HobiDikiş

Kartonpiyer yapılmış güzel el sanatları

16. yüzyılda güzel ve sıradışı bebek yırtık veya çiğnenmiş kağıt anlamına kartonpiyer denilen bir sanat formu hazırlamak için. Yıllar içinde, bu teknik dekoratif kalıp, ayna çerçeveleri, şamdanlar, oyuncak, tepsiler ve enfiye imalatı için kullanılmaya başlanmıştır. kartonpiyer mamuller - iç mükemmel bir dekorasyon olarak hizmet, ya da çok güzel bir şey, sizin stiline ekleyin. kartonpiyer ürünleri hazırlamak için iki yol vardır. İlk - yırtık kağıt tabakalarını yapıştırma edilir. İkinci - yırtık ıslak kağıt ile, yapıştırıcı karışımının kalıplanması.

Kartonpiyer kendi elleriyle çocuklar için harika el sanatları yapabilirsiniz. küçük şeyler By çocukları memnun edecek ve aynı zamanda yaptığı işin bir gurur olarak hizmet vermektedir. kartonpiyer ürünlerin pişirme teknikleri düşünün.

birinci yöntem,

Yırtılmış kağıt parçaları Hazırlanan tava yapıştırılır. Bunu yumuşaktı önemli şey, herhangi bir kağıt kullanabilirsiniz. Karışık sarma Bunun için idealdir imalat yöntemine kartonpiyer yapılmış makaleleri. Kağıdın Katmanlar en az sekiz, renk ile alternatif beyaz kağıt olmalıdır, bunun uygulandığı kaç katmanlar karışıklığı önlemek amacıyla gereklidir. Çubuk hafifçe birbirinin üzerine kağıt parçaları üst üste, temiz olması gerekir. onlar puckered olmadığından emin olun, her iki katman iyice ilerlemeden önce kurutulmalıdır.

ikinci yol

Kağıt hamuru, gazete kağıdı alınan küçük parçalar halinde kesilmiş veya parçalanmış ve su ile doldurulur hazırlamak. İdeal olarak, mikser iyi bir kullanım ama kendi başlarına yapabilir. Sıcak su banyosu dökün ve yaklaşık üç saat boyunca ayrılan kağıt gerekir, ve daha sonra homojen bir kütle elde etmek için hamur yoğurmak, fazla suyu süzün ve yapıştırıcı bir macun ile karışımın ilave edilmesi. Karışım hafifçe ellere yapışmayacak kadar yoğurun. Bu "test" serin bir yerde birkaç gün saklanabilir.

kartonpiyer mamuller - 's özgünlük, zarafet, güzellik ve ihtişam. Çocuklar için ilginç el sanatları oluşturma, bunun sadece çocuklara değil, aynı zamanda yetişkinler sevinç getiren sanattır ne kadar heyecan verici anlıyoruz.

Paskalya geliyor ve siz gibi güzel el sanatları oluşturabilirsiniz Paskalya yumurtaları. Bunun için gerekenler? boncuklar, dantel, boncuklar, yapay elmas, şeritler,: dekorasyon malzemeleri akrilik boya, PVA tutkal, kağıt (peçeteler, renkli kağıt, kağıt), ve iplik balonu. Bize gerekli boyuta balonu şişirin yapıştırabilir veya tabakaların bir kaç kağıt yırtılmış parçaları parçaları, kuru ver. Sonra yavaşça bir kesi yapar ve ampulü çıkarmak. Biz el sanatları, resim ve boncuklarla, şeritler ve diğer malzemeler ile beğeninize onu renklerini dekorasyon bitirmek.

Bütün çocuklar oyuncakları seviyorum ve onlardan daha iyi. Sen sevgili çocuk için ilginç dinozor yapabiliriz. Bunu yapmak için baş ve bacakları, tutkal, yapıştırıcı, kalın fırça, balon ve bir gazetenin kase yapmak için bir bant, boya, karton, folyo gerekir.

Sen standında koymak topu, şişirmek ve sonra yırtık kağıt koymak için çeşitli katmanlarda bir fırça ile yüzeylere uygulamak gerekir. kafa oluşturmak için ve bacakları silindire folyo bükülmüş ve yapışkan bant, bir kağıt şerit üzerine yapıştırıcı ile gövdeye bağlanır. Dikenler 90 derecelik bir açı ile, daha önce taban kısmında katlanmış iki ve dört santimetre genişliği karton dışında üçgenler yapmak. Tutkal ve sonra boyamak, tüm dinozor kuru kadar bekleyin ve kuruduktan sonra hazır kesmek.

Makaleler kartonpiyer yapılmış - bu özgün ve güzel oyuncaklar, bebekler, maskeler, heykeller, para kutuları ve kutuları yalnızca, aynı zamanda iç sıradışı dekorasyon için oluşturmak için harika bir karardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.