ÇirkinlikBahçıvanlık

Liliya Korolevskaya, bir bitki-sembolü

Hıristiyan din Korolevskaya Liliya yılında - Meryem Ana sembolü ve bu bitkinin çiçek farklı ülkelerde zengin ailelerinden kollarında sahiptir. İnsanlar hayran onun tropikal güzellik ve zarafet hakkı çeşitlilik denir kraliyet.

Site Seçimi

Bu tür Ekili soğanlı bitkiler açık alanda veya kışın seralarda. Lily soğuk hava korkmayan, uzun 120 cm'ye kadar büyüyebilir. Beyaz kokulu çiçekler onların parçalarının 20 kadar içerir fırçalar, makyaj. Liliya Korolevskaya olacak site, kuvvetli rüzgarlara karşı korunmalıdır ve iyi aydınlatılmış olmalıdır. Arazi gevrek, bereketli olmalı, iyi nemi emer.

Şartlar ve iniş

Bu çiçeklerin bazıları çeşitleri nötr reaksiyon olan zeminlerde büyür. Yeri fideler içinde toprak kutu güz ve bahar. Zemin de çözülmüş olduğunda, Liliya Korolevskaya dikti. Bu is genellikle ikinci yarı Nisan. donma Filizler saman ya da saman ile korunabilir. Bu çeşitli Koltuk çiçekleri Ağustos Eylül başına kadar sürede mümkündür. Eğer 15-20 gün süreyle toprağa koymadan önce siteyi hazırlamak için gereklidir. Bu amaçla, humus, torf ve kül yanı sıra az miktarda kazma tarafından girilen mineral gübrelerin. Sonra kara, gevşetilmiş tesviye, sulanan ve çiçek dikim öncesi, bir süre çıkabilir edilmelidir.

düzen

Ampüller ile çiçekler büyük boyutları aşağıda verilmiştir atılan içine 20 cm den birbirleri arasındaki satırlar ve daha küçük - 10-15 cm. Kraliyet Lily mu değil gerektiren karmaşık bakım. bitki, yabani otların ayrılması zemin gevşetin sulanır, beslenmelidir. Için bu çeşitlilik gerektirir nemli toprak, bu yüzden çiçekler aradığım sulanan sabah ve öğleden sonra kök değil, alma akışı su üzerinde yaprakları. yüzeyde bulunduğu kökleri zarar vermemek için, çok derin özenle da yeryüzünü gevşetin ve.

elektrik santralı

Zambaklar are beslenen birkaç kez sırasında yetiştiriciliği sezonu. karların erimesiyle sonraki ilk gübre, erken ilkbaharda uygulanır. Üst sargı mineral veya azot ihtiva eden organik gübre kullanılarak gerçekleştirilir. Çiçekler mutlaka malç. Bu amaç için, toprak üst üste bindirilmiş olan turba ya da 5.6 cm 'e eşit humus bitkiler.

Liliya Korolevskaya mükemmel özümlediği potas gübreleri, hem de büyüme mevsimi boyunca 3-4 kez ödenen kül,. İkincisinde toprak zenginleştirilmiştir amonyum nitrat ile bitki tomurcukları göründüğünde, ve Temmuz, bitkiler fosfor ve potasyum döllenmiş. Için en iyi çiçekli bir sonraki sene, teneke remove birkaç tomurcukları.

Bakım sonbahar

Korolevskaya Liliya, fotoğraflar hangi sunulan göstergeler yukarıda yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam tek yer için 4-5 yıl, o zaman ihtiyaç için repot bitkileri, çünkü nedeniyle toprak tükenmesi meydana ezme çiçekler. Sonbahar 20 cm penechki yüksekliği bırakarak bitkinin üst kısmı kesilmiş. Lapnikom koymak için arzu edilir, bunun üzerine kökler daha sonra kuru yaprak veya humus ile tekrar doldurulmuştur edilir. sürgünler görünmeden önce yay örtüsü başlangıcı ile kaldırılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.