FormasyonÖykü

Mutlak monarşinin ana belirtileri. Güç kalıtsaldır

Cumhuriyeti'nin monarşi: hal biçimine iki gruba ayrılmıştır. Bu faktör ülkede üstün güce organize bağlıdır üzerindedir. tüm güç, tek kişi tarafından temsil edilir hükümetin bu tür bir monarşiyi aradı.

kral güç

Monarşiler farklıdır:

 • egemen;
 • sakral;
 • mutlak ve teokratik;
 • yapısal ve kast temsilcisi;
 • ikili;
 • despotik.

Bütün bu yönden devlet liderliğinin ortak bir noktası var: Güç bir kişinin elinde olduğunu - kral. dini ve egemen durumları kurban cetvel ile karakterize edilir. Geleneksel olarak, hükümdar olarak kabul ve halkı, onun konuların babası tarafından algılanmıştır. Bu sadece, aynı zamanda kraliyet kanından kraliyet kişinin kutsallığına ilkelerini oluştuğunu burada.

kurulu teokratik türünün bir örneği Vatikan olduğunu. yaşam için bu durumda Güç Kardinaller Koleji tarafından seçilir Papa, aittir.

ikili, bir tür , sınırlı monarşi yönetim yapısal bir şeklidir. Yasama parlamentoyu davranır. hükümdar ve ailesi için Fon Sivil listesine uygun olan içerik tarafından yönetilir. Kral güçler temsilci fonksiyonları, ek olarak, onun imzası ile, o en önemli devlet belgeleri tutar.

Monarşiyi ana özellikleri

Bu monarşinin tür aşağıdaki özellikleri ile ayırt edilebilir:

 • yüce gücün tek taşıyıcısıdır hayat boyu cetvel, kullanılabilirliği;
 • eksiksiz, mutlak dokunulmazlık kraliyet kişi;
 • kalıtsal gümrük veya devletin yasalarına göre güç aktarımını sipariş;
 • yüceltilmesi ve kraliyet kişilerin tanrısallaştırılması.

Mutlak gücün kavramı insanların ve toplumun yaşamın tüm alanlarında tam kontrolünü üstlenir. Hükümetin böyle bir form ile bir ülkede eğlenceli veya oluşturarak yasaları olsun, cetvel herhangi arzuları, kaprislerine ve kaprisleri için tüm demokratik ilke ve çerçeveleri inkar etmek. kral tek güç: atanmış görevlileri ve bakanlar yönetme gibi onlar tarafından yasa yapar. Tüm varsayılan denekler İmparator tarafından kendilerine tahsis yalnızca haklara sahip ve sorgulamadan ona hizmet, uy. hükümdar yüce yargı yasama ve yürütme yönetiminin bölünmez bütünlüğü somut halidir. Ancak, mutlak kraliyet gücünün ana belirtileri uyruklarının özgürlük ve haklar Kral sadece ülkeyi kurtarmak için gerekli istisnai durumlarda, müdahale olabileceğini göstermektedir.

ülkeler krallar gerekenler

çöküşü sırasında tek sorgusuz yetkisini güçlendirilmesi feodal sistemin toprakların toprak birleşmesi, tek milletin oluşumu için gerekliydi. güçlendirilmesinde kralın güç burjuvazi ve sanayileşme kökeni açısından kendi konumlarını ve eşyalarını korumak için din adamları ve asalet gerekli. Sadece hükümdarlık hükümdar hazineye imha etme yegane hakkı vardı devletin. Ana işaretler mutlak monarşinin - bürokrasi, sürekli polis ve ordu geniş bir piramit, hüküm süren hükümdar emrine ve onları götürdü. Tüm yasama, yürütme özellikleri ve yargı sistemleri yüce kalıtsal cetvel elinde konsantre edildi. Bu iktidar kişi Vatan iyiliği için devlet ve işin aittir böylece kralın sınırsız kişisel güç, ona Tanrı'nın lütfeder inanılıyordu.

Taç, asa, küre

Mutlak monarşi, nişanları ve antik çağlardan beri bilinen diğer ayırt edici işaretlerin bir sembolü olarak altın. Bütün bu işaretler, gelişmiş ülkelerin çoğunda benzerlikler var:

 • başının ve omuzlarının üzerinde manto üzerinde taç;
 • sağ elinde sol asa ve küre;
 • kılıç veya kılıç;
 • taht ve sunak.

Diğer karakterler afişler ve pullar, işaret ve baskı, şapka ve maske, adları ve görselleri, saraylar ve kalkanlar bulunmaktadır. Radiance ve cetvel ilahi kökenli kraliyet başlıkları ve giyim dekorasyonunda kullanılan altın ve değerli taşlar, somutlaşan. Mutlak monarşinin amblem olarak taç güneşli gökyüzünü simgelemektedir ve dört kaset yükseliyor - Güç dünyanın tüm bölgelerinde uygulanır.

Bir küre ve asa onun yuvarlak şeklinde Güç - Antik Yunan tanrılarının bir niteliktir. bu karakterlerin ikisi de kraliyet onurunun ticari markalarıdır.

Sadece vali, onun sadık konularda mutlak olarak teslim layık tüm kıyafetinin sahip. Mutlak kraliyet gücünün Bu temel özellikleri en iyi, temel askeri lideri ve koyucunun en iyi şekilde.

Taç giyme Hakkında

Araştırmacılara göre, kraliyet diadem prototipi bir Roma defne çelengi oldu. Şok mutlak Kraliyet gücü (tepe) ilk olarak altın diş güneş ışığı benzeyen bir çember şeklinde imal edilmektedir. Gelecekte, kraliyet Tiaras oluşturulması üzerinde iyi Mücevhercilikten çalıştı ve en büyük ve en değerli taşlar kullandığı.

Gelecekteki Cetvelin kafasına şapka yatırılmasının ritüel taç giyme denir. Bu tören bütün nitelikleri ile karar gücüne hükümdarın erişiminin meşruluğunu demektir. Buna ek olarak, taç giyme tüm prosedür krallığında orada mesh edildiği sırasında bir dini tören insanlar için önemlidir ve geleneksel kalıtsal yöneticiler yeni hükümdar kabulü zincirini devam etmek. Bütün ayin ilahi nimet özel bir duygusu ile nüfuz edilir.

Kings Everything Yapabilirsiniz

Mutlak kraliyet gücünün temel özelliklerini inceledikten sonra, hükümdar Kilisesi feodal muhalefet ve direnç yenmek zorunda amacıyla yeteneklerini kullanmak sonucuna varılabilir. sabiti olmadan işleyemez bir egemen devlet merkezi bir idari aparatı olmadan, polis ve ordu idi.

Burjuva sistemin geliştirilmesi parlamentosu oluşturmak için yasama hakkına sahiptir kral oluşumu İkili Monarşi, kademeli kısıtlamasına yol açmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.