Haber ve ToplumDoğa

Nerede aslanlar nelerdir? Hayvanlar Afrika aslanı. Vahşi hayvan aslan

Bugün yaşam biçimi hakkında çok hikaye ve efsaneler vardır kralın hayvanlar. Ama, aslanlar canlı dikkatle meseleyi incelemek gerekir nasıl ve nerede kurgu gerçeği ayırt etmek. Gerçekten de, gezegenimizin birçok hayvanlar arasında, bu yırtıcı olağanüstü güç ve güç tahsis edilir. Görkemli yelesi ve aslan sağır kükreme gerçekten kraliyet görünüm vermek. Ve hatta hayvanın davranışlarında eşsiz kraliyet görgü sunuyoruz.

ciddi yırtıcı

vahşi veya esaret - - Aslanlar Canlı olursa olsun kendileri her zaman vardır. Bu mükemmel onların mobil, esnek ve kaslı vücut sahibi, büyük güçlü yırtıcı olduğunu. Bunlar çok hızlı ve ustalıkla çalıştırın. Bunlar yırtıcı kediler antilop gibi bile böyle olmayan küçük yaban hayatı tutmak için izin güçlü çeneleri ve iri dişleri vardır. Ve pençeleri aslanlar için av genel bir sorun dışında gözyaşı. Ama hepsi bu değil! Bu çıkıyor bu onu pire yakalamak ve kenelerin çıkartılması, derilerinin iyi bak sağlayan dikenli mayınları hayvanların dili.

yaşam ve üretilen gıdaların çeşitliliğine ve hatta görünüm giderken: Tabii ki, hangi kıta aslan hayatını dan, birçok şeye bağlıdır. vahşi hayvan Bugün Afrika ve Asya'da bulunur. deniz aslanı - Ancak, dünyadaki kara yırtıcı hayvanların adaşı da vardır. beğendikleri isimlerin de, hayvanlar kendilerini birbirlerinden çok farklıdır ve tamamen imkansız bunları karıştırmak için.

yaşam biçimi

Leo - Güneşe kırpmadan bakmak yapabiliyor kedi temsilcisi. Bunun için, ve ona hayvanların kralı diyoruz. aslan yaşıyor nasıl vahşi ve bir erkekle kavga nasıl hayatta, bunun nedeni saygı ve ilgi hak ediyor.

Bu yırtıcı aileleri, sözde duymaktadır yaşamak. genellikle, bir ya da iki erkek ve birkaç lionesses yavrularını oluşur. erkek yalnız adına istismar vakaları oldukça sık ortaya çıktıkça Yetişkin aslanlar, gurur toprakları yaşam alanlarını korumak meşgul. Lionesses av ve yavrular yükselterek ilgileniyoruz. Cubs gün oynayan ve yuvarlanan, çeviklik ve çabukluk gelişmekte harcamak, ileride gerekecek. Gurur ortalama sayısı yaklaşık yirmi bireylerdir.

Aslan sahipliği kare açık alan kilometre yanı sıra çalılıkları ile kaplı alanlara onlarca geçerlidir.

Aslan aleminde birçok toynaklı olduklarını önemlidir. sayıları av kedi maması bolluğu bağlıdır yüzünden.

Asya aslanı

Tahmin etmek zor değil Asya denilen aslan, nerede bulunmaktadır. Onların yaşam alanları Hindistan'ın kuzey-batı kesiminde Girskogo ormanlarda bulunur. Kedi ailesinin Bu alttür bazen Hint, Bengalce veya Pers denir.

Asya Aslanlar Afrika kuzenleri oldukça benzer, ancak boyut ve ağırlık olarak onlara çok düşüktür. Ayrıca, yün renk gri ve siyah gölgeler, kırmızımsı-kahverengi arasında değişmektedir.

Hint aslanları Yaşayan sadece 1412 km 2 olduğunu ve fazla 359 bireyleri yaşamadı. Bu avla vahşi kediler alanları ile çalılık ormanlık alternatif, hem de. Birçok aslanlar bu bölgelerde yaşayan Nasıl, tam olarak söylemek zordur. Şimdi bu toprakların çoğu yavaş yavaş insanları tuzak vardır. Predators onlara av alanlarının çok vermek zorunda kaldı.

Hint aslanların Survival

Hint leoparlar ve - Bugün, Hint aslanlar insanlarla değil, diğer yabani kedi sadece kendi toprakları paylaşmak zorunda Bengal kaplanları. Ve birkaç yüzyıl önce sonra onlar kadar aşağı Yunanistan sahil hakim. Hatta Don Nehri boyunca toplantı bireylerin vakalar görülmüş. Antik Efsaneye göre, Rusya'da son Bengal aslan onuncu yüzyılda kendini Prens Igor öldürdü.

1907 yılında bu hayvanlar sadece on üç tür oldu. Ama insanın inanılmaz çabalar tutsak onları canlı tutmak başardı. korunmuş tabiatı, ev aslanlara ve bugün, uzmanlar sürekli bu hayvanların yaşamları için mücadele ediyoruz.

Afrika aslanları

Afrika aslanları Orta Afrika'da yaşarlar. Bu holdingler büyük hayati sulama ağırlayacak Savannah alanları bulunmaktadır. Bu hayvanların erkeklerin ana dekorasyon baş, göğüs ve boyun kapsayan mükemmel yelesidir. 230 kg - vücut 240 cm, ve ağırlığıdır. Boy ve kilo biraz daha küçük Lionesses. bu vahşi kedilerin Coat kısa ve kalındır. Onların Asyalı akrabaları aksine, ten rengi derin kum açık sarı arasında değişir. erkeklerde Manes ana renk biraz daha koyu.

kıta Avrasya'da veya Afrika'da bir aslan yaşadığı üzerinde olursa olsun, insanın imha problemi aynıdır. yaklaşık yirmi yıl önce sonra, bu Afrikalı avcılar fazla 230 bin idi. Bugün sayıları on kat azalmıştır. Bunun nedeni insan düşmanlık olduğunu. Çünkü onlarla mücadelede zehirli yemler veya silah kullanarak sığır nüfus üzerinde aslan sık saldırılar. Bu çiftlik hayvanlarının katastrofik azalma nedeni oldu.

ömrü hayvanların kralı

vahşi kedilerin hayatını kurtarmak bahsedersek, birçok aslanlar vahşi nasıl yaşadığını düşünmek mümkün değildir. diğer hayvanlarla bu yırtıcı karşılaştırmak Ancak, onların ömrü oldukça küçüktür. tutsak GTR aslanlar aksine, vahşi aslanlar nadiren otuz yıl kadar canlı. Sonuçta, on beş yıl onlara ailesi üzerindeki güçlerini korumak için izin vermez, hangi çok zayıftır. Buna ek olarak, birçok kişi çünkü diğer erkeklerle kavga o çağa yaşamazlar. lionesses Do yaşam süresi daha uzundur.

aslanlar öldürülür Durumlar zaman onların sadece doğal ve ölümcül düşmanlar olan timsah ile çatışmalar. Aralarında ebedi mücadele olmak. Bir aslan karada bir timsah öldürebilir ise timsah su ortamında onu öcünü alacağım.

Güç Gurur

Favori tedavi aslan eti olduğunu. Ancak, bu hayvanı kullanan bir temel gıda olduğunu. bir yıl boyunca yalnız Aslan ortalama ağırlığı olan bir yüz kilogram ulaşır, yaklaşık on beş büyük hayvanları tüketir. İlginç bir şekilde, üst çalışanlar bir aslan geçim vardır. Ama yemek, gıda Pridelord ilk yaklaşım başladığında. Bu onun çok lezzetli lokma ve yetersiz beslenen kadınlarda ve genç kalanını seçer. Üç günde bir Aslan aile yemeği. Her üye etin yaklaşık on sekiz kilogram yiyebilirsiniz. Yemekten sonra Gurur içmeye gider. kapsamlı aile yemekten sonra yaklaşık yirmi saat sürebilir ki, uyku başlar.

Yaşam ve vahşi kedilerin avcılık hep sırtlan ve çakal paketi olması dikkat çekicidir. Onları yiyecek üretti ile Ve sık sık aslan cömertçe paylaştı duyar.

aslan avı

Çoğu zaman, aslanlar geyik, zebra, antilop, bazen zürafalar avlar. Onlar bu istisna ve diğer benzer hayvanlarda değildir. Gün boyunca, bir aslan gurur gölgede dinlenmek için çalışıyor, ve karanlığın başlangıcı ile ava gider. Tipik olarak, dört hayvan bir aile en az haftada bir kez kendisi için büyük bir hayvan üretir. Özel bir korkutucu bir av sırasında rol ve kurban dikkat dağıtıcı vardır Leo,. Kendi akrabaları çim saklanarak ve yavaşça sürünerek, pusuya vardır. Özel kanlı çalışma genellikle aslanları yapılır ve eski erkek genel süreci yönetir.

Ancak, çoğu durumda, dişi aslan gurur için dobytchitsami olmasıdır. Onlar en zevkli hayvanı çevreleyen ve yavaşça ona yaklaşırken. anı seçimi, lionesses biri güçlü darbe büyük pençeleri kurbanı devrilen ve boğazı dişleri glares. Dört Bir saldırı avcılar için iyi biter. aslan saldırıya kez yağma en iyi şekilde görünür ve akıllıca atlama erkek aslan, 60 km / s hıza ulaşabilir.

Üreme ve yavru

Aslanlar çok seven hayvanlardır. Onlar yılın herhangi bir zamanda yeniden Belki de bu yüzden. Çiftleşme için erkek aslan yaşıyor yersiz kız arkadaşı alır. Afrika'da, Asya akrabalarına aksine, lider dört ila altı lionesses arasında bir değer olabilir. Hamile kadın periyodu üç buçuk aydır, o doğmuş yavru üzerinde ürün için ailesini terk eder. Bu amaçla, bir dişi aslan kalın çalıların arasında kuytu seçer.

Aslan yavruları kör ve çaresiz doğarlar. Cilt onlara yaşlandıkça kaybolur noktalar ile kaplı. Bebeklerin ortalama sayısı üç ila beş bireylerden aralıkları doğmuş, ancak çoğunluk yarısından fazla hayatta olma. Onlar yavrularını annenin sütüyle beslemek, ancak yedi ay çağında et yemeye başlarlar. iki aylık performansına Gurur çocukları katılmak için. Yetişkin aslanlar sadece beş yaşından de dikkate alınır.

deniz aslanları

deniz aslanları - aslanlar söz ederken, bu onların adaşı su hakkında unutamam. Bu yüzgeçayaklı, yaban kedileri için herhangi bir benzerlik olmadan, mühürler ile çok ortak noktası var. Tek fark onların kıyılarında kalması uzak göçler ve kış girişiminde kalmamasıdır. deniz aslanları canlı nerede Yeşilliklerin ile büyük bir alan vardır ve ovalarında olarak, sıcak günler yoktur. Hemen hemen bütün bu hayvanların yanı sıra Pasifik ve Atlantik okyanuslarının güney bölgelerinde, Kuzey Pasifik Okyanusu soğuk sularında bulunurlar. ikamet ettikleri yere Kaliforniya, Galapagos Adaları'nın yarımadası ve Japon Denizi güney-doğu kesiminde alanında Kuzey Amerika'nın sahil bulunmaktadır.

Onlar deniz beslenirler aslanlar balık. Bazen bunu yakalamak için, onlar doksan metre derinliğe dalmak zorunda. Ayrıca bu Yüzgeçayaklıların diyette yumuşakçalar ve kabuklular içerebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.