HobiToplama

Emperyal Rusya'da Bakır paralar

önce kullanım yüzyıllar içinde bulunduğumuz Antik bakır sikkeler, onların popülerlik kaybetmedik. Üstelik toplayıcıları adına onları ilgi her yıl artıyor. Bir şekilde sadece sözde "normal" sikkelerinin durumlar olduğunu biliyoruz, onların en azından bir kuruş bir düzine beri çok az değere sahiptir. Ancak, gerçekten, nadir değerli ve orada pahalı paralar.

Bu paraların tasarımı Hükümet değişikliği ile bağlantılı olarak birçok kez değişmiş olduğunu bir sır değil. Önce Peter I tarafından ortaya ve Rusya'nın genel para sistemi ithal para ile başladı bulundu. 10-11 yüzyıllarda, olmuştur zaman Grivnası sırasında - Katı gümüş külçe nane gümüş ve altın sikke başlar - (onun henüz mayınlı çünkü ithal). Onun kendi para birimi, o zaman prenslik her idi. Her para el basılmış düzleştirilmiş ve istenen şekle getirilmekte değerli tel, küçük parçalar halinde kesmek. Bu arada, bu yüzden sikke şekli genellikle düzensiz, bulanık görüntü oldu.

Sonraki Rusya'nın parasal sistemde düşüş geliyor. işgalciler ödeme katkısı gümüş çok alınan bu kez Tatar boyunduruğu. Hiçbir olabilir coinage! Ve ancak 14. yüzyılın sonunda yavaş yavaş onun konumunu döndürür. "Pul" olarak adlandırılan hafif, gümüş ve bakır sikke, yapmaya başlayın. Gelecekteki kuruş prototipi haline geldi. basitçe (kelime "kesti" ve ruble gitti dan) katı gümüşten Grivnası bir parça keserek, onların basit bir yol Minted. Ve bu aynı ölçekler bile sayma değildi - onlar ağırlık ödendi. Rus Devlet her kral ve prens gümüş kademeli sikkelerin ağırlığı azaltmak kurtarmak için elinden görevini düşündü.

zamanında tanıtılan hesap birimi olarak Rublesi Peter I. o bakır sikke basılan başlanmıştır: peni, peni, ruble. Madeni para kendisi daha büyük hale gelmiştir. Sonra ruble (biraz daha aslında) yaklaşık yüz kuruş oldu. Orada bakırlar vardı ve ayrıca nedeniyle hafif daha sık taklit etmeye başladı. Kral, tabii ki, bu durum uygun değildi. Vogue kare bakır sikke pansiyon vardı İsveç'in deneyimi, benimsemeye karar verdi. Onlar vardı tam teşekküllü para, ve mezhep ve imalat kurullarının maliyeti birbiriyle eşleşti. Bu kare paralar sofistike ekipmanlar ve çok yetenekli takipçisi ile gerek yoktu.

Ancak, arka görülen yeni para Peter ve başarısız oldu. Ölümünden sonra, Catherine Zaten 18. yüzyılın başlarında vardı kare nane bakır sikke başladı Buna göre bir karar çıkardı. pood başına sadece 10 ruble: Onların popülerlik bakır düşük maliyetle tarafından haklı.

Bu paralar tam teşekküllü para birimini olmak için tüm şansını olmasına rağmen bu olmadı. 1726 yılında, para tedavülden çekilmiş ve tesise gönderilir. Ve bunlara dayanarak çelik, bakır sikke Rus numune 1730 yapılmış. Kare şeklin Nadir örnekleri bugün çok azdır. Onlar özel olarak kabul ve bazı sikkelerin maliyeti şok edicidir edilir. koleksiyonun bir kopyasını edemez her Nümismat satın almaya gücü. Genellikle bu kalpazanlar, bu bakır plakaların banal sahtecilik veren ve onların açık artırmalara açığa vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.