İş Fırsatları

Evde bir mıknatıs yapma

Adam ilk eski çağlarda mıknatısla tanıştı. Ama çok çabuk bu doğal taş insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kesildi. Daha sonra, ve teknoloji mıknatıs imalatı geliştirilmiştir. Tabii ki, çok zaman geçti beri. Teknoloji ölçüde değişti ve evde bir mıknatıs üretmek artık mümkün. Bu özel beceri ve bilgiye sahip gerekmez. El tüm gerekli malzemeler ve araçlar üzerinde olması yeterlidir. aşağıdaki gibi Böylece mıknatıs üretimidir.

Yumuşak manyetik malzemeler

manyetizasyon sahip bütün malzemeler, yumuşak manyetik ve manyetik sabit ayrılabilir. Aralarında önemli bir fark yoktur. Bu nedenle, manyetik malzemeler, manyetik özellikler, uzun süredir devam etmektedir.

Bir deney yapabiliriz: Güçlü bir mıknatıs demir takozlar üzerinde biraz zaman harcamak. Bunun bir sonucu olarak, malzemenin başka bir metal nesneler çekme özelliği olacaktır. Ancak, üretim sürekli mıknatısın, bu durumda bu yeteneklere sahip imkansızdır.

manyetik malzeme

Bu gibi malzemeler normal demir parçaları mıknatıslanma ile elde edilir. Bu durumda, özellikleri çok daha uzun tutulur. Nesne sert yüzey yeterlidir çarptığında Ancak, bunlar tamamen kaybolur. Malzeme 60 derece ısıtılacak olan, ayrıca, manyetik özellikleri yok olur.

İhtiyaç duyulan şey

Üretimi kendi elleriyle mıknatıslar çok fazla zaman almayacak ve özel maliyetleri gerektirmez. Bu gerektirir:

  • tornavida;
  • kağıt yağlı;
  • sigorta;
  • geçiş;
  • bakır tel;
  • En güçlü sürekli mıknatıs.

yöntem, bir

Bu yöntem en kolay olarak kabul edilir. sürekli güçlü mıknatıs birkaç kez mıknatıslanma konunun tek yönde tutmak için yeterli. Hepsi bu. Ancak, bu yöntemle üretilen mıknatıslar, tutmak unutulmamalıdır manyetik alanı uzun süre ve çok hızlı özelliklerini kaybederler. Bu ürünler, basit manipülasyon için uygundur. Örneğin, bu tür bir mıknatıs iğne ya da cıvataları ama daha fazla çekmek için yuvadan moloz gitmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu yöntem ciddi kabul edilmemelidir.

yöntem iki

Kalıcı mıknatısların üretimi başka bir şekilde yapılabilir. Bu bir pil gerektirir. Amaçla herhangi bir uygun malzeme, mıknatıslama sağlamak üzere kullanılabilir. Bu oldukça kolay yapılır ve hiçbir özel aletler gerektirir. metal parçası mıknatısın manyetik özelliklerine bağlı.

en tornavidayla bir örneğe bakalım. izolatörü yerleştirilmeli aracını başlatın ve sonra tel yaklaşık 300 döner yara belirleyin. Transformatörler imalatı için kullanılan birini kullanmak daha iyidir. Bundan sonra, tel 5-12 volt, tercihen akümülatör veya batarya bağlanmalıdır. bu tür kullanımlar, bir sonucu olarak elektromanyetik alan manyetize tornavida.

yöntem, üç

mıknatısı Yapımı zor gibi görünebilir. Yana Yukarıdaki yöntemler özelliği uzun süre saklanacaktır garanti etmiyoruz. Daha güçlü bir mıknatıs indüktör bobin kullanılarak oluşturulabilir. o bobin içine yerleştirilmiş olmak gerekir beri metal boş, küçük olmalıdır. önceki yöntemde anlatıldığı gibi Bundan sonra tam olarak prosedürü gerçekleştirmelidir. Tek fark tel bobinleri iki katı kadar, yani sadece bu durumda 600. iyi bir mıknatıs alabilirsiniz yapmak zorunda olmasıdır.

yöntem, dördüncü

Bu durumda üretim mıknatıs elektrik akımı kullanımını içerir. Bu yöntem oldukça tehlikelidir, bu nedenle tüm manipülasyonlar dikkatli ve ihtiyatlı yapılmalıdır. Biz gerek bir sigorta, hiçbir şey olmaz onsuz. Metal kütük içinde bulunan indüksiyon bobini ile seri olarak bağlanmış olması gerekir.

Tabii ki, benzer bir tasarım dahil olan sigorta ağını yakmak için. Ancak, zaman, metal boş zaman, bu kısa bir süre içinde, bu durumda, yeterince güçlü bir manyetik alan içinde olduğu gibi, yeniden şarj etmek için. Burada hesap bir şey katmak gerekir: Daha yüksek akım mıknatıs dışarı dönecek güçlü. bobin sarımı için yalnızca kullanılmalıdır bakır tel.

Sonuç olarak

evde kalıcı mıknatısların Üretimi - süreç oldukça basittir. Bununla birlikte, özel programları kullanıldığında doğruluğu dikkat edilmesi.

En güçlü kalıcı mıknatıslar neodimyum düşündü. evde üretin mümkündür, ancak bu nadir toprak metali boş gerektirir - neodimyum. Ayrıca, bor kullanımı ve demir alaşımda. Bu ön-hamur bir manyetik alan içinde mıknatıslanır. Bu ürünün büyük bir güce sahip olduğunu belirtmekte yarar var, ve yüzlerce yıldır özelliklerinin sadece yüzde 1 kaybeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.