SeyahatYol tarifi

Vorontsovskaya mağara - yeraltı Soçi mucize

Eğer plajlar, güneş ve denizin yanı sıra, Soçi bilinmeyen ve gizem dolu bambaşka bir dünya, sahip olduğunu biliyor muydunuz. Bu Vorontsov mağaralar Yeraltı Dünyası. Ve burada onların bütün sistemi! Bu makale onlara ulaşmak için ve ne ilginç şeyler Görebildiğimizi nasıl Vorontsov mağaralar nelerin bahsedeceğiz.

Neden Vorontsovskie?

mağaralar Soçi karmaşık Vorontsov denir. karga çok şey var çünkü göründüğü gibi Ve bu değil. Vorontsovka - Mağara kendilerine en yakın köye adını aldı.

Bir köy - yirminci yüzyılın başlarında, mağaralar bulunmaktadır arazinin sahibi ve toprak sahibi, adından. Onun adı Illarion Vorontsov-Daşkov oldu. Ve eski eşyalarını topraklarında tüm yerleşim onuruna adlandırılmıştır. Örneğin, Vorontsovka, Illarionovka, Dashkovka.

mağara sistemi

Soçi'de Vorontsov Mağaraları, Rusya topraklarında en uzun mağaralarından arasında üçüncü sırada yer aldı. tüm sistemin toplam uzunluğu - 12 km. Birkaç mağaralar içerir: Vorontsovskaya mağara Labirintovaya (3.8 km), Domuz (2.3 km) ve adına rağmen, Vorontsov mağaralar kısa olan Uzun ((uzunluğu 4 kilometre) - uzunluğunda 1,5 km ).

Kudepsta ve doğu Khost: mağaraların derinliklerinde iki nehir kaynaklanmaktadır. Sistem 14, farklı giriş ve çıkışlar vardır. Kompleksin büyük bileşeni Vorontsovskaya mağara olarak kabul edilir.

okyanusun dibinden

Vorontsov mağaralar 120'den fazla milyon yıl önce yatırılan kireçtaşı, içinde kurdu. mağaraların alt katman yaklaşık 2 milyon yıl önce ortaya çıktı ve üst - en fazla 1 milyon yıl.

Şimdi Vorontsov Mağaraları bulunduğu mahalde kez Tethys adı verilen büyük bir antik okyanus oldu. Kıtalar başarısız olmuş, deniz kurur ve dağlar, tam tersine, denizin derinliklerinden yükseldi: Bu gezegende yıl önce Milyonlarca afetler tabidir. Kafkasya toprakları, modern yüksekliği ve yükseldi Böylece bir kez deniz dibi kurumuş okyanus dağ sıraları dönüştü.

deniz kabukları ve deniz kestanesi: Bugün bile, deniz sedimentlerinin katmanlarının mağaralarda açıkça görünür fosilleşmiş deniz canlılarının parçacıklardır. katmanların her biri onun yaşı hakkında ilginç bir çok şey konuşabilir.

Farklı zamanlarda Vorontsov mağaraya yaşamış ve kılıç dişli kaplanlar ve yünlü gergedan, ve mağara ayıları, kurt, yaban domuzları ve hatta leoparlar. Araştırmacılar ve arkeologlar mağaralarda bulduk antik siteleri ve rookeries kabilelerin izleri, ocakların kalır.

Çeşitli zamanlarda mağaralar farklı şekillerde kullanılmıştır. Yani, burada insanların evleri ve kanlı ayinler yerleri ve depoları ve hapishaneler idi. Vorontsov mağaralar, antik kemik bıçak ve oklar Çerkez kabile bulundu.

Grotto "Prometheus"

bütün kompleks en ilginç ve en çok ziyaret edilen mağara - bu Vorontsovskaya mağara. Bu, en geniş ve en güzel en uzun olduğunu. Tabii ki, topraklarının tümüne mevcuttur, ancak yalnızca bir kısmı (yaklaşık 400 metre) değil turistler için.

Vorontsov mağara girişinde sizi karşılayacak ilk oda, - bir mağara "Prometheus". Bu tüm gezi ¼ daha fazla sürer. Eğer dikkat gereken ilk şey kemerin yüksekliğidir. yüksekliği fazla 20 metre. Doğru, doğru girişine yakın, bu kayalar büyük bir yığınıdır. Bu çöküş izler. Duvarlar ve tavanlar çelenk andıran mağara damlar dekore edilmiştir. Çok fazlalar ve çeşitlidir. Su tavan düşen su damlacıkları içinde çatlaklar sızan zaman artış stalaktitleri veren kireçtaşı ile karıştırılır. onları karşılamak için yükselen, taş sütunlar - mağara şeffaf buz sarkıtları ve dikitlerin bir yeri vardır. kutuplar bağlanıp buz sarkıtları sütunu şekil verildiğinde - stalagnates.

müzikhol

Bir müzik veya Pop, Salon de bulunmaktadır. hangi sahnede gibi, sen tırmanabilir bir tutamak enine duvarı, çünkü böylece o adını verdi. Sağ sahneden bir "organ" dır. bir enstrüman formunda bu sinter kalıbı. Onları vurursan seslerin çeşitli duyabiliyorum. Merkezde büyük bir teatral avizeler gibi tavan sarkıt Nateq asılı.

Salonun tüm duvarları üzüm salkımı şeklinde damlar ile kaplıdır. Zemin gümüş halı andıran Korallitler ile çevrili. Şimdi ve sonra kalsit kristalleri ile "banyo" görebilirsiniz. Oyunun doğası ve Vorontsovskie Soçi mağaralar oluşturarak, hayal gibi görünüyor.

Ulaşım

İlk seçenek - bir tur için bir bilet satın almak.

İkinci seçenek - kendi olsun. , Khost ilçesinde otobüs istasyonundan kalkan - Bu durumda, otobüs sayısı 127 "Kalinovoye Gölü Hosta" almalıdır. Otobüs ile son durağı gidin ve yere gitmek nereye (Vorontsovka yönünde tren istasyonu sağdan) gezi otobüsleri. Eğer kaçırmayın Park, çünkü onun yanında - Uçağın kuyruğu şeklinde ölü pilotlara bir anıt.

otopark geliyor boyunca giden toprak yol tırmanmaya Soçi Milli Parkı. Daha sonra oldukça dar bir yol olur bu yolda, birlikte, Vorontsovskaya mağara başlar hangi mağara "Prometheus" düz gelecek. orman yeşili kaybolmak değil sadece bu yüzden yerinden olmayacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.