SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Fontanelle bakliyat: Bu tehlikeli midir?

Her yeni doğan bebek fontaneller rengi vardır. Onlar uzaklaşmalarını gösterir kafatası kemikleri, kombine kalın zar. Toplamda orada tamamen yaşamın ilk aylarında sıkılır üçü dört, vardır ve bu süreç anne karnında başlar. büyük bir buçuk yıl kadar iyiliksever ve gecikmiş üzerindedir.

Burası çok korkular ve genç ebeveynlerin endişeleri olduğunu. Sonuçta, küçük bir çocuk oldukça savunmasız görünüyor, sağlığına zarar etmemek için, ellerinde almak korkutucu. Çocuk fontaneli titreyen Özellikle, anneler çoğu kez panikledim. Ama bu konuda hiçbir korku yoktur. Aslında, bu güvensiz bir yer bebeğin normal gelişimini sağlamak için çok önemli bir işlevi yerine getirir gibi görünüyor. Birincisi, çarpma ve düşme sırasında, çocuğun sadece yürümeyi öğreniyor bir dönemde çok önemli bir amortisör gibi görev yapar. hemen tüm dünya ile tanışırız ve çok şey öğrenmek gerekir çünkü İkincisi, yaşamın ilk yılında olduğu bilimsel kanıt o bebek, bilgi azami miktar alır. Sonuç olarak, beyin büyüklüğü ve şekli değişebilir ve aynı zamanda bir fontaneli sağlar ek alan ihtiyacı vardır. Üçüncü olarak, uygunluk durumundan dolayı, kafatası sıkıştırılmış tansiyonu stabilize sıcaklık düzenleme yapılmaması.

Çoğu insan neden darbeli fontaneli anlamıyorum. Bu çocuk hasta ya da ciddi ağlama sadece bu durumla dikkati çekiyor. Şu anda, iyiliksever dalgacığıyla görülebilir gerilimi artırarak, başın kan damarlarında artan bir baskı var. Bu özellik gelişmekte beyne ek yardım sağlar ve aşırı gerilim karşı uyardı. Böylece, genç anne fontanelle darbeler eğer endişe edilmemelidir. Bu normal bir süreçtir ve yaşamın ilk yılında her insanın hayatında mevcuttur.

fontanelin titreşimli zaman, lavabolar veya konveks bir duruma gelebilen, ancak, bu rahatsız edici bir belirtisi olabilir. Örneğin, bebek yeterince sıvı olmadığını hayırsever aracı düştü, ödemeyi hemen içmek ve doktorunuza başvurmalısınız. Belki çocuk doktoruna ziyaret çocuğun normal olduğunu gösterecektir, ancak aşırı korku objektif doğrulama olmayacak. fontanel darbeleri şişkin zaman bir çalışma yürütülen , beyin damarlarının olasılığı vardır çünkü , intrakranial basınç artışı arasında düzenli hekim izlenmesini gerektirir.

bu çok yavaş oluyor inanıyoruz çünkü Birçok anne, bıngıldak sıkıştırılması zamanında hakkında endişe duyuyor. Kural olarak, onlar zaten genellikle daha fazla kaygı ve korku yol açan ilk annelik, yaşadı kadınlarla bu konuda danışmak başlarlar. her çocuğun fontanel bireysel olarak meydana geciktirerek tek seferlik olduğundan böyle bir tavsiye güvenin, buna değmez. bir uyuşuk yol açar bazı durumlarda, kafatası oluşumunun çok hızlı bir süreç olarak, ihtiyaç bu kez acele.

fontanel bakliyat ve düşerse hidrosefali gibi hastalıklara yakalanma riski vardır çünkü ek olarak, tıbbi muayene hala ihtiyaç vardır. Beynin ventriküllerinde aşırı sıvı birikimi gerektirir. Kural olarak, bu durum ateş, bulantı ve kusma eşlik eder. Son bulgular göründüyse, ambulans çağırmalıdır veya hastalık zarar sağlığını önlemek ve gelecekte bebeğin gelişimini etkiler amacıyla, en yakın hastaneye kendi çocuğu alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.