KariyerKariyer yönetimi

Emlakçı - bu mesleğin içindir? meslek emlak inceliklerini

gayrimenkul işlemleri dahil insanlar, soru sık sık ortaya çıkar: "Kim Emlakçı nedir?" Bu aracılık hizmetleri (satın alma, kira, satış) sağlayan, bu alanda uzmandır. O fırsatlar sonuçlandırmak alıcıları ve satıcıları getirir, sonra da toplamın yüzdesi olarak yaptığı hizmetlerden dolayı bir ödül alır. o eğitim almak için bile, hemen hemen herhangi bir kişi öğrenebilir, özellikle de çok popüler bir meslek - Şimdi gayrimenkul Emlakçı. Ama bu iş sadece birkaç kutu başarılı olmak için.

Emlakçı Kimdir?

kelime İngilizce dilinden bize geliyor ve "emlakçı" olarak çevirir. Ülkemiz için, özel "Emlakçı" resmen sadece yirminci yüzyılın sonlarında ortaya çıktı gibi oldukça genç. Ama gayri resmi olarak, tabii ki, çok daha erken. Rusya'da, hatta 1907 yılında gayrimenkul nesnelerde veriler sunuldu "arz ve talep toplama" adlı bir gazete vardı. Sovyet döneminde, çağdaş kurumların analog, "konut Değişim Ofisi" idi istihdam, teslimat ve kiralık konut arabuluculuk yapmıştır.

ABD tarihinin özel olarak "emlak, gayrimenkul" den fazla seksen yıl sahiptir. Ama herkes o kadar kendilerini arama hakkına sahiptir. Sadece National Association kayıtlı Emlakçılar, yapabilirsiniz. Buna ek olarak, terim «Emlakçı» bir marka kendisidir ve büyük harfle bütün sözlüklerde yazılıdır.

Uzmanlık ve sorumlulukları

Şu anda, emlak - bir mesleği, dar uzmanlık bir dizi ayrılmıştır. Ana alanları: Ticari gayrimenkul, ikincil piyasa, binalar, evler ve arazi. Ama profesyonel görevleri hemen hemen tüm uzmanlık benzerdir:

  • müşterileri için arama ve gayrimenkul.
  • Destek ve işlemlerin kaydı.
  • Reklam ve tanıtım projeleri.
  • Görünen nesneler.
  • müşterilerine danışmanlık.

bir emlakçı Kişisel nitelikleri. müşterileri ile iletişim kurabilme ve arzu

Ajan yıl boyunca insanları karşılar ne kadar hesaplamak zordur. Bazen yüzlerce binlerce kişi bu. Ve bunların her biri kendi ömrü vardır - sıkıntı ve başarıları, sorunları ve sevinçleri. Bu nedenle, iyi bir emlakçı ana kalitesi - Farklı karakter ve sosyal statü insanlarla iletişim yeteneği. Eh, daha az önemli Onları ikna etmek yeteneğidir. ajanın çalışmalarında en önemli şey - o kadar çok uygun seçeneğin seçimi (bu önemli olmasına rağmen), ancak müşteriyi ikna yeteneği önerdi tesisi - Bütün piyasanın en iyi.

müşterilerine yardımcı olmak arzusu

Her bir işlem için belirli insan sorunlarını gizleme. İyi bir ajan - öğretmen ve bir "şişe" bir doktordur. Çocuklar ve sabır sevgi olmadan iyi bir öğretmen hayal etmek zor. Ya doktor hasta anket olmadan tanı koymak. Aynı emlakçı için de geçerlidir. O gayrimenkul satışı nedenleri hakkında öğrenmiş değil belirli bir durumu anlamadı, o yardımcı nedir?

Tüm özellik bir parça mal olduğunu ve benzer nesneler, hem de aynı insanlar, sadece mevcut değildir. ajan, satıcı ile alıcının - Ve işlem en az üç katılırlar. Ayrıca, son iki akrabalar, arkadaşlar, ve kimin görüş işlemin sonucunu etkilemek yapabiliyor diğer "uzmanlar" olabilir. Daha gayrimenkul Emlakçı herhangi bir değişiklik anında tepki, düşünün ve akılda 100'den fazla, etik, estetik, teknik, hukuki ve mali faktörler tutmalı. Tabii ki, sabır ve sevgi olmadan yeterli değildir.

sorumluluk

Çoğu insan yarın bir büyücü olacak ve hemen onları, zengin, mutlu ve sağlıklı hale getirecek inanıyoruz. Her erkek kendi kaderini oluşturduğundan bu, olmaz açıktır. sorumlu Be - yaşam olayları olur her şey için sorumluluk almak anlamına gelir. Tabii ki, diğerleri daha kolay suçlarlar. Ama unutmayın: Yalnızca çalışmalarında ve hayatında hem kendi eylemlerinden sorumludur. Ve ancak tüm kararların neticesinde sadece daha kötü veya daha iyi hale gelecektir.

yetenek girişimci olmak

Bu kelime fiil "almak" türetilmiştir. tesisatçılar, muhasebeciler, avukatlar, doktorlar hiçbir doğuştan yanı sıra doğuştan Emlakçılar yoktur. Başarılı olmak için, teknik, kişisel ve iş becerileri gerekir. Onların satın alma - devam eden bir süreç, şeyleri yapmanın yeni yollarını ve taze bilginin gelişimi ile değişen kullanılabilir hale gelir.

Eğer sıcak bir ofiste oturmak ve minnettar müşteri kalabalıklar savuşturmak olacağını düşünürsek, o zaman sizi hayal kırıklığına için acele. konfor bölgesi para bulunamadı. Düzenli insanlara ve ilgilenen müşterilerinize hizmet çekmek için yaratıcı, alışılmamış yöntemler yardımıyla gitmek gerekecek. Çoğu durumda, sürekli neredeyse yoktan para kazanmak zorunda kalacaktır. müşteriye nitelikli yardım - Ama bunca önemli şey olacaktır.

artıları mesleği

Ana artı uzmanlık "Emlakçı" - erişilebilirlik olduğunu. profesyonel geliştirmek için yetenek ve başarılı olmak için bir arzusu ile kesinlikle herkes mümkün olacak ol. Seks ne de yaş ne de pozisyon için başvuru sosyal statü ne önemli değildir.

Büyük beklentiler bu uzmanlık kendi işini kurmak planlıyoruz olanlar vaat ediyor. en az sermaye yatırımı ile sınırlı onların şirket kaydeder Özel Emlakçı veya ajan. Ancak başarı sadece günlük ve sıkı çalışma mümkündür.

uzmanlık tartışılmaz avantajı:

  • Farklı statü insanlarla iletişim.
  • Esnek saat.
  • Yüksek gelirler.

İkinci avantaj ayrı söz etmek gerekiyor. kazanç Emlakçı mesleği açısından en umut verici biridir. Bazı durumlarda ödül miktarı birkaç bin dolara kadar olabilir. Rusya'da bir uzmanın ortalama maaş yaklaşık 50 bin ruble olduğunu. Ve belirli bir alandaki en iyi Emlakçı en az 100 bin alır.

eksileri mesleği

Elbette söyleyerek duydum "kurt bacaklar beslenir." Bu emlak maddesinin mesleğine oldukça geçerlidir. Dolayısıyla "yüzmek" ve ana dezavantajları:

  • Uzun çalışma saatleri. ajan hep onun için uygun bir zamanda istemci ve randevular uyum sağlamak zorundadır. Ve sabahın çok erken ve oldukça geç akşam olabilir. İstediğiniz buysa, hafta sonları ve tatil günlerinde çalışmak zorunda.
  • Maaş performansına bağlı olarak. maddenin az bir maaş alır. Çoğu işlemin sadece bir yüzdesini alır. Bu nedenle, gelirler doğrudan ajan "biriktirir" ne kadar bağlı olacaktır. motive etmek de olanlar, ofis dışında vakit geçiriyor. Bu profesyonellerin şey ile her zaman meşgul şunlardır: Nesneyi göstermek müşteri ya da veritabanı ile çalışan ile buluşuyor.

Ben toplumun emlakçı olarak bu mesleği hakkında çok kararsız olduğunu söylemek gerekir. Çoğu insan incelemeleri oldukça olumsuz. Bu tutum aynen böyle gelmedi. Şüphesiz haber siyah Emlakçılar olarak, terim duymuş. mülkiyet kaybına yol açabilir onlarla iletişim ve en kötü durumda - can kaybı. Bu nedenle, bu uzmanlar toplumun gözünde güven ve müşterilerinin etmek "beyazlatmak" mesleği kazanmak için büyük çaba sarf edilir.

Nerede öğrenebilirim?

Emlakçı - bu ülkenin herhangi bir üniversitede öğretilen olmayan bir meslektir. Yoksa çalışmalarında her şeyi öğretti ya Emlakçılar ve personel şirketler tarafından düzenlenen kurslar devam edilecektir. Ama mezun olduktan sonra, güvenle pratikte bu bilgiyi uygulama ve tecrübe kazanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.