OtomobilArabalar

En yüksek verimi almak için pili şarj etmek ne kadar güncel

Birçok sürücüler, akü akü deşarj problemi ile ilk kez karşı karşıya ve şu soruları sormak, kendi çözümlerini şarj: "Ne mevcut pili şarj etmek mi?". 15V - Bu planı uygulamak için özellikle oldukça düşük bir voltaja sahip olduğu bir akım, geleneksel 220V priz sağlanan bir akım dönüştürebilen bir başlangıç veya pil şarj olması gerekir. Voltaj 15V parametrelerini ölçme kaliteli yürütmek amacıyla optimal kabul , akü şarj sistemini ihlal değil iken.

Geçerli her şeyden önce pili, şarj etme hakkında sorulan sen bataryanın şarj yöntemi seçmek gerekir.

  • Yöntem DC. Bu yaklaşımda sürekli düzeltme gerçekleştirmek için gereken akım, şarj beslenir. Örneğin, hesaplamalar geçerli pil 60 A / saat kapasiteye şarj etmek öğrenmek için yapılır. akım şiddeti den 1:10 oranından hesaplanır batarya kabının. Bu örnekte, 6 amper olacak. Bu sistem pilini zarar verebilecek gibi, daha yüksek 6 Amper olan akımı, tedarik izin verilmez. Daha küçük bir kuvvet 60 A / h pil kullanımı için izin verilen, ancak şarj tamamlamak için bu durum zaman içinde verimliliği arttıkça artar ve çalışma gerçekleştirilmiştir.

Nasıl toplam yükü belirlemek için? Bir kez pil şarj edildiğinde, gazları serbest bırakmak için başlayacaktır. Bu pil tamamen şarj ve kullanıma hazır bir işaretidir. Toplam yükün bir başka özelliği - bir saat ya da daha fazla bir stabilite gerilim göstergeleri. yükün verimliliğinin artırılması daha yüksek olacaktır, daha çok akım şarj sonunda azalacaktır. pilin tam olarak şarj edilmeden önce, bu amaç için, yavaş yavaş akım direncini azaltmak için gerekli olan (üs 14.4 3 Amper enerji). Bu gibi durumlar, şarj gerilimi arttırır.

  • DC yöntemi. Bu durumda, gerilim ayarlaması gerekli değildir, ama nasıl geçerli ücret sorusu, akü hala geçerlidir. Pil sürekli voltaj bağlanır, güncel akü kapasitesine eşit mekanik boyutu ve şarj süresi sona ermesinden üretilen amper indirgenir ve seviye "0" düşebilir. Bu teknik, 12V bir gerilime sahip bataryalar çoğunda kullanılır. Bu gerilim şarj edilmesi için kullanıldığı zaman bu 15v göstergeleri bulunur.

Pil tam olarak şarj edildiğinde şarj% 95'e miktarları beri, bir kural olarak, bir artı gaz, serbest bırakılmaz. nasıl geçerli şarj araba aküsü bilerek, yöntemle etkili düzenleyici şarj hakkı seçmek önemlidir.

  • Pil% 95'e tahsil ve% 100'e getirmek için gerekli olan zaman kullanılan bir dalgalanma - başka bir yöntem yoktur. Geçerli bu durumda pili şarj etmek nasıl sorusu üzerine, cevap aşağıdaki hesaplamaya eşit olan bir akım vardır. Mevcut pil kapasitesinin% 3 eşittir. Bu durumda, sadece% 100 şarj elde değil, aynı zamanda hizalar elektrolit yoğunluğu pillerin tüm bankalarda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.