SeyahatYol tarifi

Kolomenskoye Apple bahçeleri (fotoğraf)

Moskova çok büyük bir şehir olarak biliniyor. Ve insanların sakin bir yaşam için, o özellikle günümüzde, çok uygun değildir. Bir kelime - bir metropol! Ve çiçekler ve ağaçlar arasında olduğu gibi, sessizce boş zamanınızı. Ama sakın üzülme! Böyle bir yer yoktur. Onunla ilgili bu yazıyı anlatmak.

tarihin bak

Orada Rusya Museum-Reserve başkenti - "Kolomenskoye". O kendi içinde değerlidir. Sonuçta, eski kraliyet konaktır. Rus tarihin sayfalarında bir sürü içerir beri. büyük Rus prenslerinin ve kralların bir ülke ikamet olduğunu söylemek yeterli. Kolomna sonra Berbat (1530-1584) takma oğlu Vasily üçte (1479-1533), Ivan IV babası yaşamış ve. Rusya reformcu Peter Yüksek, (1672-1725) ve Catherine II (1729-796) geldi. Ayrıca Alexander I (1777-1825) ziyaret etti.

Kraliyet siteleri doruk ayrıca Çar Aleksey Mihayloviç "sessiz" zamanında (1629-1676) ile çakıştı. Onun olağanüstü güzellikte bir ahşap saray inşa edenler oldu! Hayatta etmedi üzücü.

Ve geniş bir park bulunmaktadır. Yani burada biz - burada. Ve doğa uyandığında, ilkbaharda ziyaret etmek en iyisidir.

Mayıs ayında gel

Ne bu yerin vatandaşlar çekiyor? Apple bahçeleri Kolomenskoye parkı güvenle Moskova bu bölümünde incisi atfedilebilir. Bu dikim için büyük bir alandır. Yumuşak, zümrüt yeşili, çimenli halı. Tamamen - zarif ağaçları tonkostvolnye ve whimsically kavisli koyu gövdeleri. Ve kar beyazı dantel üzerlerinde küçük çiçekler. Bir peri masalı!

Bu Kolomenskoye içinde elma bahçesi görmeye daha sık buraya gelmelidir. Ne zaman bu lüks çiçek? Genellikle Mayıs ayının ilk veya ikinci on yılda. Ve 17 gün bir hafta sürer. Tabii ki, hava bozan etmezse.

Ağaçlar büyük alanlarda uzun sıralar halinde dikilmiş olması dikkat çekicidir. Ve bu sıradışı. Sonuçta, biz genellikle diğer ağaç veya çalı yanında büyümek o elma ağaçları için kullanılır. Ve bu sürekli bir dizidir. çıktı olarak Ama, bu fikrin ve grevler olduğunu. ve öyle değil uç kenara - Sen bahçeleri ile yürümek.

çiçek açan bu kütlenin Peki lezzet. Yok parfüm mağazası pek çok şarkı ile karşılaştırıldığında olamaz!

Yani anı kaçırmamak - gelir. Ne zaman? Yaz aylarında Moskova'da her zamanki gibi henüz hala sıcak değil baharın son ayında, içinde. Muhtemelen, yerin hareketli başkentinde bu park daha sessiz daha hoş ve daha güzeldir, bulamazlar.

Bu arada, bu çok günlerde müze personeli bir tatil düzenliyoruz. Yani bunun anlamı "Kolomenskoye Beyaz Gece" çağrısında bulundu. Serginin açılışı, müzik (ve klasik yanı), gösteriler yaptı.

tarihin bak

meyve ağaçları ve meyve çalıları kralın eşyalarını topraklarında da vardır Dikim XVII yüzyıl civarında başladı. Onlar arada, "saray bahçeleri Sayımı 1701" ile tarif edilmiştir. Bu Kolomna elma bahçeleri mükemmel geometrik düzen olduğuna dikkat çeker. Ayrıca erik ve kiraz ve hatta armut dikildi ve. 6000'den fazla fideler! bir sebze bahçesi için bir yer yoktu.

kendi ürünleri ile kraliyet tabloya verilen Kolomenskoye köy. Meyve ve sebzeler St. Petersburg için sermaye transferinden sonra kraliyet ailesi onları terk etmek istemediklerini çok lezzetli idi. Ve hasat imparatorluk sarayında getirildi Moskova hala çıktı. Kolomna Elma bahçeleri bugün farklı çeşitlerinin 900 ağaç var. Aralarında Rusya için benzersiz alışılmadık hatta vakaları bulunmaktadır.

Altı eksi üç

Daha önce, kraliyet dönemi, Kolomenskoye elma bahçeleri - altı araziler. Bugün sadece üç kurtuldu. Ama onların meşru tarihi yerlere vardır.

Aynı adı taşıyan kilisenin arkasında yer Kazan bahçesi. Görünüşe göre, burada meyve onlar egemenin yemek sevk edildiklerini çok iyi idi.

yürüyüşe Bu prestijli bir yer. Ve sonra, birkaç yüzyıl önce ve bugün. (! 1767 Of) Özellikle burada eski plan çerçevesinde yeniden inşa edildi - döşeli temiz parçayı. Onların eklemleri büyük yatak vardı. Harika çiçekler - sümbül, lale ve Hercai menekşeler - onları dekore. Ve aynı sette Diana üzerinde - bir heykel, tabii ki. Bu flora ve fauna ve av Roma tanrıçasıdır. genellikle easels ile sanatçılar var neden bu anlaşılabilir. Kolomna bir elma bahçesinde gitmek, tüm canlıların koruyucusudur yanında bir fotoğraf yapmak unutma.

Kilisenin şerefine

Yükseliş Parkı böylece nedeniyle aslında adlı Yanındaki - Tanrı'nın Yükseliş tapınağı. Moskovalılar buraya gelip kokulu çim yatmak seviyorum. Okuma kitaplar, sohbet, sadece şaşırtıcı nazik havayı solumak.

Bazı bakışlar ve bitişikteki site. eğlenceli bir fuar var - "kurdeşen ile Manor arıcı" Ya da "Eczacı Garden" bakmak gidin. İşte gerçekten ender şifalı otlar vardır.

köyün yakınında

Elma bahçesi Dyakovo başka kilise yakınında uzanır. Eski zamanlarda, köleler bütün dikimleri ve ağaçların bakımı, içinde çalıştı. Onlar sadece küçük bir mezrasında yakındaki yaşadı.

İlginçtir ki Kolomenskoye proryazhali sebze elma bahçelerinde ... yatak önce! Belki bunun nedeni yerel meyve özel bir şekilde çok lezzetli değil mi? düzgün çatal ile yetiştirilen salatalık satılan lahana.

Hatta özel olarak oluşturulan gölet köylüler de üremek için daha çok balık oldu. Gölet ve şimdi orada. O kralın hala süresi olan bir veya yeni biriyse Sadece kampçılar bilmiyorum.

Yükseliş veya Kazan'daki olarak bahçede genellikle pek çok turist. Bu yüzden Çar Aleksey Mihayloviç'le çok güzel bir saraya bir yoldur. Sürece gitmek gibi, sen karahindiba hava ile bir takas görüyoruz. Ve onlar kiraz tarafından her tarafta çevrilidir. Orijinal.

Ve bir şey daha. yazdıkları bu yerlerin fanlar gibi, durumun çok iffet taslayan uzaktır. Örneğin, tamamen temiz çimler için parlak ve sulu otlar yalınayak yürüyebilir yetişir nerede. Ve bu harika bir duygu! Birçok burada sandviç ve şekerli su ile ekose çanta almak. Şimdi gidersen bile, bir şişe şarap kapmak. Ve bütün gün "gerçek dışı" dünya vardır. Güneşte Tan. kitap ve dergi okuyun. Farklı oyunları. Ve vücudu ama ruhu sadece dinlenme.

masal gerçeklik

Sen deniz pembe almak istiyor? Dolayısıyla, yere gelmek için zorunludur. Sarayın çevresinde olağanüstü güzel elma ağaçları dikilmiştir. Onların yaprakları beyaz ve pembe zengin değildir. Birçok var ve bordo. büyüleyici güzelliği!

görülecek onları ve yaprakların çünkü Ayrıca, bu güzel kokulu çiçekler öylesine yoğun dalları üzerinde oturan olmasıdır. Katı pitoresk duvarı. Veya halı - hangisi tercih.

Metro - yürüyerek

Biz burada ziyaret etmek ilham umut ve nerede Kolomenskoye elma bahçesinde anlıyor. Buraya gelmek için kesinlikle değer.

Şimdi, soru doğal olarak ortaya çıkmaktadır: Biz Kolomna bir elma bahçesi ziyarete kabul nasıl onu almak için? Çok kolay! Sen "Kashira" istasyonu veya "Kolomna" metro binmek. parka gel - bunlardan herhangi adına. Evet, giriş ücretsizdir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.