OtomobilKamyonlar

"Gazelle" için termostat Değiştirme: bir rehber

Aslında o termostatı başlamalıdır - bu aracın soğutma sistemine dahil olan birçok detay sadece biridir. Bunun yanı sıra aynı zamanda mevcut yedek su pompası, bir radyatör, sensörler, bir bağlantılar çok sayıda, vb. D. sisteminin en önemli amacı, soğutma ve motoru ısınırken vardır. Sistem reddetme düzgün veya hiç çalışmıyor ise, arabanın motorunun aşınma üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. termostat değiştirilmesi "Gazelle" çoğu durumda gerekli olacaktır.

Soğutma Sisteminin Özellikleri

Sen bütün sistemin normal çalışması bir açıklama ile başlamalıdır. Termostatın doğru çalışması sayesinde 80 ila 90 santigrat derece aralığında soğutma sıcaklığı korur. Bundan başka, aynı zamanda üfleyici motor ve bu otomatik sıvı ısıtma sıcaklığı 92 derece veya daha fazla erişmesi durumunda sistem döner sorumludur. termal akışkan parametreler 87 dereceye düşmez olarak yelpaze sürece çalışacaktır. Bu soğutucu daim edildiği soğuk mevsim tüplerde, özel kapaklar ile kaplıdır söyleyerek değer. Herhangi bir arıza sıcaklığı kuvvetle artacak olursa. sürücü bildirmek amacıyla, sıcaklık 104 derece veya daha fazla ulaştığında yanan bir uyarı lambası bulunmaktadır. Böyle bir durumda, derhal aracınızı durdurun soğutmak ve ardından aşırı ısınma nedenleri ele almak gerekir.

"Gazelle 406" için termostatın Açıklaması

Termostat Bu tür "ceylan" üzerine monte edilmiş olan bir çift kanat ve bir katı dolgu maddesi bulunmaktadır. Bu ayrıntı konum - silindir kafası dışarı. Bundan başka, termostat radyatör hortumu ve su pompası bağlı. "Gazelle" için termostat kendi kendini değiştirilmesi ile bilmek ihtiyacıdır. Motor 78-82 santigrat derece bir sıcaklığa ısıtır, eğer valfın açılması bu bölümünde gerçekleşir. Isı 94 dereceye ulaştığında, valf tamamen açılır. Bu kapalı ise, sistem kapatılır ve dolaşım radyatör geçer. Ana termostat valfı tamamıyla açık olduğunda, ek kapalı ve sıvı soğutma radyatör geçer.

"Gazelle" için termostat değiştirilmesi

parçanın değiştirilmesi için ihtiyaç sorunları motorun ısıtma ya da soğutma için başlangıç durumunda ortaya çıkar. doğru nedenini belirlemek için, motorun çalıştırılması ve bir sıvı var olan alt radyatör hortumunu, el denemek için gereklidir. Başlangıçta, tamamen soğuk olmalıdır. 85 ile 92 derece tüp arasındaki bir sıcaklıkta ise bu nedenle, ısı termostat değiştirilmesini gerektiren başlatılmaz.

  • Yapılacak ilk şey - boşaltıldıktan sonra, soğutucu genleşme tankından fişi kaldırmaktır. sıvı boşaltılır, fiş yerine geri döndürülmesi gerekmektedir.
  • Bundan sonra, memeleri bulunan iki kelepçeler, termostat kapağı gevşetmek gerekir.
  • Bundan başka, hortum boru kaldırılır.
  • Bundan sonra sökün ve termostat kapağını çıkarmak gerekirse üç cıvataları göreceksiniz.
  • Daha sonra, tespit plakasını çıkarın. Bunu yapmak için, yay direncinin üstesinden gelmek için kapağı aşağı doğru ortadan kaldırılabilmesi, ve daha sonra, herhangi bir yönde döndürmek gerekmektedir. Bu yivler ile iç içe geçmiş karşılamak için gereklidir, ve bu çıkarılabilir.
  • Daha sonra, kapak ile termostat çıkarıldı.

termostatın maliyeti

"Gazelle" konulu Fiyat termostat bölümün çalışma sıcaklığına bağlıdır. "Gazelle" konulu termostat değiştirmek için gelecekteki çalışma koşulları için uygun bir bulmak için gereklidir. 50 ruble başlayarak parçaların maliyeti. Sıcaklık okumaları daha yüksek, daha pahalı bir termostat olacaktır. güzel anlarla maliyeti - 250-300 ruble.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.