IlişkilerDüğün

Gelin çalıyor veya bu tören eğlencesi nasıl geçirecek?

Doğal olarak, gelinin hırsızlığından bahseden, herkes hemen filmi "Kafkas esir" olarak akla geliyor. Ancak bu geleneğin en uç noktadan bize geldiğini çok az kimse biliyor. Bununla birlikte, daha önce Kafkasya'da gelinlerin çalınması, düğün törenleri için sadece güzel ve parlak bir gelenek değildi . Yasal evliliğin biçimlerinden biriydi. Bir kıza aşık olan genç bir adam, evinden sadece hizmetkârlarıyla ya da arkadaşlarıyla çalabilir ve ona getirebilir. Geceyi evinde geçirdiği zaman, zaten yasal eş olduklarına inanılıyordu. Bu durumda, kız artık başka biriyle evlenme şansına sahip değildi.

Doğal olarak, bu durumda, gelinin hırsızlığı rızası olmadan gerçekleşebilir. Kafkas ülkelerinin gelenekleri böyle "bir adam karısını değil bir kadın seçer - kocası". Elbette bugüne kadar bu gelenekler kadınlarla ilgili olarak insancıl hale gelmiş, ancak bazen evlilik sözleşmesi uğruna kaçırma vakaları söz konusudur. Ancak bu çok nadiren olur.

Slav ülkeleri gelince, gelinin çalınması aslında damadın duygularını kontrol etmek için yapılmış güzel ve neşeli bir ayindir. Böylece geline olan sevgisini kanıtlayacaktı. Bununla birlikte, çelişkili bir şekilde, bu gelenek konuklar tarafından en sıkıcı olarak düşünülür. Bu veriler, Sovyet sonrası uzayın ülkelerinin nüfusunun sosyal araştırmalarının bir sonucu olarak elde edildi. Bu nedenle size birkaç öneride bulunmaya karar verdik; bunları kullanarak düğün hırsızlığının eğlenceli ve kolay olmasını sağlayabilirsiniz:

  1. Her şeyden önce, gelinin "çalınması" nı, hamile olduğunu görürseniz etmeyin. Bu onun ve çocuğunun için tehlikeli olabilir.
  2. Konuklar yine de ayini uygulamaya koymaya karar verdiyse, gelinin ve damadın bu ayini sakınmadığından emin olmaları gereklidir. Onayı aldıktan sonra, "etkinlik" organizasyonundan sorumlu olan konuk, tostmaster ile tutum ayrıntılarını tartışmalıdır. Bu durumda, etkinliğiniz kaosa dönüşmez, eğlenceli ve rahat olacaktır. Hırsızlığa hazırlanırken, hangi fidye talebinde bulunacağınızı ve hangi koşulları ileri sürmeniz gerektiğini de düşünmelisiniz. Kural olarak damat ve tanık için heyecan verici bir görev düşünmek en iyisidir. O halde herkes için eğlenceli olacak. Alkol ve tatlı istemek, o, sade ve ilginç olacak. Para istediğinde, çok da hoş görünmüyor. Sonuçta, gelin paha biçilemez ve ayrıca satın almak bir emtia değil.
  3. Gelin hırsızlığı, damadın da aralarında bulunduğu erginlerden hiçbirinin beklemediği bir zamanda yapılmalıdır. O halde, kızın gizleneceği yeri hatırlamak gerekir; karışıklığa ve karışıklık yaratmamak için düğünden önce seçmeniz gerekir.
  4. Önemli nokta - damadın ve arkadaşının gelini ararken konukları almaktan çok düşünmesi gerekiyor. Kural olarak, geleneksel olarak iki seçenekten biri seçilir: konuklar da aramaya katılır veya tostmaster çeşitli yarışmalarla onları ağırlar. Konuklar doğal olarak, olanları bilmeliler. Aksi halde durum gergin olacak.
  5. Ve ritüizin 15 dakikadan fazla sürmemesi gerektiğini hatırlamak önemlidir, çünkü konuklar özledim ve gelin de başlayacaktır. Uzun süren ilişkiler netleşmeye başlayabilir. Ve bu arada düğün boşta. Üstelik gelin hırsızlığı, herkesin hoşuna gitmeyen bir ayindir.

Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde en önemli şey şevk ve coşkudur. Ve bu tamamen katılımcıların yaratıcılığına ve yaratıcılığına bağlı. Sıkılmamak için tüm detayları önceden düşünün. Sonra her şey eğlenceli ve ilginç olacak! Ve kimseye kızarsın, konuklar tatmin olur ve keyifli izlenimler bırakırlar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.