SeyahatYol tarifi

Gezi Moskova Kremlin. inşaat, diyagram, açıklama tarihçesi

Bu yazıda Moskova Kremlin ana manzaraları bak. Bu nehir Neglinnaya ile Moskova Nehri'nin kesiştiği yerde bir tepeye Borovitsky üzerinde bitişik toprakları üzerinde 25 metre mesafededir. Eski kaplı ahşap Borovitsky tepe, sayesinde hangi onun adı var. Moskova Kremlin Rusya'nın mevcut sermayenin atası olarak kabul edilebilir. İlk Moskova binaları sonra tam olarak kendi topraklarında bulunuyordu. Kremlin ve Kızıl Meydan yerler farklı zamanlarda inşa edildi. Yani kronolojik sırayla, en başından beri onlar hakkında hikaye başlayalım.

Kremlin (Moskova) olarak ülkemiz için bu kadar önemli bir yerde ortaya çıktığı tarihöncesi, keşfetmeye. Bilim adamları insan Borovitsky Tepesi sonuna II bin. M.Ö. ilk izlerini tarih. e. XII yüzyılın başında, yine burada modern Moskova atası oldu yerleşim vardı. Vyatichi Borovitsky Tepesi boyunca geniş bir alanı işgal etti. Yani iki yerleşim, halka korumalı tahkimatı ortaya çıktı.

Antik Rus dönemi

Eski devlet başlangıçta ayrı krallıklar oluşuyordu. En kapsamlı ve etkili Rostov-Suzdal oldu. Onun sermaye XII yüzyılın Vladimir şehir ikinci yarısı oldu. Moskova batıdan Prensliği ile sınırlanmıştır.

belirtildiği gibi 1147 yılında Ipatiev Chronicle, Yuri Dolgoruky Suzdal Prensi onun müttefiki Svyatoslav, Moskova'da Novgorod-Seversky Prens davet etti. Bu olay belgesel kaynaklarda Rus sermayesinin ilk söz idi ve bu tarih şehrin oluşumunun başlangıcı olarak kabul edilir.

XIII yüzyılda, Moskova, hem de diğer Rus şehirler Batu saldırılarına maruz kaldı. Ancak, bir süre sonra, şehir canlandırmaya başladı. Moskova'da, Daniel, Aleksandra Nevskogo en genç oğlu tarafından kurulan bu dönemde, içinde şehzadelerin ilk hanedanı vardı. Tatar-Moğollar tamamen Rus devletini yıkmak olamazdı. Dünya bu Horde sertifikalarının (etiketler) için alıcı, Rus prensleri yönetmeye devam etti. Böyle bir 1319 yılında etiket ve büyük oğlu Daniel idi Moskova Yury, Novgorod hüküm sürmesini. Ve Moskova kardeşi onun yönetiminde kendilerine teslim edilmiştir.

öncüllerinden, Vladimir geleneğini olduğu gibi aşağıda gösterilmiştir görüntü hangi Ivan Kalita,, taşınmaz. O kalmaya karar Moskova. Bu olay Kremlin ve bütün şehir kaderini büyük bir rol oynamıştır. Moskova'da İvan ve Peter Metropolitan taşındı sonra.

Kremlin'in Rus prenslerinin ikamet oldu

O zamandan beri Kremlin sadece koruyucu bir yapı olmaktan çıkmıştır. Kremlin'in Açıklaması artık bu çerçeveye uymak. O Metropolitan grandük ikamet dönüştü. Kremlin toprakları daha önce yalnızca ahşap yapılar inşa. O zamandan beri, beyaz taştan bir bina inşa etmeye başladı. Yani, Borovitsky tepe, en yüksek noktada, Moskova Asıl devlet kilisesi oldu Varsayım Katedrali, kuruldu. Bizim zamanımıza kadar gelmiş, 1333 yılında taş Bunlar ilk binaları ve ayrıca Moskova Kremlin mimari kavramını tanımlar - İoanna Lestvichnika Kilisesi 1329 yılında Arhangela Mihaila Katedrali çıktı. Ivan Kalita altında Sermaye büyüdü. Kremlin merkezi yerleşimi müstakil hale gelir.

Isim "Kremlin" tarihli 1331 yılı, kıyamet yıllıklarına ilk kez ortaya çıktığı söylenebilir gerekir. Bu merkezi yerleşimi güçlendirilmesi anlamına gelmektedir.

Ivan Kalita ölümünden önce manevi bir okuryazarlığı yazdı. Bu kitapta Rusya'nın gücü (Prensin giysi, değerli sofra takımları, altın kemer ve zincir) sembollerini yanı sıra tüm oğullarına Moskova'nın arazi miras.

beyaz taş Kremlin

1365 yılında Kremlin'in ahşap yapı bir kez daha ateşten yaşadı. Sonra Dmitry Donskoy, Moskova genç prens, bir tepe Borovitsky bir taş bina inşa etmeye karar verdi. Bu Kış 1367 30 mil şehir Myachkovo köyden bulunan kireçtaşı başkenti getirildi. İnşaat ilkbaharda başladı. Sonuç olarak Moskova'nın merkezinde yılında Kuzey-Doğu Rusya'da ilk beyaz taştan kale vardı. Aynı zamanda Kremlin'in Eyalet tepenin gider, yanı sıra eteğine arttırıldı. XV yüzyıl sonunda Otelin mimarisi modern Rus sermayenin karakteristik olan özellikleri kazanmış ve Moskova Vladimir ve Kiev halefi olarak görülmeye başlandı.

Konstantinopolis, Bizans İmparatorluğu'nun başkenti Türkler tarafından 1453 yılında ele geçirildi. Bu nedenle, Ortodoks rolü sermayesini Moskova yürütmek başladı. Bu duruma uygun hale kenti getirmek amacıyla, Ivan Iii Kremlin yeniden inşası için Rus ustaları ve İtalyan mimarların sermayeye çağırdı.

Kremlin topluluk oluşumu

gözetiminde Aristotle Fioravanti, İtalyan mimar, 1475 1479 yaşındaki dönemde, yeni Varsayım Katedrali, Rusya'da ana kilise kuruldu. Arhangela Mihaila Katedrali - meydanın diğer ucunda, katedral karşısında bir başka İtalyan, Aleviz yeni bir tapınak mezar yaptırdı. Moskova prens saray Kremlin'in batı kesiminde inşa edilmiştir. Bu ortalama Altın, Embankment ve Big dahil Faceted Odası.

Müjde Katedrali 1489 yıllık 1485 döneminde, sonradan inşa edilmiştir. Onu Robe Emanet Kilisesi dayanıyordu yanında. Bildirim ve Başmelek katedrallere sınırlıdır alanı, devlet saray bulunmaktadır. Bu prensin ana hazine idi.

Katedral Meydanı topluluk çan kulesi İvana Velikogo yapımını tamamlandı. Bu yıl 1505-1508 yılında tamamlanmıştır. Ivan o zamandan beri zil Büyük Bell sermaye sakinlerini memnun başladı.

Tüm yeni tapınaklar geleneksel olarak Dmitry Donskoy ve Ivan Kalita sırasında burada seleflerinin arsasına inşa edilmiştir. onların yerine dikilen, Moskova Kremlin manzaraları aynı isimler vardı. Eski tapınakların tüm mezarlar ve kalıntılar dikkatle onları aktarıldı. Vladimir Our Lady simgesi - Vladimir Varsayım Katedrali zamanda Rusça en saygı duyulan türbeyi taşındı.

Kremlin kuleleri

Yeni kule ve duvarların yapımı Kremlin topluluk tasarımına bitirme dokunmatik oldu. Birkaç aşamada Onların yeniden yapılanma ve yenilenme geçiyor. Taynitskaya kule ilk oluşturuldu. Moskova Nehri için bir yeraltı geçidi vardı. Anton Fryazin, Italian - Mimar, bu projeyi tamamlamak için. vatandaşı Marco Fryazin başka şimdi Moskvoretskaya denilen Beklemishevskaya kulesi yarattı. Sonra da Moskova Nehri için gizli çıkış vardı Sviblova yarattı. 1633 yılında Sviblovo kulede biz su kaldırılması için özel bir makine kurulmuş ve Vodovzvodnaya olarak değiştirdi.

1488 yılında Müjde kule inşa edildi. Sonra dikilmiş ve Moskova Kremlin diğer yerler. İki Adsız kule ve Borovitskaya Peter, Nabatnaya ve Konstantin ve Helen idi. Spassky kule Kremlin doğu kısmını güçlendirmek için inşa edilmiştir. O şimdi onun markasıdır. Kurtarıcımıza ve Smolensk Kurtarıcısı: Spassky kule iki simgeleri onuruna adını aldı.

Nicholas aynı anda inşa edilmiştir. Bunun ve Kurtarıcı Arasında sonra Senato olarak tanındı birini bile büyüdü. Orta ve Köşe Arsenal Kulesi XV yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıktı. Aynı zamanda, Trinity, Kremlin'deki en yüksek vardır. Yapıldığı kendisine yaklaşımlar güvenliğini sağlamak için Kutafya kule. Aynı amaçla Silahhanesinde ve Neglinnaya Nehri komutanı boyunca dikilmiştir. Çar'ın taret - 1680 yılında Kremlin'in son kuleyi ortaya çıktı.

Kremlin tarihinin saltanatı İvana Groznogo zaman

Varsayım Katedrali Ivan Grozni, Moskova Büyük Prince 1547 yılında Rusya otokrat ilk ilan edildi. Rus Ortodoks Kilisesi Baş Büyükşehir Macarius resmen Monomakh Ivana Groznogo ait başına şapka koyarak, onu kral ilan etti. Moskova krallığına fazla güvenilirlik vermek amacıyla, Kremlin katedraller yapılarında resim duvarlarını süslemek için birçok ascetics ve tarihsel figürler, hem de fikir canonize karar verildi.

Fethedilmiş Astrahan ve Kazan Hanlığı sonuçlandı Askeri kampanyaları, Rus devletinin otoritesini güçlendirdi. Bu olayların şerefine, o da Aziz Vasiliya Blazhennogo olarak bugün bilinen Meryem Şefaat, Katedrali inşa etmeye karar verildi. O, bu binanın özel önemini vurguladı Kremlin dışında 1562 ile 1555 arasındaki dönemde inşa edilmiştir. Kızıl Meydan - Bu Spassky Kapısı yakınında yavaş yavaş Moskova'nın sosyal hayatın yeni merkezi kurdu, burada oldu.

Livonya Savaşı sırasında, Polotsk, antik Rus şehre döndürüldü. Bu olayın şerefine, İvan Grozni evinin kilisesi olarak hizmet veren Müjde, tapınağını yeniden inşa etmek için emretti. 4 küçük kilise (şapel) sırasıyla 1563-1566 katedralden galeriler üzerine inşa edilmiştir.

Kral saltanatı, ek olarak, bu Kremlin'in emriyle ortaya çıkmasını kaydedildi. Sözde kontrolleri. Onların Binaların temelli idari ve iş merkezinde süre açmak için Kremlin'in Ivanovo alan üzerinde bulunuyordu. Büyükelçiler Bölümü Bunlardan en önemlisi olarak kabul edildi. ofisinde elçilik töreninde gözetilmesi üzerinde dış politika sorunları, hem de kontrol edildi.

XVIII yüzyılda yapılmış Kremlin dönüşüm,

bugün korunur Kremlin, ilk ayrıntılı harita, geri 1663 yılına uzanıyor. Üzerinde yaklaşık burası sonra baktım nasıl tahmin edebilirsiniz.

onun doruk sırasında yaşanan XVII-XVIII yüzyıl başında Kremlin (Moskova). Devlet sermayesi 1712 yılında St. Petersburg Moskova'dan kararname Petra Velikogo tarafından taşındı. Ancak, Varsayım Katedrali Rusya'da ana kilise olmaya devam etti. Burada hükümet takdis edilir. Fakat yeni koşullar yaşamın farklı bir şekilde dikte, böylece bölge Borovitsky Tepesi yeniden başladı. Orada özellikle, saraylar, manastırlarda Moskova Kremlin yeni konumlar vardır ve Ticaret Odası eski şövalyeleri yerini aldı.

Yani, Çar'ın mahkeme Evi, XV yüzyılda inşa sökülmüş. Onlar tarzında taş Kış Sarayı'nı yapılan Barok mimar Rastrelli değiştirildi. Anny Ioannovny emriyle bir Çar Bell döküm vardı. Bu iki yıl sürdü - 1733 den 1735 kadar Ancak, kasıtlı amaca hizmet kaderinde değildi. 1737 yılında, Kremlin Trinity sardı yangın sırasında, çan suya maruz ahşap yapılar söndürmek için. Nedeniyle önemli sıcaklık farklılıkları fragmanı ondan kırdı. Bell yaklaşık yüz yıl döküm çukurunda kalmasına rağmen 1836 yılında o bu güne kadar kalır bir kaide üzerine kurulmuştur.

Moskova Kremlin açıklamasını oluşturma, kendi inşaat her zaman haklı ve rasyonel olmadığını belirtmek gerekir. Yani, Hazine Mahkemesi, Armory Galeri yıllar 1756-1764 yılında inşa edilmiş bir yerde, hazine hazine var yerleştirildi. Birkaç yıl sonra o Kremlin yeniden oluşturulmasına karar ve cephanelik diğer antik binalar ile birlikte yıkıldı. Çünkü tepenin bu güney-doğu kısmının Borovitsky inşa artık çıplak olmak ve.

MF Kazakov Kremlin görünümünü değiştirmede önemli bir rol oynamıştır. Bishop evi onun gözetiminde inşa edildi. 1776-1787 yıllarında Senato tarafından dikilmiştir. Bina cadde ve St. Nicholas Miracle Manastırı arasındaki boşluğa takılır. Bu Senato Meydanı topluluk tamamladı.

1806 yılında Alexander Trinity'yi manastırın yeri ve Tsareborisova Mahkemede bunu değerli eşyaları saklama müze binası inşa etmek için karar verildi Buna göre bir karar çıkardı. Binanın Egotov projesi tasarlanmıştır. Müzenin inşaatı 1810 için 1806 den gerçekleştirildi. Kremlin, bu bir sonucu olarak, yeni bir bina yanı sıra Arsenal ve Trinity kulesi arasındaki küçük alanda, Trinity adını vermişti.

1812 savaşından sonra Kremlin

Kremlin'in bir yeniden yapılanma planları Yurtsever Savaşı kırdı. Napolyon'un ordusu Moskova'yı işgal ettiğinde, şehir yangınları kucakladı. Birçok değerli yağmalandı. Petrovsky 1 İsimsiz, Vodovzvodnaya kulesi, hemen hemen hiçbir şey bıraktı ve St. Nicholas gelen üfledi.

Moskova Kremlin, hem de onun topluluk restorasyon oluşturulması zaferden sonra devam etti. Rus mimarları taşıdı. yeniden Kremlin duvarları ve kuleleri havaya. Kış Sarayı'nın yerinde Nicholas I emriyle 1838-1851 yıllarında saray kompleksi inşa edildi. Bu Moskova Cephaneliğinde Büyük Kremlin Sarayı ve daire parçasıydı. İnşaat KA Ton açtı. bütünüdür Saray Meydanı yeni binaların kompleksi dekore.

yıkım siparişleri beri Katedral Meydanı ve açık kalmıştır. birliklerin geçit törenleri, XIX yüzyılda Orada gerçekleştirildi. Bu Dragoon tören alanı olarak tanındı. Bu noktada, 1989 yılında Alexander II bir anıt dikildi.

Sovyet döneminde Kremlin

Size Moskova Kremlin planı tarihli 1917 yıl yakından tanımak göstermektedir.

Mart 1918 yılında Kremlin'deki, hükümet RSFSC yerleşti. Lenin'in ilk binanın Senato ofis daire yılında Stalin'in ardından kurulmuştu ve. Kremlin'in Salonları halka kapalı hale geldi.

Şu anda, o ülke çapında kilise ve manastır onarılamaz hasara uğramıştır. Kremlin ensemble bu kaderi kaçmadı. Moskova Kremlin planı biraz değişti. 1929 Voznesenski ve Chudov manastırları yok edildi. Askeri Okulu binası onların yerine büyüdü.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, mimari kompleks pek etkilenmez. O 1955 yılında muayene için açılmıştır. Trinity kapılarının yakınında 1961 yılında onlar Kongrelerinin Sarayı'nı inşa ettiler.

Kremlin topluluk bugün

Bugün, dünyanın her yerinden birçok turist Kremlin ve Kızıl Meydan turistik yerlerini keşfetmek için geliyor. Ve bu güne kadar bu yerler onların görkemini kaybetmedik.

1990 yılında Kremlin UNESCO listesine dahil katıldı. Burada yer alan Müzesi, Cephaneliğinde Müjde, Varsayım ve Başmelek Katedrali, Uygulamalı Sanat Müzesi ve Yaşam XVII yy Rusya, Robe Emanet Kilisesi ve Ivan Büyük Bell topluluk dahil rezerv "Moskova Kremlin" yaptı. 1991 yılından beri, Kremlin Rus başkanın ikamet haline geldi.

Moskova, 1997 yılında söz konusu sermayenin 850 inci yıldönümü, ile, Kremlin yeniden restore edildi. Bu çalışmalar sonucu Kızıl Sundurma Faceted Odası restore edildi gibi, Senato binasının restorasyon uğramıştır ve yürütülen diğer çalışmalar yapıldı. Bugün, Ortodoks ilahi hizmetlerin büyük şenlikleri sırasında Kremlin katedraller. İyi tüm topluluk turları gibi Gerçekleştirilen.

Moskova Kremlin planı farklı binalarda bir dizi içerir. Bu 27.5 hektarlık bir alanı bugün ve duvarların uzunluğu vardır -. 2235 M 80 metre yüksekliklere ulaşmak 20 kuleleri vardır. Kremle duvarları ile 3.5 ila 6.5 m'lik bir kalınlığa sahiptir. Bunların yüksekliği 5 m 15 etmektir.

Bugün burası ilginç bir olay tutulur - Kremlin muhafız değişen. O 12 öğlen her Cumartesi Katedral Meydanı yapılıyor. Nisan'dan Ekim'e kadar - Eğer Kremlin'deki nöbet değişimi görebileceğiniz dönem. Bu turistler için çok uygundur.

XX yüzyılın başında Kremlin'in giderek bir mimari ve tarihsel-kültürel anıt olarak algılanmaktadır. Çeşitli uluslararası ve ulusal sergiler de Patriğin vestry ve cephanelikte görüntülü hazineleri üzerinde genellikle. saray müze ikincisi XIX yüzyılda zaten oldu. Ancak, geçmişi bundan çok daha erken başladı. Geri 1547 zaman sipariş Armory oluşturulan ilk söz vardır. O zaman bir cephanelik mücadele orada tutuldu. Bir süre sonra Armory büyük hazine arayarak başladı ve adı 1560s kökenli bize tanıdık. müze şimdi Monomakh Cap yanı sıra eski kıymetli kumaşlar, Rus İmparatorları, silah ve daha tahtlar dahil eşsiz bir tarihsel sergiler içerir.

Kremlin hikaye eyalet tarihinin o olduğu sembolü olarak devam etmektedir. Bir XXI yüzyıl hala kendi sayfasında girecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.