SağlıkMüstahzarlar

Farmasötik preparat "Baneotsin" (merhem)

Farmasötik preparat "Baneotsin" (merhem) topikal olarak kullanılan antibiyotikler farmakoterapi bir gruba karşılık gelir. Bu yumuşak koku özelliğine sahip, sarımsı bir homojen kütledir.

Aktif ilaç aktif maddeleri - basitrasin çinko ve neomisin sülfat. İlave bileşenler - beyaz yumuşak parafin ve lanolin.

İlaç "Baneotsin" (merhem) topikal olarak kullanılan bir kombine antibakteriyel bir ilaçtır. sinerjistik bir etki sağlayan, iki bakterisidal antibiyotik - Bu oluşur.

en yüksek ilaç konsantrasyonunun kendi uygulama yerinde görülmektedir, aktif maddeleri deriden aktif emilimi önemsizdir. Bu irin, kan ve diğer biyolojik maddeler bir ilaç "Baneotsin" tarafından üretilen antimikrobiyal etkisini azaltmak olmadığı tespit edildi.

Merhem önlenmesi ve cildin bakteriyel enfeksiyonlarının tedavisi için endikedir:

- karbonkül, baş, folikülit kafa derisi alanı, kaynar pürülan hidradenitis SUP-, psevdofurunkuleza, paronişi, piyoderma;

- impetigo, bulaşıcı, enfekte varisli ülserler, dermatoz, apseler ve deri nakli sonrası sekonder enfeksiyonlar, delme kulak lobu ve diğer cerrahi işlemler;

- yanıklarda enfeksiyonları;

- dış kulak iltihabı;

- içinde postoperatif paranazal sinüslerin cerrahi müdahalenin bakımı.

Buna ek olarak, konu ilaç yaygın kozmetoloji (cerrahi) kullanılan.

Farmasötik preparat "Baneotsin" (merhem). kullanma talimatları

ilaç bir hafta boyunca etkilenen bölgelere hafif sürtünme hareketleri ile iki üç günde uygulanır. Sorun alanında prosedürleri izlenerek gazlı bez bandaj olabilir. Gerekirse, fonların kullanımı çokluğu yarı azaltılmalıdır yeniden tedavisi için.

Merhem "Baneotsin" yan etkiler genellikle neden olmaz. Bununla birlikte, sürekli düzenli kullanımı ile, bunun nedeni derinin bir artan hassasiyeti ile lokal alerjik reaksiyonları (kızarıklık, kaşıntı, deri döküntüsü) gelişmesi hastayı kapsayan mümkündür. kronik dermatit tedavisinde diğer ilaçlar karşı hassasiyet gelişebilir.

Ayrıca, tek bir örneği vestibulokohlearnogo düzenek mağlup ototoksisitenin, nöromüsküler blokaj iletkenlik gibi ilaç "Baneotsin" (merhem) gibi sistemik etkileri tespit edildi. Yukarıdaki istenmeyen etkiler cilt bütünlüğünün önemli yetmezliği olan hastalarda geliştirdik.

Görülen farmasötik formülasyon basitrasin, neomisin, ve diğer aminoglikositler, hastanın aşırı duyarlılık kontrendikedir; Şiddetli ve kapsamlı deri lezyonlarında (ototoksik etkisinin gelişmesine yol açan ilaç erimesini gelişebilir gibi).

zaman ilacın dış kulak deliğine enjekte edilmemelidir davul derisi hasta delikli. Ayrıca organların enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır.

İlacın bir doz toksik veya alerjik tepkimelerin gelişmesinden ile karakterize edilir. nöromüsküler blokaj çıkarılması neostigmin veya kalsiyum preparatları üretti.

Toksik etkiler riski artmaktadır hastada ciddi böbrek fonksiyon bozukluğu ve / veya karaciğer uğrar belirtilmelidir.

Yirmibeş derecenin üzerinde bir sıcaklıkta merhem tutmak için tavsiye edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.