ÇirkinlikKendin yap

Garland kendi ellerini LED: efsane ya da gerçekliği?

Orjinal girlantlar - rahat ve vardır oda dekore yollarından biri bayram havası. Az insan olduğunu biliyoruz çelenk, LED kolayca uygulanabilir olduğunu - kendi elleri yapılmış olan. Eğer uygun ve içine mükemmel bir uyum olacak bir seçenek oluşturmak mümkün olacaktır.

girlantalr nelerdir

Eğer çalıştıkları ve fark nedir nasıl bilmeniz gereken tüm çeşitliliği içinde kaybolmak değil amacıyla raflarda sitesinde, farklı birçok seçenek bulabilirsiniz. bunu kendiniz yapmaya karar verirseniz LED çelenk böyle bir düzen, size yardımcı olacaktır bilerek.

dizeleri Türleri:

 1. Geleneksel çelenk iplik.
 2. çelenk örgü.
 3. Perdeler.
 4. çelenk, buz sarkıtları - perde türevleri biri.
 5. Dyurolayt.
 6. Kiplayt.
 7. Stroblayt titreşimi yaratacaktır.

Eğer dikkatlice teller ve elleriyle çelenk oluşturmak için kullanılabilecek yiyecek türlerini incelemek tarafından Artık çelenk türlerine karar verdik, oluşturulmalıdır.

kabloları ve güç kaynağının Türleri

Modern çelenk tel üç tip bir kullanılarak yapılır. Bu lastik için, silikon ve PVC malzemeler kullanılabilir. bunlar yüksek dökülme dayanıklı ve ısı değişikliklerine karşı yeterince dayanıklı olması gibi dış mekan dekorasyonu, teller ilk iki tür kullanılmıştır. tesislerinde, sen bütçe PVC tel ile Noel çelenk LED kullanabilirsiniz.

özerk ve elektrik: gıdanın cinsine göre bir iki tür ayırt edebilir. İlk o elektrik getirmek imkansızdır cephelerinin ve yerlerin dekorasyonu için idealdir. Bu girlantalr LED sokak pil ile çalışır. Nedeniyle düşük güç tüketimine çok zaman çalışabilir. Mobilite için büyük bir artı, onlar kolayca promosyonlar yanınızda alabilir. prize elektrik fişi.

1. Seçenek: Eski klavyenin bir çelenk oluştur

Ne olur çelenk orada satın almak mümkün olan en kısa süre ve para gerekli olduğudur. Sonra yardım atölyeye gel "kendi elleriyle yapılan Garland LED." klavyeler ve fareler gibi, çoğu bütçe seçeneği rework eski bilgisayar ofis ekipmanı düşünün.

Gerekli çalışmayı gerçekleştirmek için:

 • Çeşitli gereksiz klavye (Çalıştığınız olamaz).
 • Lehim.
 • Dirençler.
 • Elektrik bandı.
 • kollu Küçült Tüp sonu.
 • Ya reçine akı.

Önce çeşitli gereksiz tellerinden klavyeyi çıkarıp hafifçe USB kablosunu çıkarın gerekir. LED fisto için kendi elleriyle yapılmış, yüksek dereceli idi beş tuş takımı en az görünmeli. arkadaşlar, arkadaşlarıyla etrafında sor, ya da yerel forumlar gidin. Her komut düğmeleri göstergeleri olarak hizmet en az üç LED ampuller vardır. stok gereksiz oyun ise, fiyatlar o olmaz LED'ler çok sayıda orada toplanan çünkü. En ilginç seçenek çeşitli ofis ekipmanı farklı ampuller karıştırılarak elde edilir.

talimat

Sökün ve kontrolöre oradan küçük bir ücret klavyeyi çıkarın. o ampul lehimlenir devam edeceğimizi. (Kendi elleriyle yapılan) LED herhangi çelenk dirençlerine paralel bağlanmıştır 12 öğelerden oluştuğunu dikkat etmek önemlidir. Biz sıradan bir USB 5 voltluk bir gerilim ve 500mA'lık mevcut gücünü sağladığını düşünün.

Her elementin doğal gerginlik 5 volt aşmıyor. Eğer bunları doğrudan bağlamak, bunlar aşırı ısınabilir ve çabuk yakacaktır. Gerginliği azaltmak için gereklidir. Bu ikili lehim elemanları tarafından yapılabilir. Böylece, bunların birbirleriyle azaltacaktır. Ama bu seçenek optimal değildir. Bu çok renkli ışıkların isyan ihlal olmaz belli voltaj çerçeve kullanmak en iyisidir.

kablosunu alın ve bir tarafta biraz örgüsüne yakmak. Çıplak pencereler lehim olarak. Kendi elleri gerekli uzunluğa fisto LED ile Yani yaratacaktır. istenilen şekil, uzunluk elde ve maruz yerleri izole. Siyah, artı - - kırmızı kablo çekirdek yeme eksi içinde. tüm yapıyı bağlayın ve LED sokak çelenk denemeye başlarlar.

2. Seçenek: Sıfırdan bir çelenk oluştur

Eğer belirtilen gereksinimleri karşılayacak ilginç bir çelenk yapmak istiyorsanız, o zaman aşağıdaki şekle okuyunuz. LED girlantalr süreci hakkında fikir izin Sürüş ve ayrıntılı tüm unsurların dizisini anlamak için.

Hepimizin mevcut transistörlerin ucunda kesilme sonucu olarak multivibrator acil düzenleme frekansının olasılığını göz önünde eğer Bu durumda, bu ikame alanına ve bipolar transistörlerin karmaşıklığı soru yalvarır. Bu durumda anahtarlama frekansını algılamak gerekmektedir, düşüş dönemi eğer, çelenk üzerindeki LED'ler, çok hızlı bir şekilde geçecektir.

Bu nedenle kullanılan VT-1 ve VT-2'ye benzer ve KTZ101 KTZ15 olabilir. gerilim ve LED kordonu boyunca onun düşüşünü belirlemek için R2'nin transistör kullanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.