ÇirkinlikBahçıvanlık

Ficus Benjamina - popülerlik, güzellik nedeniyle

Bugün, büyük bir popüler Ficus Benjamin. Bu çok güzel bir aile bitki Asya ve Afrika'nın tropikal ormanların gelen dut.

Bitki iyi evde gelişmiştir. Bu True alakalı içerik sağlamak için gereklidir. - 30 derecelik bağlı bir artış olduğu zaman ficus, yay-yaz döneminde, termofilik bitkilerle de ilgilidir gerçeğine, sıcaklık rejimi 22 içinde takip edilebilir olmalıdır. kış ve sonbaharda, gerisi dönemde, sıcaklık en az 15 derece azalmış, fakat edilebilir.

Ficus Benjamin taşımak ve hatta dönmeye başlar sevmez. O penumbranın korkmayan, ama ışığa pestrolistye bitkiler daha yakın olması hala daha iyidir, yoksa dekoratif yeşillik kaybolabilir. Yaz aylarında getirmelidir balkon, çiçek teras veya bahçe. Aynı zamanda, güneşin direkt ışınlarından pritenit Ficus emin olun. bitki de taslaklar sevmez.

Sahne bakım ficus , Benjamin, ıslak bir bezle silme yaprakları sprey ve ılık su ile yıkamak için gereklidir. Büyüme sırasında bol düzenli sulama ihtiyacı var, ama su alımı arasındaki arazi kurumaya gerekir. Taşma bitkileri kabul edilemez. Soğuk su, uygun kullanmak imkansızdır oda sıcaklığına. tavadan aşırı sıvı daima boşaltılması gerekir. Sonbahar ve kış aylarında orta düzeyli sulama yapmak gerekir.

Optimum gelişme ficus ven ve yaz için bir ay, karmaşık gübreler iki kez beslenir. İyi bir etki verildi ve organik verim almaktadır. Kışın, bitki gerekli değildir döller, ancak azot olmadan gübre küçük konsantrasyonlarda olabilir.

filizlenen zaman bir çiçek biçimlendirici budama yaptı.

ficus için Zemin hazır satın alınabilir ya da kendiniz yapmak. Bunu yapmak için, çim ve yaprak toprak, kum ve turba eşit kısımlarını alır. aşılama için karışım daha sonra, potasyum permanganat, veya kaynar su zayıf çözelti döken kuru izin verilmesi tavsiye edilir. Ancak o zaman bir nakli yapabilirsiniz.

Bu süreç ilkbaharda her yıl genç bitkiler ile gerçekleştirilmektedir. Yetişkin Benjamin ficus her dört yılda bir repot gerekir. Bitki iyi yetişen ve hasta almazsa, yük transferini yapmak akıllıca olacaktır. Toprak com yok etmemek için bunu yapmak için, yavaşça, saksı bitki çekin. iyi drenaj alt kısmında serilir daha büyük bir kapasiteye hazırlayın. Sen, kömür veya kaya toz parçalarını bir hırpalanmış seramik alabilir. Bu malzemelerin üzerine bitki ve uyku koymak hangi uykuya toprak düşer. Bakım durakladı büyüme noktasına alınmalıdır. Sonra nakli ficus 2 ay döllenmiş edilemez.

Gibi ficus Benjamin çarpar? Bu süreç ilkbaharda ya da kesiğin yardımıyla yazında ilk haftalarında yapılır. İki böbreği kesme kesimler yaparak, hızlandırmak için. Alt yapraklar kaldırılması gerekir ve ılık suya batırılmış sapı sütlü suyu tahsisi durdurmak için. Sonra fideler plastik film ile kaplıdır, mini sera, doğru çapraz koydu. Sıcak bir yerde yer Yeni konut ficus. Günlük sera havalandırma için açık ve su damlacıklarının filmi silin. Arazi sabit hidrasyon olması gerekir.

Köklenen bitkiler su içinde üretilebilir. Bu greft için opak konteyner yerleştirilmelidir, ve su içinde bir aktif karbon topakları koydu.

Benjamin ficus damızlık zaman hasta olabilir. Yaprakların (taslak, kuru hava, sulanma veya soğuk eksikliği) ani bırakarak, kış büyüme (aşırı gübreleme) sırasında: diğer sorunlar vardır. beladan kurtulmanın Radikal yolu acil aşı kalemi ve köklenme bitkilerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.