SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir kişiyi mahrum kuluçka dönemi: açıklama, özellikler ve öneriler

Zoster - genellikle güçlü ve dayanılmaz kaşıntıya neden nodül ile karakterizedir çok ciddi bir deri hastalığıdır. Buna ek olarak, bu inflamasyon ve doku nekrozu görünebilir. Inkübasyon dönemi belirlemek için bu nedenle çok önemlidir , bir kişinin mahrum hastalığın etkilerini en aza indirmek için zamanında.

mahrum nedenleri

En yaygın türü - zoster saçkıran. kuluçka süresi bir kişi mahrum birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Çoğu zaman, bu iki ay birkaç hafta arasında değişir.

sağlık - Genellikle hastalık hasta bir hayvan ya da insana bulaşır. En yaygın bulaş yolu - contact-ev. Ayrıca çoğu zaman, nesneleri kullanarak, hasta bir hayvan dokunmadan kirlenmiş dokunmadan veya paylaşılan yerleri ziyaret ederek enfekte.

enfekte bir kişi ya da hayvan herhangi bir nesneyi dokunduğunuzda, onların deri ya da saçın parçacıklardır. Onlar çok uzun süre hayatta kalabilir. Sonuç böyle okullar ve çocuk yuvaları gibi bir salgın, olabilir. saçkıran yakalanma tüm tehlike Üstü ilkbahar ve sonbahar aylarında ortaya çıkar.

çatlaklar ve microdamages deriyle Eldivensiz toprakla çalışmak bağışıklık düşürdü bu cilt hastalığı hastalar tarafından enfeksiyona karşı en hassas. Ve onlar enfekte hayvanlar ya da insanlar ile uzun süreli temas halinde olup olmadığını.

kuluçka süresi

Kuluçka süresi , insanlarda mantarı iki gün bir ve iki ay bir buçuk arasındadır. Mantar enfeksiyonlarının gelişme oranı insanlarda etkeni olduğu ortaya çıktı bağlıdır.

Bu bir şey yüzeysel bir enfeksiyonu varsa bu. Bu durumda, bir kişi mahrum kuluçka dönemi bir haftadan daha fazla olacaktır. İlk belirtiler 5-6 gün hastalığına neden olan ajana maruz kaldıktan sonra görünmesini.

Hatta birkaç ay boyunca kendilerini ifade edemez, bu tür infiltratif-süpüratif gibi diğer türler, mahrum. enfeksiyon meydana geldiğinde bu durumda, çoğu kez mümkün değildir belirlemek için.

semptomlar

Zoster, insan derisinin herhangi bir bölümünü etkileyen, ama çoğu zaman hastalık kafasına gelişir. Hasta saç büyük miktarda varsa bu durumda, enfeksiyon ilk belirtileri fark edilmeyebilir.

nesnel nedenlerden olmadan saç kırmaya başlar ve dışarı düşerse şüphesi olmasın. Ve soyma ve dayanılmaz kaşıntı vardır. inflamasyon enfeksiyon odağı enfeksiyondan sonra 7-10 gün gelmeye başladı.

Tipik olarak, bir kuluçka dönemi bir kişi soyarak sonra, yeterince büyük bir boyutta çok sayıda merkezi oluşturdu. Çevrelerinde isilik ve irinli kurdu. Bu durumda, saçlar daha da düşer ve uçları karakteristik gri patine ile kaplıdır.

zona insan vücudu üzerinde görünüyorsa, daha da kolay bulacaksınız. sırt, kollar, bacaklar veya göğüsler cilt şişme görünür anda, renk pembe veya kırmızı olabilirler.

Eğer tırnak plakasının bir mantar çarptı takdirde, sonunda, karanlık kaba ve sert hale gelir ve hatta çökmeye başlayacaktır.

üzücü versiyonunda, kronik hastalık, saç kuvvetle dökülür, oluşan fark edilebilir kel noktalar, kaşıntı durur. noktalar genellikle, hastalıklı bir koku yayarlar değişebilir oluşturur.

enfeksiyon, zayıf infiltratif-süpüratif formda ortaya çıkabilir ateş, lenf düğümleri vücuda artar. Ayrıca, bu formu bir migren eşlik eder. Bu en şiddetli formlarından biridir. lezyonların sayısı birkaç düzine olabilir.

mahrum hayvanlardan Transferi

En yaygın yollarından biri mantar hastalığı bulaşmış olma - hayvanlardan yakalamak. Taşıyıcı genellikle evsiz kediler bulunmaktadır. Nedenle zoster nasıl aktarılacağı hatırlamak önemlidir. Çok uzun ve erken tedavi hastalığın kuluçka dönemi çok zor olabilir.

derece tatsız ve hızlı ve sonuçları olmadan kurtarmak bu belirtileri, kural olarak, mümkün değildir. Şiddetli saç dökülmesi - enfeksiyon alanında kel noktalar, gerekli bir koşuldur görünür. Ama herhangi bir, hayvanla en ufak kişiyle enfekte alabilirsiniz. Önemli olan, şiddetli kepek için bu hastalığı hale gelir, ancak erken dönemlerinde çok benzer değil. kepek tedavisinde esinlenerek, ciddi zoster başlayabilirsiniz.

virüslü kediden bir kişi mahrum kuluçka dönemi, birkaç hafta sürebilir. Bu nedenle, tüm iletişimi ortadan kaldırmak ve temas etmek en iyisidir sokak hayvanları. Yoksa, daire içine onu getirmeden önce, sokak evin içine hayvan almak veteriner ziyaret etmeye karar verirseniz. Uzman yönlendirmek mümkün olacak, bir kedi saçkıran veya başka hastalıkların var hem hayvanlarda gerekli ilaçları reçete ve siz ve aile üyeleri.

Son derece nahoş bir hastalıktır - kedi saçkıran. İnsanlarda, geniş için kuluçka süresi, hastalığın genellikle dikkatsizlik ödemek için uzun sonra çalıştırın ve bu yüzden.

pembe zoster

Sadece kediler ve diğer hayvanlar zoster taşıyıcıları haline gelir. Herhangi bir kişi taahhüt ciddi bir risk taşır pembe liken Gibert. Bu dermatolojik hastalıklar, alerjik doğaya yerken. etkeni genellikle belirli bir herpes virüsü vermektedir.

Hastalık genellikle şiddetli soğuk algınlığı sonrasında kendini gösterir. Ve herhangi - SARS ve grip hastalığından boğaz ve kulaklarına. Tipik olarak, aktif fazın mahrum pembe gelişimi soğuk algınlığı ile çakışmaktadır.

sıyırma bu tip kolaydır tanıdınız. Noktalar cilt ve sayısız patlamalar görünür. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin dikkatli olmalıdır. Bu durumda, diğerleri için, genellikle bulaşıcı mahrum bu tür. Bir kişiyi mahrum pembe kuluçka dönemi üç hafta iki güne aittir.

zona hastalığı

liken, başka tür - zona. Aynı zamanda herpes virüsünün ajan olarak hareket eder. Ayrıca, belirli bir - zoster. cilt lezyonlarının yeri için mümkün ayırın. Onlar bir insan sinir gövdeleri yere karşılık gelmektedir.

En ciddi sorun zona kuluçka dönemi, bir kişinin onlarca yıl olabileceğidir. Bu durumda, kişi virüsün taşıyıcı olsa bile, o tabi değildir olabilir. Çoğu zaman bu hastalık olgun ve yaşlılarda görülür. tıp 10 yaşın altındaki çocuklarda enfeksiyon vakaları kaydedilmez.

Bu tür havadaki damlacıkları kapsamında değildir mahrum. Sadece yakın ve doğrudan temas altında olabilir virüs yakalayın. Özel dikkat çocukluk Suçiçeği hasta olmamıştır insanlar olmalıdır.

liken tedavisi

temel amacı zoster tedavisi patojenin yok edilmesidir. Bu lokal tedavi ile elde edilir. Özellikle şiddetli vakalarda, uzman virüs savaşmak için vücut yardımcı özel hormonların reçete edebilir, antifungal ilaçların düzenli alımı içerir. Ayrıca multivitaminler, demir takviyeleri ve fitinin, aloe ekstresi enjeksiyonları kullanılmıştır.

Evde, o, iyot etkilenen cilt 5-yüzde çözüm işlemek mantar önleyici kremler ve merhemler uygulamak için tavsiye edilir.

zoster Önleme

Zoster - ve önlenmelidir bir hastalıktır. Eğer etkili bir önleme ilk işaretler için tüm aile üyelerinin düzenli denetimler yapmaktadırlar gerekir.

Hasta kişinin derhal izole yaptığı şeyler ve aksesuarlarının düzenli dezenfeksiyon gerçekleştirmelidir.

taraklar, iç çamaşırı - genel tuvaletler ve kamu kullanımının başka yerlerde duş almak için her gün iyice ellerini yıkamak ziyaret ettikten sonra başka insanların kişisel hijyen ürün kullanmayın. Başıboş hayvanlarla temas değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.