ÇirkinlikKendin yap

Imalat Ev yapımı motosiklet ipuçları. Nasıl ellerinizle bir bisiklet yapmak için?

Birçok kişi genellikle Ancak genellikle bu arzu yerine getirilmemiş kalır ve onun yüzünden tarafından tasarlanan projenin başarısı konusunda belirsizlik motorlu fanlar salonları, sanatçılar vb. D. hizmetlerine başvurmadan, en azından kendi elleriyle kendi bisiklet oluşturmaya çalışırsanız güzel olurdu ne hakkında çok düşünüyorum. Yardım almadan bisiklet nasıl başa gerekmektedir.

Montaj motosiklet için hazırlıklar

Öncelikle kesinlikle bir gelecek "çelik atı" ne olacak yapılandırma karar ve iş parçaları ve araçlar için gerekli tüm ile sorunu çözmek gerekir. Belirli bir deneyim varlığında bazı elemanlar makineleri ve torna freze veya kaynaklama ile, örneğin, bağımsız bir şekilde, üretilebilir.

vakıf montaj işlemi eski motosikleti duruyor içinde, bunu küçük parça, evrensel eklemleri, fren çubuk ve kurulumu ile başlar durumunda kalmamalıdır. N. iyi çözüm macun ve boya tank ve kanatları devam etmek olacaktır. motor veya köprü kutusunun parçalarıyla sorunları önlemek için, onlar gazyağı koymak için bir süre olması gerekir. Ev yapımı bisiklet çok daha anlamlı ve motor karter, kapaklar, kutular ve ateşleme iyi cilalanmış olacaksa daha etkili olacaktır bakın.

Eski motorlu araç tamamen sıralamak ve ancak o zaman aksesuarların montajı, kural olarak, iki ana malzemeden oluşmaktadır kompozisyonuna geçin gerekir: deri ve krom.

motosiklet için bir üs olarak Bisiklet

Genellikle bir motosiklet temeli yalnızca tüm gerekli ekipman ile donatılmış bir bisiklet olduğunu bir sır değil. bisiklet bisiklet yapmak hakkında düşünme, malzemelerin kullanılması gerektiğini tam olarak ne anlama yanı sıra teknik özelliklerini bilmek önemlidir.

ne zaman Oldukça sık, böyle bir seçenek bulabilirsiniz motorlu bisiklet motosiklet testere bir motordur. Bu durumda, aynı zamanda gücünü, ağırlık ve boyut detaylı inceleme değer.

Malzemelerin Olası bir liste bisiklet gelen motosikleti yapmak için

Dolayısı ile de, bir ev yapımı motosiklet çarkı, bir parça kiti en yaygın şeklidir:

  • motor;
  • kasnak;
  • kayış ve germe silindiri sürücü;
  • bağlantı elemanları.

bisiklet gelen bisiklet yapmak Öyle ya da böyle, ama - eğlence bazen o yeni motosiklet ve hatta bisiklet motoru hazır satın almak için bu veya daha iyi yapmak için uygun olup olmadığını düşünmek daha iyidir, ucuz değil.

elleriyle Motokros bisiklet

Bu en yüksek teknik performansına rağmen motosiklet tipi, bir Cross-over gibi kendi elleriyle yeniden inşa oldukça gerçek. Tabii ki, hiçbir şey basitçe hazır bir modeli satın engeller, ama aslında fabrika numuneleri böyle bir satın alma muhtemelen maliyetli olacaktır, dahası, belirli bir motorlu fanlar tüm arzularını karşılamak edebiliyoruz her zaman değildir ve ev yapımı bisiklet fonları önemli miktarda tasarruf edecek. Ama burada kurulum için tüm gereksinimleri, aksi takdirde sonuç çok hayal kırıklığı olabilir, tam olarak uyulmalıdır.

kendiliğinden birleşen motokros bisiklet için prosedür

Doğru olan serbestçe motosiklet için yedek parça herhangi bir mağazada satın alınabilir tekerlekleri, montajı ile başlamak olacaktır. Orada bu öğeleri montaj en yaygın iki yolu vardır: bir jant satın almak ve konuşmacı tarafından yapıldığına veya basitçe makine alaşım spor jantlar ayarlayın.

Çatal motokros bisiklet klasik olmaya ve ayarlamaların dizi olması gerekiyor. Bunun için en uygun boyut 43 mm olmalıdır.

Fren sisteminin güvenilirliğini artırmak için, onların gücünü artırmak için gereklidir. Alternatif olarak, bazen sadece fren diskinin çapı artar.

Özellikle dikkat kendini yetiştirmiş bir motokros bisiklet üzerine monte edilmiştir süspansiyon, dikkat edilmelidir. En üreticiden doğrudan sipariş edilebilir emiciler, şok edecek olan hisse senedi için uygun, ancak yaylarla donatılmış ilgili süspansiyon elemanlarına cihazın olası ağırlığını belirtmek önemlidir.

Biz motorun hakkında konuşursak, onun itme girişindeki kayıpları azaltarak arttırılabilir söz kesinlikle değer. Bunu sağlamak için eski motorda standart filtre kağıdı yeni motor kros motosikletleri gelecekte yüklendikten sonra bir köpük ile değiştirilmiştir. Buna ek olarak, konu ve tam gaz iyi bir motor vermelidir karbüratör, değiştirmek için.

Nasıl motosikletin bir kros araç yapmak için?

arazi tasarımı oldukça popüler hale Son yıllarda, geleneksel motosiklet yapılır. böyle bir cihaz taşıyan eğlence özelliklerine ek olarak, aynı zamanda ulaşım çok güvenilir bir yöntemdir.

Bu nedenle, doğaçlama ATV motosikletin doğal ATV olan temel olan çeşitli kategoriler, ayrılabilir. Bunlar taşıma modeli harika araçlar doğasında bir motosiklet ve istikrar hareketliliği birleştirir. Nedeniyle ATV tekerleklerin her biri kendi süspansiyon gerektiği gerçeğine, makine, hemen hemen her yolda bile dik tümsekleri üstesinden gelebilmektedir.

Başka kategori - motorsikletler büyük tekerleklerle donatılmış. Onlar kesinlikle hiçbir engel korkmuyoruz ama onların istikrar kötü.

palet bulunan makinelerde, zorlanmadan bataklık alanı çevresinde hareket edebileceği ile - motosikletin arazi araçlarının üçüncü tür.

Ama kimse, hatta bir ev yapımı motosiklet yüksek haç ile karakterize bir araç olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu parametrenin değerini maksimize etmek için, sadece standart bir makinenin geçirgenliğini artırmak için yeterli olacak ve küresel modernizasyon ihtiyacı kendiliğinden kaybolur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.