SağlıkTıp

Yatalak hastalar için Yatak

Uzun reçete edilir hastalar yatak istirahati, kanepe veya koltukta yalan olmamalıdır. Bugün, yatalak hastalar için tıbbi ekipman sunan üreticilerin yeterli sayıda vardır. Bu sadece hastalar için daha uygun, ama aynı zamanda daha hijyenik ve daha iyi bakım için çeşitli faaliyetlere uyarlanmıştır.

yatalak hastalar için Yatak belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Sleeper katta en az altmış veya yetmiş santimetre kadar yatak gelen bir yüksekliğe sahip olmalıdır. Seyahat sırasında kolaylığı için tekerlekler ile donatılmış bir kural olarak, yatalak hastalar için yatak. Buna ek olarak, mobil ayak ve baş ucu vardır. yatalak hastalar için donatım genellikle sağlık tabi tutulur. Bu prosedür, emaye bir metal mahfaza kullanılır kolaylaştırmak. yatalak hastalar için Yatak perestilanii atlanmış yan rayları, ile donatılmış olmalıdır. Bundan başka, bu elemanlar güvenlik sağlamak ve hastanın düşmesini önlemek ve hareketli ve yukarı alma sürecinde destek olarak kullanılır.

ev, normal yatakta hasta için bakımı için yatalak hastalar için bir yatağa dönüştürülebilir. ayaklar kauçuk kapaklar koymak ve tuğla veya bloklar üzerinde konabilir üzerinde, yüksekliğini artırmak. Hasta bazen yataktan alırsa, zemine yatak arasındaki mesafe kırk beş elli santimetre olmalıdır. ayakta ve yatakta yatarken bu büyük konfor sağlar. hastanın tekerlekli sandalye kullanıyorsa, onunla aynı seviyede olmalıdır.

Odada yatak konumlandırma o her yönden hastaya erişimi vardı bu yüzden gereklidir. Bu bakım kolaylaştırmak ve zorlanmadan hastanın vücudunun konumunu değiştirmek için izin verecektir. Yatakta bir duvara karşı duruyor durumda, hasta hemen her zaman aynı tarafındadır. Bu akciğerin yetersiz havalandırma sonucu tek taraflı ödem, bası yaralarının, pnömoni gelişimini teşvik eder.

Hasta gündüz uyku sırasında parlamayı müdahale etmeyecek şekilde pencereye Bağıl yatak koymanız gerekir. Bu pencereye yanlara koymak en iyisidir.

hasta yatağından bakımı için ek cihazları ile donatılmış olmalıdır. Bu yardımcı bileşenler, hastanın vücut bölümlerini üzerindeki yükü azaltmak için izin verir. Bu durumda, referans çerçeve dispne veya alımı hafifletilmesi durum besleme sırasında hastanın gövdesinin üst kaldırma için kullanılır. ayarlanabilir açı veya ters sandalye başlık, bir referans çerçevesi olarak kullanılabilir.

kullanılan yataklı kablo hastanın gücünü etkinleştirmek ve kaldırma kolaylaştırmak için. ipe kayma elleri önlemek için düğümleri olmalıdır.

kas gevşemesi için popliteal silindiri kullanılır. mümkün kılın, rulo kapsar.

Yatağın ayak ucuna doğru hastanın kaymasını önlemek amacıyla, kullanmak bir ayak desteği. kutu buna olarak kullanılabilir. Özel standlar da satılmaktadır. Böyle "destek" kullanılması gelişmesini önlemek için unutulmamalıdır "bir atın ayak."

battaniye basınç yatan hastanın vücut serbest bırakmak amacıyla, menteşeli tel çerçeve uygulanır. Battaniye ve böylece ısı kaybını önleyerek, Standın parmaklıkların arkasında saklanmış.

baş desteği için Suboksipital silindir kullanılabilir. Ancak, uzun süreli kullanımda servikal omurgaya yaralanma riski neden olur.

Nedeniyle hasta oldukça uzun süre yatakta olması nedeniyle, büyük ilgi kolaylık ve temiz bir uyku yeri dikkat edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.