SeyahatYol tarifi

Pechory: yerler, konum Üst Pechory, özellikle

Rusya her köşesi doğanın eşsiz anıtıdır. Peçora Nehri Komi Cumhuriyeti'nde (Rusya'nın Avrupa kısmında kuzey-doğu) ülkesi üzerinde uzanır. böylece mekanlar, manzara ve: Bu makale kısaca bazı özellikleri bu korunan Pechora alanların doğa olacaktır açıklanır.

Ural Dağları'nda son buzullaşma etkisiyle yaratılan alanın kendine özgü topoğrafyası. sırtlar, nehir vadileri, eğim ve küçük tepelerin en buzlu kanallarının etkisi altında oluşturulmuştur. Buralarda geniş düz alanlar Pripechorya buzul kapakları toplu kapalıdır.

Pechory (Pskov bölge): kabartma Açıklaması

kabartma özellikleri Pskov bölgenin doğal rezerv ve bunların jeolojik yapının bölge 3 büyük alana ayrılır.

1. Düz Pripechorskaya - Yakshinsky kısım bulunduğu içinde bölge. Tepesinde buzul katmanları tarafından örtülmektedir Permiyen çökellerin temelini, koydu büyük düz bir alandır. Yükseklik (elev. Abs.) 175 metreden büyük olmayan var mı. bölgenin Orta kısımları gömülmek.

2. (ark. Hilly at) Alan Predgorny Ural bölgesinde batısında yer alan ve Ural Dağları'nın ana tabanına kadar uzanır. Ben düz batı geçiş Artinskiyen ve tepelerin 2 büyük sırtlar sundu. Ve Batı (B. Parma) deniz seviyesinden yüksekliğe sahiptir. 437 metre hakkında deniz.

3. dağ alanı 4 sistemleri ile temsil edilir Kuzey Urallar değişmektedir. Koyp (yükseklik 1087,5 metre), Ayı Kayası ve Kozhimiz (yükseklik 1195,4 metre): Aralarında en yüksektir.

Pechora River (RF) özellikleri

Peçora Nehri Avrupa Kuzey'de büyük ve bol olduğunu. Bunun kaynağı rezervi bulunmaktadır. 2 tepe arasındaki birleştirme Bu akım 2: Pecher, takımı-bodur ve hastalıklı-Engile (896.8 m yüksekliğe sahip.).

Nehrin tüm uzunluğu - havza alanının 1809 kilometre ve kısmen 320'den fazla sq vardır .. km. o Barents Denizi'nde aşağıdaki hangi Pechora Pechora Guba, içine su akışı. Pechora - bu, içinde bulunduğu en güçlü ve en büyük nehirdir Avrupa Kuzey Rusya'da bir parçası. Her yıl, bu tatlı su 130-inci kübik kilometre hakkında denize ekler. Bir Volga getirdiği suyun miktarından daha 2 kez daha azdır, fakat 1.5 katı yıllık akımı hacmi Dinyeper genel olarak Don. Pechora havuzu 35000. Rivers ve akarsular ve fazla 61.000. Lakes toplam ayırır.

En uzun nehir havzası Amerika alaşımları için çok popüler. Onun uzunluğu 500 kilometredir.

Pechora bir üst bölgesi, orta ve alt ayrılabilir. Dış Pechora boğaza kaynağından uzanır. Volosnitsy.

topraklarının manzaralar

Üst Pechora vadisinin Özgü manzara. onun akışının tüm şekilde bulundu Turistik. Nehir sırtlar arasındaki akar Urallar'ın, dağ Üst su, Ort dökülmektedir. ve N. Anahtar, Yurga, Schegolihinskoy ve diğerleri. nehirleri. karışmasından sonra Manske Volosnitsy nehir batıya keskin yön değiştirir. dağ kısmında ve bir nehir p akar. Boş Küçük.

Sonra Ayı Stone (dağ) de, uzun yüksek güçlü eşiğinin geçişi sonrasında, Pechora piedmont kısmında izler. En yüksek Parma boş ağız B Kanal bölümü çok tekneye bu yerlerde hareketi engeller, yaklaşık 150 metre olan bir genişliğe sahiptir ve genel olarak, şeritli düz çakıl oldukça büyük yatırılır.

İlginç ve peyzaj açısından Pechora sitesidir. Burada Doğa konumlar nehir birkaç kola ayrıldığı, kendisiyle bağlantılı olarak, küçük adalar şeklinde sunulmuştur. Nehir B. Shezhima izdiham altında genellikle küçük ara sıra riftler ile nispeten sakin uzanıyor bulunmaktadır. Ve adacıkların sayısı daha da azaltılabilir, ancak boyut olarak artar.

Sonra sürüler ve sadece zaten Pechora B. Shaytanovki ağzında dik ve büyük viraj altında yatak genişletme ve kayboluşu vardır. kıyısında rezerv (batı) sınırında sık sık (özellikle ağızda. B. Shezhim) kireçtaşlarının büyük mostra gözlemleyebiliriz.

Pechora arasında kolları

Pratik olarak tüm kuralları büyük kolları (Ilych, Shugor, Podcherye ve Usa üstünden) Urallardan aşağı akar. Sırtın tepelerinde Bolshezemelskaya Lai kökenlerini, Shapkina ve Colva var. Kuzey Mylva, Solucan otu, Izhma, Sula ve Tzilma (Pechora sol kolları) Timan Ridge ve Unya menşeli - Ural sırtın Gümüş Kemer dağlarında. Kozhva Nehri, Kayak Lem Velho ve Lemyunskoy tepe ile izleyin.

Benzersiz sadece konumu ve Pechora eşsiz manzaralar için. nehir havzasının alanında kullanılan Harita kürk ve yırtıcı kuşların üretim yeri olarak bu alanları temsil izleri vardı. Üst büyük nehir kolları - Ilych, 393 km'lik bir uzunluğa sahiptir.

Üst Pechora özelliği - eğlencelidir

meraklı ve ilginç hatta turist romantik Pechora sağlamak nelerdir? bu yerlerin gezi bu nehrin başında görülebilir. Suyun ilk jet Pêcher-I-Talyah-Sjahl eğim, çevrilmiştir Mansi dil denilen dağda kayaların arasında yol yapım çok küçük bir bahar geliyor - "Pechora doğurdu dağ"

yosun ve yosun: Burada yorum uçurumlar, bitkiler ile büyümüş yükselen edilir. Ayrıca bu alanda onun kavisli gövdeleri ve taşların sayısız enkaz ile cüce huş görebilirsiniz. Komşu dağ ünlü taş kalıntıları Manpupuner olduğunu. Biraz daha görkemli yeşil zirveleri Gümüş Kemer yükselir.

Başka bir garip gerçeği unutulmamalıdır: Bir dağın Pêcher-I-Talyah-Sjahl yamaç bir gün dökme demirden yapılmış sıradışı bir plakadan boşaltıldığı bir helikopter, var ve bunun üzerine - bilgi Pechora hakkında. İşte bu nehir verilen nadir bir onurdur.

Üst Pechora sonuç bölümünde

Aslında dağ Üst Pechora olduğunu. Burada, ortalama bir kilometre boyunca su seviyesi düşüşü yaklaşık 3 metredir. Bu alanların bitki esas huş ağacı, ve ladin serpiştirilmiş çam ağaçları, ile temsil edilir. onun akış doğası üst ulaşır özellikle küçük sürüler ile ikame, kayalık aktığı ile temsil edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.