Entelektüel gelişimiDin

Epifani (Yaroslavl) Kilisesi: Geçmiş ve Bugün

Ana birisi Yaroslavl konumlar ana meydanlarından birinde bulunan Epifani Kilisesi vardır. Anıtın olağanüstü sanatsal ve tarihi değeri şehrin damgasını bir tür haline getirmiştir. Buna ek olarak, kültür miras nesne etrafında düzenlenmiş toplam bileşim içinde birleştirilmesiyle, kilise mimari baskındır.

dindar katkıyı

Hemen Epifani (Yaroslavl) kilisesi olduğu Troubles Zaman sırasında çizmek bilinmektedir Extant belgeler yakındaki Kutsal Başkalaşım Manastırı, bir eski çağlarda burada inşa malı oldu, ahşap kilise ona Epifani yerleşimin adını verdi. tarih onun ereksiyon tarihçiler arasında bir uzlaşma. Genellikle XV yüzyıl gösteriyor, ancak daha önceki bir dönem için destek var.

Şu anda Epifani (Yaroslavl) kilisesini mevcut 1684 yılında kurulmuştur. Sık sık özel bağışçılardan pahasına, Rusya'da olduğu gibi O yaptırılmıştır. Bu durumda, ilk lonca tüccar Aleksey Platonovich Zubchaninov olduğu ortaya çıktı. Ailesinin yılında ilk büyük kutsal senet değildi - atalarının pahasına zamanlar onun mahalle Spaso Preobrajenskiy Manastırı rehin almıştı.

insan yapımı mucize

Dokuz yıldır Epifani (Yaroslavl) Kilisesi inşa edilen ve tamamlandığı zaman, ön gözlük kasaba halkı kendisini bir mucize sundu. gördüklerini hiçbir şekilde Yaroslavl ustaları inşa diğer kilise binaları benziyordu.

Farklılıklar azdı ve hepsi temel idi. Her şeyden önce, kilise binası yoksun podklet oldu - Geleneksel zemin kat, genellikle bir yardımcı veya depolama odası olarak kullanılan ve vakıf doğrudan dinlenmiş. Buna ek olarak, Yaroslavl besstolpnaya ilk kilisedir. Bir bina büyük kule içindeki yokluğu hacmi ve boşluk hissi yarattı. Bu etki yakınlık ve mahrum kubbe planı tavan tonozlarla takviye edilmiştir.

Yenilik ve gelenek

Bütün tapınak büyük görünüyordu. Ama zaman bir yenilik için mükemmel - bu parlak cephenin en elemanlarının tasarımı için mimarlar tarafından kullanılan karolar, renklidir. saçakları ve davul saran, bir duvarda yerleştirilen ordu, binaya zarif ve şenlikli bir bakış attı.

Epifani Kilisesi (Yaroslavl) üç tarafı ana bina çevreleyen, dehlizlerinde ne olduğunu yerel mimarinin geleneksel unsurlar, yoksun olmadığını belirtmek gerekir. Kilisenin kuzey-batı yakasındaki aynı zamanda çan kulesi inşa edilmiştir ve bir yarım yüzyıl sonra ana ön sundurma bir oyma sundurma ile dekore edilmiş.

renk duvar resimleri zaferi

Ama bütün mimari esas rağmen Epifani Kilisesi (Yaroslavl) her zaman öncelikle zengin resimleriyle ünlü olmuştur, iç duvarlarını kaplayan bir halı. sanatta kendi yazarlık açısından orada bir uzlaşma yoktur, ama onlar Fodorom Ignatevym ve Dmitriem Plehanovym liderliğindeki ana oluşturduk varsayılır.

Kilisenin iç süslüyor fresklerle bir ayırt edici özelliği, zengin renk doygunluğu ve renk mürekkepler olduğunu. sahneler karmaşık dekoratif süs onlarla yan İncil hikayeleri, yan boyalı. ziyaretçilere de büyük ilgi ile İkonostasisin freskler güzelliği aşağı değildir. o günün kilisenin kutsanmasından beri değişmemiş inanmak için nedenler vardır.

Epifani (Yaroslavl) dış Kilisesinin bütün ihtişamıyla ve zenginlik için neredeyse devlet sübvansiyonu para almadım ve bireylerden bu getirmek için gereken fonları, mum ticaret kruzhechny toplama ve bireysel bağışlara sadece var olan. Kilisenin gelişi çok küçüktü çünkü neredeyse hiç önemli miktarda oldu. tarihsel verilere göre, büyük sayı XVIII yüzyılın sonunda, ama sonra en fazla iki yüz kişi.

devrimden sonra kilisenin kaderi

ciddi top mermisi doğrudan isabet tarafından hasar gördü devrim sonrası dönemde, kilise 1927 yılına kadar aktif kalmasına rağmen (Sovyet döneminde yazıldığı gibi, isyan) o Beyaz Muhafız isyanı sırasında, 1918 yılında bu yana, çok kötü durumda idi. cemaatin kendi restorasyonu için para yana değildi ve bu yüzden bina ayakta kaldı ve duvarlarda delikler çatı yoksun.

Otuzların olarak, Merkez Yönetim Kurulu aniden kilisenin Rus mimarisinin eşsiz anıt tanınan ve korunan siteler listesinde tanıtıldı, ancak bu garaj garaj batı sundurma dönüştürmek için şehir yetkilileri engelleyemedi. Tabii ki, binanın acil ve olmadan devlet çok olumsuz etkilenir.

Sadece Epifani Kilisesi'nin erken ellili, Yaroslavl tapınaklar ve Rusya'nın birçok diğer şehirlerde yavaş yavaş düzelmeye başladı. Daha sonra dini hayatın çoğu yeniden başlatılması ile ilgili değil, ama cesaret verici haber yetkililer, tarihsel ve mimari anıtlar tanınan dikkatle muamele görmeyi hak olmasıdır oldu.

Epifani Kilisesi'nin hayata döndü

perestroyka başlangıcı endişe nesne kilise değil, aynı zamanda devlet ve çok sayıda STK sadece haline sahip yerler Kutsal Rusya, aşırı hoşgörü Sovyet gücünün yıllarda idi. 2000 yılında, biz Epifani tam ölçekli restorasyon çalışmaları ve kiliseyi başladı. Sonuç olarak, bina, önceki yıllarda bakır çatı kaybetti seti, orijinal görünümüne geri gönderildi ve böylece duvar karoları kez restore yüceltilmiş. Kısa bir süre sonra, biz uzun yıllar kesintiye hizmeti yeniden başladı.

Bugün tapınak ortaklaşa Rus Ortodoks Kilisesi ve Yaroslavl şehir müzesi aittir. Aynı zamanda sadece ibadet ancak geziler düzenledi. Eğer onarımı veya restorasyon çalışmaları durumunda hükümet sübvansiyonları saymak izin verdiği bir anlamda, bu, iyidir. Ve onlar gerekebilir. Endişe kez nehir Nitechi gömmek burada ve daha sonra akan suyun etkisiyle banked kilise kulesi vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.