuhyakornoy defne Feodosy kıyıları görülen ve karşı tarafta - Koktebel. Özellikle akşamları bir zevk yakın şehirlere parıldayan ışıklar izlemek için.

Ve bu konumlar Ordzhonikidze sadece bazı var. ilk etapta ne ziyarete? Muhtemelen daha iyi kıyıdan başlatın.

Gezi Ordzhonikidze, Kırım: pitoresk plajları

Köy çevreyi kirleten hiçbir işletmeler ve limanlar vardır, bir ekolojik temiz bir alanda yer almaktadır. Bu nedenle, ana değer ve aynı zamanda turistik Ordzhonikidze (Kırım) - neredeyse el değmemiş doğası, sarp uçurumlar, sarhoş edici hava ve şaşılacak berrak su.

Ve burada plajları her zevke uygun. Çoğu - Şeytan Köprüsü Altında "Atın eyer altında" çakıl, özellikle "Akik", "", "Pita" ve "Krasnyachka". Kumlu sahil boyunca uzanan kent, merkez plaj. İyi donatılmıştır: kafe, restoran ve konforlu bir konaklama diğer özellikler burada mevcut. uzakta turist gürültülü kalabalığından uzak kalmak istiyorsanız Ancak, veya Birinci Cape kalanı "Donbass" tabanına almak zorunda. Bu daha uzak bölge ve az pitoresk Ve. Taşların tercihi ise, "Krasnyachkoy" ve banliyö diziler arasındaki sahil aramak mümkündür.

ekstrem sporlar Hayranları keçi koyuna ziyaret etmek isteyeceklerdir. Orada sağ kayalardan suya atlayabilir. Bir kristal berraklığında su artı dik sahil dalış için ideal koşulları yaratmak.

Eğer Ordzhonikidze'nin en tatilcilerin ne seversin? sayısız yorumları, bu kompakt şehir bakılırsa. Denize herhangi bir noktadan 5-10 dakika içinde ulaşılabilir. Hatta şiddetli fırtına nedeniyle büyük dalgalardan koruyacak koylar, neredeyse algılanamaz.

Karadağ

Bir sönmüş volkan ve kendi adını taşıyan Tabiatı Ordzhonikidze'nin 10 kilometre (Kırım) içindedir. Bu manzaraları bizzat onlara bakmaya değer. Ordzhonikidze'nin içinde kıyıda tekneye geri bir yolculuk sunuyoruz. Yolda gördüğünüz , Koktebel plajları kaya bakmak, doğal bir kemer, "Golden Gate" yakın açık denizde yüzmek Şeytan parmağı. Yürüyüş bir rehber parkın çevresinde yürüyüş öneriyoruz. Bütün bu yerler, 500 metreden fazla bir yükseklikten farklı bir açıdan değerlendirilebilir.

Theodosius

güneydoğu Kırım sermayeden 14 kilometre olmak ve onu kabul edemeyeceğim görmedik. Ünlü deniz ressam Ivan Aivazovsky sanat galerisi ve yazar A. Green ev müzeyi ziyaret, sahil Theodosia'nın boyunca yürüyün antik kalıntıları yanına Ceneviz kale 14. yüzyılın - ve bu güzel şehirde bir gezi ne beklenir hepsi bu değil.

Koktebel

Ordzhonikidze'nin dinlenme çeşitlendirmek, bu kentte ziyaret edebilirsiniz. sadece 12 kilometre - küçük Koktebelya uzaklığı. Şair M. Voloshin bir ev-müze var. Ayrıca fabrikanın "Koktebel" turuna gidebilir. birinci sınıf şarapların hazırlanması sürecini gözlemlemek ve muhteşem içki farklı çeşitleri tatmaya kendi gözleriyle olasılığı vardır.

dağ Klementieva

Bu delta ve yamaç paraşütü önemli bir merkezdir. Burada, güney ve kuzey rüzgarlarından benzersiz süzülürler kurdu. Bu nedenle, hemen hemen tüm yıl boyunca, kış sezonu burada yapılmaktadır meraklıları kayma uçuş yanı sıra küresel rekabette hariç. Yeni başlayanlar eğitim almak ve onu bulutların yükselmek için ne anlama geldiğini tecrübe, ve aynı zamanda bir kuşbakışı görünümü ile mekanlara Ordzhonikidze (Kırım) alabilir.

binme

"Saddles'la Blazing" adı altında Kararlı binicilik, dağ yamaçları, orman dikim ve kıyı şeridi geçer bir rota düzenliyor. İşte sürme öğretmek, gerekli ekipmanı ver.

Bisiklet üzerinde yürüyün

Kira Ordzhonikidze'nin (Kırım) merkezinde kiralık masada olabilir. Köyün yerler böylece çok daha hızlı inceleyeceğiz. yollar çok sayıda farklı plajlara giden ve nefes kesen manzarası bu yolculuk çok heyecan verici olun.

eğlence

Katamaranlar, jet ski, muz, tabletler, su kaydırağı ve diğer cazibe sıradan deniz banyo canlandırmak yardımcı olacaktır. Yaz aylarında çekim burada çalıştığı için, okçuluk alıştırma yapmak için bir fırsat vardır. tahta ve elektronik oyunlar eğlence merkezi "Mississippi" çalınabilir. Çocuklar yapay havuzda muhteşem şişme botlarla yönetmek veya şeffaf kayan balonlarda takla ilginç olacak. tatile yanınızda çocukları almak isteyenler Böylece, memnunuz.

Daha fazla veya daha az gelişmiş altyapı turist sıkılmaya izin vermez. restoran ve gıda şirketlerin Onlarca ziyaretçileri bekliyor. En popüler "Medea", "Mana", "Versay" dir.

Bazı insanlar küçük kasabalarda plaj tatil 2-3 gün içinde sıkılıp inanıyoruz. Ama burada değil. Ordzhonikidze'nin (Kırım) tüm konumlar ziyaret ve sadece kısaca bakmak ve bunlara aşina olmak için, en az bir hafta, belki daha fazla rezerv tutmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.