OtomobilArabalar

Jel akü: yorumlar. Jel akü: Tasarım ve özellikleri

Hemen hemen her birimiz jel aküler olduğunu duydum. Herkes çok etkilidir ve bir çok avantaj olduğunu söylüyor. 30 yılı aşkın için böyle bir pil, onlar en popüler bugün edindikleri rağmen. hemen hemen herkes böyle bir ürünün duymadı Ama eğer, öyle değil mi herkes eylem cihazı gördü. En az bir şey anlamak için, değerlendirmeleri okumak gerekir. Jel akü - bu konuda konuşmak, bu yüzden sırayla her şeye bakalım oldukça geniş bir konudur.

Geleneksel aküden fark nedir?

Bu soru oldukça mantıklı her potansiyel alıcı, kesinlikle ilgileniyor. Son derece akılsızca değil o özellikleri ve geleneksel çözümlerden temel farklar ne anlama ürünü satın almak olacaktır. Tüm kurşun-asit batarya akımının pozitif ve negatif plakalar akar biliyoruz ve sıvı halde olan elektrolit, akar. Yapı, pozitif ve negatif plaka arasında yer alan bir plastik ayırıcı temin edilmiştir kısa devreyi önlemek için.

Ama cihaz biraz farklı jel akü gerçeğine dikkatinizi çekmek gerekmektedir. Temel fark, elektrolit kalınlaştırılmış durumda ve bir jöle (jel) gibi olduğu gerçeğinde yatar. Fabrikada özel kurutuldu elektrolit ve yavaş yavaş katılaşan ve cihaz açıklanmaktadır. Eşsiz yapısı, elektrolit buharlaşma olmaz ve vücutta sürekli olduğunu. Çalışma sırasında, kimyasal reaksiyon ile oluşturulmaktadır hidrojen buharı ve oksijen, gelince, onlar su içine transforme edilir ve daha sonra jel içine emilir. Bu süreç rekombinasyon denir. fazla basınç boşaltma için mahfazanın içinde, özel bir valf. Gördüğünüz gibi geleneksel pillerin ilkesi saklı rağmen, jel akü şarj cihazı, oldukça sıradışı. Eh, şimdi bir kaç ilginç bir nokta.

Jel pilin özellikleri başka bir çift

Biz söyleyemem ve pilin bu tip bir çok sıradışı ayırıcı sahip olduğunu. O alüminyum katkı eklendiği, mikro-gözenekli plastikten yapılır.

Bu bölüm, agresif bir ortamda özel bir stabilite sağlar ve azaltan iç direnci. Buna ek olarak, titreşim yükleri ve mekanik hasarlara karşı dayanıklı ayırıcı, kendisi için yüksek puanı uzmanları ve olumlu geribildirim kazandı. Bileşiminde yüksek saflıkta öne - Jel akü bir başka ayırt edici özelliği vardır. Bu önemli ölçüde makalenin performansını artırdı.

Tabii ki, olumlu geribildirim cihazın en güzel vücut için alınan ve eşsiz özellikleri için değil. Ana özelliği Sonuç, uzun bir servis ömrü gibi döngüleri "şarj / deşarj" artan sayıdır ve. Birçok sürücüler birimi şüphesiz olumlu bir geribildirim arızasız yıllarca çalışır ve olduğunu söylüyorlar. Jel bataryası, yatay bir pozisyonda sadece boşalmış durumda uzun bir süre için saklanabilir ve monte edilebilir. Bütün bunlar kendi türünde eşsiz bir ürün yapar. Ve şimdi böyle pil araba sahiplerinin düşünüyorum, aslında, o bahsedeceğiz.

Jel akü: sahiplerinin yorum

Bu bölüm özellikle ilginçtir. jel akü genellikle yük ve yolcu hem de araç üzerine monte edilmiş olması. nedeni böyle bir cihaz büyük bir kapasite ve uzun hizmet ömrüne sahip olmasıdır. Ancak, en büyük artı sürücüler görüyoruz ani akım geleneksel pillere göre çok daha yüksektir. Bu tür yüksek don itibariyle hava koşulları, son derece önemlidir. aküsüz yapamaz ve subwoofer, klimalar ve bu durumda böyle devam eder. N. şeklinde taşıt aksesuarları yüklemek için seven insanlar, jel aracın pil için gereklidir. Yorumlar Böyle bir cihaz, büyük elektrik tüketimi için son derece yararlı olabilir söylüyorlar.

Fakat birçok sürücülerin yerleşik elektronik çok hassas olması gerektiğini söylüyor. Özellikle "klasikleri" in, taşıt jel yerli üretim bataryayı yükleme hakkında konusu bile olmadığını bu nedenle içindir. Bu nedenle, şarj voltajı yaklaşık VAZ otomobil ve bazı yabancı araçlarda 14.4 V, bu rakam pil yetmezliğine yol açar 13-16 V aralığı içinde değişebilir, sabit olmalıdır. Bununla birlikte, her zaman sürekli olarak sıfırın sıcaklıklarda (-20 ° C) muhafaza edilir, eğer açık geri besleme, jel akü, bazı durumlarda hızla bozulur değildir.

Nasıl bir pil şarj cihazı seçmek için

Düzgün şarj olup olmadığını Herhangi bile en kaliteli pil er ya da geç başarısız olur. hızla içler acısı bir durumda koyacaktır olarak artık doğaçlama bellek vardır kullanılabilir. Batarya elemanı yetmezliği, aynı zamanda elektrolit düşük seviyelere yol aşırı şarj. Bildiğim kadarıyla küçük bir akımın zararlı etkileri olarak, o zaman değil. Tabii ki, böyle bir şarj edilmiş bir pil çok daha uzun, ama bu pek bazı olumsuz etkisi olabilir. Aslında, yaşam pil cihazı kullanıldığı çevre koşulları ve doğru şarj tarafından belirlenir. Jel aküler bu basit nedeni şarj ev yapımı ve olmalıdır için mağazadan alınan. Buna ek olarak, döngüsel ve modlar pil şarj tampon.

O kadar acil ihtiyaç batarya kullanımı ve boĢaltılmadan olur. Bu durumda, biraz sürecini hızlandırabilir. Ancak, ısıtma pili dışlar sıcaklık sınırlandırması, özel şarj gerekir. Buna ek olarak, şiddetle bir zamanlayıcı kullanın ve hiçbir aşırı şarja olduğunu da görmek için önerilir. Jel aküler için uygun seçilmiş bir şarj cihazı varsa, cihazın yaklaşık ömrü 4-6 yıl ulaşabilir unutmayınız. Ve şimdi bir başka önemli noktaya bak.

Jel pil nas

gibi çeşitli tarafından belirtildiği pil Bu tür yukarıda ayırt edici özellikleri ve özelliklere sahip bir sahiptir. Aslında, bu teknede kurulum, bir scooter veya bir araba için ideal bir çözümdür. Fakat birçok servis birçok soru ortaya çıkarmaktadır. Bu tür bir pilin zayıf noktası - şarj. Eğer jel pili şarj etmeden önce, bunu nasıl yapılacağını öğrenmek ve ancak ondan sonra devam etmelidir. Şarj voltaj eşiğini aşmadığı: Temel kural şu şekildedir ki, takip edilmelidir. talimatlarında veya pilin vücudunda belirtilecektir 14.2'den 14.4 'Çoğu durumda aralıkları, son seçenek.

O sonuna ulaşıncaya kadar şarj işlemini kesmek için tavsiye edilmez. Bu yüzden depolama kapasitesini boşa gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bunun yerine% 100 şarj dahaki sefere% 95'ten fazlasını almazsınız ve bu iyi değil. İlk adım jel piller için sabit bir şarj cihazı satın almak olduğunu unutmayın. Voltaj regülasyonu bir olasılık olduğu hususu dikkate alınmalıdır, ve algoritmalar şarj çok aşamalı vardır. Temel olarak, bu jel, pili şarj etmek için nasıl söylenebilir hepsi bu. Her şey oldukça basit.

İdeal şarj nedir?

bilmeniz gereken birkaç "altın" kurallar vardır. Yani, gezinmek ve jel aküyü şarj için doğru cihazı bulmak çok daha kolay olacaktır. Aslında, hiçbir şey zor olduğunu, ana şey - Çeşitli belirleyen faktörlere dikkat etmektir. Öncelikle, yükleyip şarj akımını ayarlamak mümkündür. Bunu bugün tüm anılar böyle bir olasılık var diyebiliriz, ama öyle değil. satıcı ile kontrol size uygun olmayan bir şey satın almak değil. İkinci olarak, sıcaklık dengeleme fonksiyonu bulunması. Ancak, sadece pil şarj ısıtılmamış bir odada gerçekleştirilir halinde gereklidir. Sıcaklık 10 ° C'nin altında düştüğünde veya 30 derecenin üzerinde, eğer sıcaklık dengeleme gerekli değildir.

Ancak hepsi bu değil. Bu bellek üzerinde yük aşamalarında, özellikle dikkat edilmelidir. Jel piller için, 3'den daha az olmalıdır. akım azaldıkça DC gerilim - İlk aşama şarj ikinci bir artan bir gerilim doğru akım ile gerçekleştirilir. Üçüncü aşama - tampon modunda akünün şarj durumunu korumak vardır. Bir jel akü şarj cihazı bu şekilde olacaksa, o zaman doğru satın alma yapmak.

Fark Jel ve AGM aküler nedir?

Herkes bu iki tamamen farklı pil olduğunu bilir. İlk - bir jel, olarak tercüme ikinci ismi "emici cam hasır". Ve büyük, plakalar arasındaki cam elyafı. Bir bataryası, yatay bir pozisyonda sadece çalıştırılabilir, böylece "bağlı" haldeki elektrolit cam yerleştirilir. AGM aküler jel ile ilgisi yok gerçeğine dikkat değer. Yaklaşık 10 yıldır - Böylece, camın pil bu en pahalı seçenekler, daha pahalı (yol), yaklaşık 5 yaşında olduğunu vardır. yaklaşık 200 ücretleri muhafaza / deşarj% 30 derinlikte 800 döngü% 100 tahliyesinde boşalır. Bu Şarjlı pil tutmak için yararlı olduğunu söylüyor.

değerlendirmeleri daha olumlu Jel aküler, biz zaten inceledik. Silis jeli - dolgu - bir elektrolit inhibe eden gözenek çok sayıda vardır. plakalar arasında Mutlak dolgunluk alan kısa devre ya da kurşun plakaları dökülme olasılığı ortadan kalkar. onlar gerçekten ortak bir şey yok, çünkü bir pil AGM ve Jel arasında karıştırılmamalıdır etmeyin.

Jel pillerin özellikleri hakkında biraz

Zaten bir sürü tüketiciler Jel piller hakkında söylenecek gerçeği anlattı edilmiştir. Geleneksel pillerle karşılaştırıldığında, özellikle bu pillerin performansı oldukça yüksek olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bütün bu cihazların yüksek maliyeti ile sonuçlanır. Yani? LX 12-105MG 105 A / saat yukarıda 28, 000 ve olacak 260 A / h, örneğin, aynı markanın yaklaşık 12 000, daha güçlü modeller mal olur. Çok daha üreticisine bağlı olduğunu bahsetmek kez daha gerekli değildir. yerli üretimin otomobiller için jel aküler bir değer,% 10-20 daha pahalı yabancı karşılıkları var.

Özel bir şarj cihazı satın almak zorunda olduğunu unutmayın. Bu görüşecektim bir dizi özellik olmalıdır. İdeal olarak jel akü şarj bakliyat ve yüksek gerilim kalite olmadan, çok hassas olması gerekir. Bu pilin bu tip üzerinde olumsuz bir etkisi vardır gibi, aşırı ısınmayı ve aşırı şarja önlemek için son derece önemlidir. sürücüler ilginç ve yerlerin olmaması sen rahat olduğu pozisyonda pili koyabilirsiniz gerçeği olacaktır için. Tabii ki, çevirmek tamamen imkansız olduğunu, ancak yanına kimse yasaklar koymak.

fiyatları ve başka bir şey üzerinde

tam olarak cihazı ve jel akülerin çalışma prensibini anlamaya yana, böyle birimlerin değeri hakkında bir kaç söz söylemek gerekecektir. Hemen not: Bu pil ucuz olamaz. biz pil marka Sunlight Güç Jel düşünürsek 62 A / h, bu size yaklaşık 8-9 bin ruble mal olacak. Aynı zamanda, tam olarak aynı, ancak geleneksel kurşun-asit bataryalar en fazla 4-5 bin rubleye mal olacak. Bir rakip Jel olan AGM, hakkında unutmamalıyız. Bu cam bezi piller sadece şarj / deşarj sayısında ikincisi 20-30% jeli daha ucuz ve düşük olduklarını gerçeğine dikkat değer. Burada ve düşünmek zorunda. Aslında jel akülerin özellikleri benzersiz olmasını ve operasyonel yetenekleri mükemmeldir, ancak bu tür cihazların fiyatı çok büyüktür.

Sonuç

Burada ilgi sorusunu inceledi. Fark etmiş olabileceğiniz gibi, olumlu geribildirim rağmen sahiplerinin çoğunluğu daima jel aküleri satın almak için tavsiye yok. Özellikler, tabii ki, zirvesindeyken, ve bazı durumlarda sadece normal bir çıkıştır. Örneğin, tam tümleşik elektrik ve arabada ya teknede ekipmanın çok sayıda, böyle bir plan pil koymak mümkündür. Eğer -20 ya da daha düşük bir sıcaklıkta araç kullanırken, kaynak jel akü talep önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Tabii ki, ama, sadece sizin seçtiğiniz bir sonucu olarak size satın alma bu tür yapmadan önce birkaç kez düşünmek gerekir. Bütün bunlara ek olarak, ve en az 3 milyon rubleye mal olacak bir şarj satın almanız gerekir. Derin deşarj ile uzun bir yaşam istiyor, bu jel pilleri tercih etmek en iyisidir. Yorumlar tür amaçlar için bugün en iyi çözümlerden biridir derler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.