FormasyonOkullar ve üniversiteler

Hayat boyu öğrenme nedir? Sürekli Eğitim Enstitüsü

Sürekli gelişen dünya daha talepkar erkeğe sunar. Ne sürekli eğitim açıklama ihtiyaç vardır yüzden, çünkü öğrenmek relearn ve pratikte bu bilgiyi uygulayabilir birini kazanma sonucunda sabit rekabet koşullarında vardır.

Biz anlamını öğrenmek

Yani, sürekli bir şeydir eğitim? Bu kavram, yalnızca sonlarında XX yüzyılın nispeten son zamanlarda dünyada göründü, ama çabuk ülkelerin çok sayıda eğitim ve sosyal sorunların listesinde önemli yerlere birini aldı. fenomen yaşam boyunca insan eğitim potansiyeli sürekli büyüme süreci olarak tanımlanabilir. Bu modern uzmanı olarak görev yaptığı genel bilgililik ve mesleki gelişim, kendi alanında uzman olarak içerir. Bir sosyal fenomen yanı sıra, ilgili Devlet ve resmi ve gayri özel veya, temel ve ileri, temel ve paralel mülkiyet, ülkeye ilişkin eğitim kurumlarının dengeli çalışmasını (korumaya yardımcı olmak için güçlerini birleştirdi toplum desteği sayesinde sağlanır olarak Sürekli Eğitim Kurumu'nun işleyişine bakış örgütsel açıdan ) diğer birçok.

sürekli eğitim yönettiği herhangi işlevleri gerçekleştirmek için?

eğitim ve öğretim amaçları ve hedefleri kararı 2 karşılaması gerekir aktivitenin ana alanda. Bunlar:

 • muhasebe perspektif ve presleme sosyal ihtiyaçlar, profesyonel kadrosu ile kendi uzmanlık alanlarında çağdaş bilgi toplumu anlayışlı sağlanması, kültürel ve çeşitli insanların sosyal çevre tamamlanması;
 • hayatı boyunca sürekli öğrenme ve gelişime objektif kişi Kararlılık memnuniyeti.

Yani, genel olarak ne hayat boyu öğrenme, biz öğrendim. Ancak, asıl soyut ve tam anlaşılamamış terminoloji arkasında yatan? en inceleyelim.

Kalitatif olarak yeni bir fenomen ya da değil?

yetişkin ve genç hem: fenomenin adı eğitim kurumu kendisi sürekli herkese tanıdık, yakın zamanda icat edildi rağmen. Orada süreklilik bağlantılar eğitim zincirini sağlanan ve onlara anlamlı birlik satılan bir yere sahiptir gerçeği. Böylece, okula anaokulundan insanın geçiş, ardından - Okul, kolej, üniversite ya da akademide ve sonra - atlatmanın ve sürekli eğitimin bir örneği son derece kabataslak da olsa vardır. İşte bağımsız hayata kişinin giriş bile bilgi ağırlıklı uygulama ile serpiştirilmiş edilir erişkin yaşamda sırasında eğitici aktivitenin gerçekleştirilmesinin gelir bundan sonra çocuk ve gençlik oluşumu, önce gelmelidir. sürekli eğitim türlerinin sınıflandırılması ayrıca ek sonrası Mezun ve diğer uygun profesyonel seçebilir. Ben bu anlamda, yaşam boyu öğrenme ve eğitim niteliksel olarak yeni bir şey olmadığını kabul edersiniz. Bugün ise, bu fenomen onun belirli özellikleri yansıtan ilginç ve benzersiz özellikleri, görünür.

Ofset yaş sınırları

dünyanın aralıksız gelişme pasaport olmalıdır bakılmaksızın doğum hangi tarihi, onun sayesinde, biz sürekli eğitim olup bittiğini bilmek için fırsat sadece gerçeği için en az "teşekkür ederim" değil, aynı zamanda buna katılmak için söyleyebiliriz. Daha önce başlatmak veya yetişkinlikte eğitimlerine devam ederse, utanç verici veya uygunsuz yetişkin şey gibiydi bir adam düzenledi, ama bugün istatistikleri, bazı ilginç gerçekleri ortaya koymaktadır: kademeli olarak geçmişte kararırken 25 yaşından küçük öğrencilerin geleneksel tip. Örneğin, ABD'de tüm öğrencilerin fazla% 43 bu rakamın daha eskidir. % 45 olduğunu, kendi başına bir amaç olarak görüyoruz, ancak bilgi ve uygulama edinimi birleştirmeyiz, sadece kısmen inceliyorlar. Buna ek olarak, Rusya'ya doğrudan ilişkili veriler, bazı bölgelerde, üniversite mezunlarının% 50 ve mesleki kurumların mezunlarının% 64 onun gidilen okul mezun olduktan sonra hemen mesleklerini değiştirmek olduğunu göstermektedir. Ve dünyanın kaynakları meslekte Dünya çalışmalarında güçlü kuvvetli insanların sadece% 4'ü başlangıçta edindikleri bildirmektedir. Bunlar iyi ya da kötü olamaz gerçekler, ama onların bariz avantajı korku yeniden eğitimi ve zaman kaybı üstündeki insanların kademeli zaferdir. Bugün artık en değerli insan varlıktır. ifade "Yaşarsın - ve öğrenmek" daha yaygın hale gelmektedir.

Hayatboyu öğrenme

Bu arada, sürekli mesleki eğitim, sürekli eğitim ile karıştırılmamalıdır olamaz. sürekli eğitim daha geniş bir alanı ifade eder iken ikincisi, eğitim ve öğretim dalıdır - sosyalleşme. eğitim iletişim ve bilgi odaklanır Eğer öğrenen farklı türde, sürekli eğitimin eğitim kurumlarının duvarları içinde insan varlığını kalıcı ile karakterizedir - bu niteliksel olarak farklı bir kategoridir. Bu, üretim yetenekleri verimli sürekli değişen koşullara uyum sağlamak, sorunları çözmek, bu yönde düzenlenmeye sadece bilgiye değil aynı zamanda beceri, yetenekleri, sosyal ve çalışma hayatı sürecinde belli bir toplumsal rol performansını içerir.

yenilenebilir üretim

Formasyonu yenilenebilir vadeli sürekli eğitimine yönelik bir dereceye kadar. Hayatın boyunca "bölümlerinde" eğitim alması ile aynıdır. kişi aynı okulda uzun kalmak uzaklaşan olsa bile, o yine de alternatif teknikler ve yöntemlerle başvurmadan, diğer faaliyetlerin yardımıyla öğrenir. Sürekli mesleki eğitim sistemi, böylece insanlar her zaman öğrencilerin olmadığı gerçeğine rağmen, doğumdan ölüme kadar insan yaşamının, bütününü kapsamaktadır.

Rus eğitimdeki değişikliklere kavramı

Bugün Rusya'da, dünya çapında birçok diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi aktif olarak bu eğitimin enstitüsü geliştirmek için bir program geliştiriyoruz. Bu aktivite 4 vektörlerini içerir:

 • iyileştirilmesi eğitim kalitesini uzmanları;
 • Bir ticaret ile sürekli oluşumuna geçiş;
 • Eğitimde yatırımların sağlanması;
 • Genel (ikincil) öğretim Reformu.

Tabii ki, kendi ana vatan bugün sorunlar ve zorluklar da vardır. Örneğin, Rusya'da akredite olmayan bireysel eğitim plan ve programları ve eğitim kurumları kendileri ve özellikle kurum hala gibi gerekli becerilerin değere göre öncelikli diploma elde etme dolayısıyla önemi insan rahatı için ise bugün genellikle olarak öğretiliyor vardır kısa ama bilgi dolu dersler veya eğitimleri. O, örneğin, yaklaşık sürekli tıp eğitimi geldiğinde öğrenciler için uygun değildir sonu ve uzaktan eğitim, kadar uygulamaya olamaz. Sonuçta, gelecekteki hekimler öncelikle şahsen bir öğretmene katılmak üzere. Buna ek olarak, iki ülkenin mesleki ve kişisel gelişim arasındaki mevcut farklılıklar nedeniyle tam ölçüde fark edilemez. artık çok umut verici sürekli bir matematik eğitimi ele alalım. Bilginin açlık, halen ikamet ettikleri kendi yerine sınırlı olacaktır adam - temsilcileri bile basitçe olmayabilir onların üstün zeka ile glubinok sahip fonlar, gerekir yurtdışında çalışmalarına devam etmelerini.

Biz kendimizi eğitmek

Hedef kişinin dar profili ile bağlantılı ona benzer tıbbi eğitim veya diğer, devam edilmez Ancak, o zaman bu durumda bile evde, kendi kendine eğitimi alabilir ve kendi becerilerini bazı yükseltmek. Modern ve eğitimli insanların bugün öncelik:

 • En az bir yabancı dil bilgisi;
 • Bir kişisel bilgisayar ve standart programların temel setin ustalık;
 • Haber profesyonel alanları izleme: İnternetin izleme, özel edebiyat okuma isteği "sonraki sitesinde" bir kez daha pratik;
 • Eğer amansız arama gerekli bilgiler, yani "öğrenmeyi öğrenmek" olabilir bilgi kaynakları;
 • sorumluluk, disiplin, yaratıcı yaklaşımın geliştirilmesi, inisiyatif ve özgüven çalışmak.

Önemli olan - hatırlayın: asla çok geç başlamak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.