KanunDevlet ve hukuk

Emeklilik - bu kadar ... Ne sosyal sigorta ve emeklilik

yaşlı bir kişi için daha bir emeklilik nedir? Bu onun için önemli olan ya da değil? Neden? Onun görüşleri nelerdir? etkileşimin toplumsal mekanizmanın istikrarın korunması açısından faydası nedir? Tüm bu sorular bu makalede cevaplandırılacaktır.

Emeklilik - bu nedir?

Yani belirli koşullar altında desteğin ana kaynağı olarak belirli kişilere atanan aylık ödemeler denir. Emeklilik üç tür paylaş:

 • sosyal;
 • emek;
 • sigortası.

Her biri sonradan makalede ele alınacaktır kendi özellikleri vardır. Bir kişinin aldığı ödemeler tutarlar, en yüksek devlet kurumları tarafından belirlenen. Federal yasalar tarafından oluşturulan bu gelirin dayanabilir kişilerin listesi. emekli davalarına bakan ana gövdesi vardır Emeklilik Fonu.

emeklilik aylığı

sakatlık yaşlı ulaştığı bir kişi yürürlüğe gelince verilir. Bunu elde etmek için, istihdam veya diğer amaçlı faaliyetlerde bulunmak gerekir. Eski yaşta ödenebilir. Onun reçete ve bireysel o hizmet yıldır emekli maaşı olacak ve bu durumda bir teslim zamanını, yerine getirdiği takdirde. Bu hesaba özelliklerin çoğunu alarak insan faaliyetlerinin tüm küreleri kapsayacak şekilde tanır.

Emeklilik toplumun yararına işler için ücretlerinin en yaygın şeklidir. Büyüklüğü eşit olarak ayrılmış kıdem, ücret ve sigorta primleri bağlıdır. Bu arada, bu parçaların daha önce ayrı ayrı endekslidir. Ama 2010 yılında her şey değişti. Ve şimdi tüm emekli aylığı endekslendi. Nedeniyle sigorta özel mekanizmasına sadece ayrı kategori değildir. Yani, böyle bir emeklilik sigortası olduğunu anlayalım. Bu nedir?

sigorta emeklilik

Bu da iş sırasında aldığınız ücret veya diğer gelir vatandaşlar, dengeler bir aylık nakit ödeme olduğunu. Ayrıca bu ödemelerde ölmeden durumunda sigortalı ailesinin üyeleri olan insanları hak kazanabilirler.

Bu gelirin özellikleri nelerdir? Belirli bir sabit ücret set bilmemiz gerekiyor. Bu emeklilik türüne tamamen bağımlıdır. Her yıl, devlet endeksli olan ödeme. Bu ancak belirli şartlar altında, erken uygulanabilir. insanlar bireysel emeklilik katsayısı bir artış davranan işin bu tip için çalışmış, bu mümkündür. Emeklilik sigortası - sırasıyla, 60 ve 55 yaş, erkek ve dişi ulaşan üzerinde yapılacak başlar, bu durumda, ödemenin bir türüdür. Doğru vatandaşların bu özel sosyal ve mesleki kategoriler sahip.

sosyal emeklilik

Uygulamada bu kavram "yardım" daha uygun bir isim olurdu. Sosyal emeklilik tür durumlarda atanabilir:

 1. yaşlılık ulaşıldığında. O kadın ve erkek (sırasıyla, 60 ve 65 yaş arası) güvenebilirsiniz, Hizmet süresi beş yıldan daha azdır. Bugüne kadar, ödemeler 5000 ruble tutarında sağladı. Yukarıda belirtilen kişilerin yanı sıra kuzeydeki küçük yerli halkların emeklilik temsilcileri için uygun olabilir. 50 ve 55 yaş kadınlar ve erkekler için sırasıyla şu şekildedir: Burada, terimdir. Hükümet temsilcileri bu tür aylığa mevcuttur ulusların özel listenizi oluşturun. böylece avcılık, herding ve: Bu sadece yerli bölgelerde yaşayan ve balıkçılık, onların karakteristik yapan kişiler için yapılır.
 2. Survivor ve sakatlık. İlk durumda, küçük çocuklara yalnızca yanı sıra 23 yaşından küçük olanlar bir eğitim kurumunda tam zamanlı olarak eğitim almak. Engellilik emeklilik kişi 1, 2 veya üçüncü grup atandı keşke elde edilebilir. Ayrıca, bir tıbbi muayene eylemi ile teyit edilmelidir. 4'ten 11500 ruble arasında değişen Boyutlar ödemeler.

sosyal emeklilik Tuhaflıklar

Aslında yasal anlaşmazlıklar vardı önce olmasıdır. Bunlar sadece 2010 yılında kanunla izin verildi. Bir sosyal emeklilik emeği almaz tek kişi iddia edebilir unutmayın. Aşağıdaki ile Şartları:

 1. Bir kişi emekli aylığı tahakkuk hangi şartlara uymamaktadır.
 2. Birincisi, TS atanması için bir uygulama açılmıştı, ancak daha sonra kurulan miktarın önce çekildi.
 3. Bu bir emeklilik maaşı hakkına sahiptir, ancak kişinin kendi hesabı için geçerli değildi.
 4. TP atanmıştır, ancak alıcı uygun uygulama ile dosyalama yılında bırakmışlardır.

Biz her zaman bir kişi sadece bir emeklilik almayı bekleyebilirsiniz unutmamalıyız.

büyüklüğü Rusya Federasyonu emekli ve dünya

Rus Federasyonu topraklarında ödemeleri ulaşmak hangi boyutta ve diğer ülkelerde bakalım. 2015 yılında doğru emeklilik sağlamak için makalesinde bu yüzden, güvenilir bilgilere alacak:

 1. Sosyal - 8300 ruble.
 2. Savaş sakatlar - 28 490 ruble.
 3. Survivor - 8040 ruble.
 4. Özürlü - 7994 ruble.
 5. İşçi yaşlılık - 13 900 ruble.

14 bin ruble - Moskova'da bir karşılaştırma örneği ve hatta ortalama emeklilik gibi. Şimdi dünyanın geçelim. muayene nesneler (komşularımız dahil) farklı ülkeleri seslendirecek. Rus rublesi transfer ödemelerinin boyutu:

 1. Ukrayna - 4000 ruble.
 2. Beyaz Rusya - 9.916,24 ruble.
 3. Kazakistan - 14 166 ruble.
 4. Yunanistan - 32 468,59 ruble.
 5. Almanya - 79 329,99 ruble.
 6. ABD. Burada, ödeme yaklaşık 67.997 ruble olduğunu. Ama bu ülkede emeklilik özel bir yol olduğunu unutmayın. Ve bunu tam anlamıyla, bu kabul edilemez. önemli emeklilik geliri yatırım getirileri vardır.
 7. Ermenistan. Ukraynalı durum savaş ve ülkenin iyiliği için çalışmaya elit isteksizlik ile açıklanabilir, o zaman bu durum 5,666.42 rubleye varan düşük emeklilik, ile karakterizedir.
 8. Bulgaristan. O tüm Avrupa Birliği'nde en düşük oranına sahip. O 7932,99 ruble olduğunu.
 9. Georgia. Nedeniyle ülkede zor ekonomik duruma, ortalama ödeme civarında 3399,85 ruble olduğunu.
 10. Estonya. emekli o Moskova düzeyinde dayanır. Ve 14 449,37 ruble olduğunu.
 11. Finlandiya. Bizim listesinin lideri. 112 317,51 ruble - 2015 İçinde Emeklilik.

Rusya Federasyonu On bir kelime koymak

Eğer, emekli görebileceğiniz gibi - bu yaşlılar için oldukça iyi bir destek var. Elbette nedeniyle uygunsuz farklı bir dizi faktöre tek bir parametre karşılaştırmak. bir ek daha fazla acı ve farklı ülkelerde ne kadar gerçeği ile anlaşma olmaz gibi tüketici sepeti ve ne içerir. Ama yine de emekli aylığı onların günlerini uzakta iken aşağı yukarı layık olur.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, Rusya Federasyonu dünyanın en yüksek emeklilik iftihar edemez. Ama BDT, işler çok iyi. Elbette, bu yaşam düzeyi hakkında fikir sahibi başvurmak istediğiniz için tek parametre değildir. Ukrayna Emeklilik ile karşılaştırıldığında Böylece, önemli bir boşluğu dikkat etmek mümkündür. Ama nedeniyle ana tüketici ürünleri Rusya Federasyonu'nun açık alanlar satılıyor olanlar ile ilgili olarak daha ucuz çarpın olması fark kadar büyük değil ve ilk bakışta göründüğü gibi. Bu nedenle, emekliler daha iyi yaşamak yeri belirlemek için, büyük ödemeler boyutunda gücünü değil, aynı zamanda temel gıdalar, kamu ve ilaç maliyetini sadece bakmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.