BilgisayarlarYazılım

Dağıtım - bu nedir? Windows ve diğer işletim sistemleri dağılımını nasıl kullanılır

Genellikle acemi kullanıcı bilgisayar terminolojisi anlayışı ile bazı sorunlu. Ve bu etkileşimin genel süreç "- Bilgisayar adam" in engel bir tür haline gelir. Ancak, en önemli ve tesadüfen, bilgi işlem cihazı kullanarak vurgulamak bir olan yazılım yükleme. Eh ve dağıtımı - yazılım dağıtım şeklidir. Bu işletim sistemi ile donatılmış bu "garip" dosya işlem cihazının belirli özelliklerine kaynaklanmaktadır. Ancak, en açıklandı konunun daha detaylı muayene geçmek ve "açıklanamaz" peçe gidermek edelim.

"Düzenleyici" Yükleme işlemi

Dağıtım - uyumlu sabit diskinize yerleştirilen dijital veriyi yöneten "program direktörü" bir tür. Eğer Alegori çare yoksa, "parmak" şu şekilde açıklamak: Bir yazılımın kurulumu derhal işlemine başlamak özel bir kurulum sihirbazı çalıştırmadan önce. Sonuç olarak, ve bilgisayarınızın sabit sürücüsüne dosyaları kopyalar. Şekilde elde edilen veriler iyi tanımlanmış klasörlerde sabit diskinizde yerleştirilir ve sistem işletim tanıtıldı parametreleri ve ilk yazılım yapılandırması hakkında bilgi içeren ilgili log kayıtları unutulmamalıdır. Eğer, dağıtım görebileceğiniz gibi - bu program kendisi ve yükleme işlemini en doğru yolu gerçekleştiren bazı yazılım aracı değildir.

İşletim sistemi başlatılmadan kadarıyla

Bugüne kadar, en yaygın işletim sistemi (tanım klasik kavramına atıfta) farklı modifikasyonlar bilgisayarlar için Microsoft'tan bir işletim sistemidir. Bu arada, sık sık özel çevrelerinde, bu "Windows'un" olarak adlandırılır. Yani, kullanıcı, bilgisayarınıza yüklemek istiyor sistemin Windows sürümü ne tür ve bağlı o dağılımını ihtiyacı seçer. Yani, benzersiz bir kimlik yazılımı söylemektir. Bu PC donanım özgün başlatma OS yükleme işlemi yapılır dikkati çekiyor, ve PC yazılımın herhangi parametrelerin yapılandırmasını eşleşmediğinde, yükleme durur. Ekran ayrıca "makine" dosya işlemleri imkansızlığı ilgili bir hizmet mesajı görüntüler.

Nasıl Windows 7 dağıtım kullanabilirsiniz

Yükleme diski temel amacı daha sonra kullanmak için bilgisayarınızın sabit diskinde işletim ortamının doğrudan bir yüklemesidir. Ancak, beklenmedik bir acil durumunda, işletim sistemi dağıtımı kurtarma ortamı olarak kullanılabilir. Kendi yarattığı kurulum diski ihtisas programları çeşitli sonucunda elde edilir çizme özelliklerine, sahip olması gerektiğini belirtmek gerekir. Örneğin, Rufus veya Ultra ISO için.

İşletim uzantıları hakkında bilmeniz gerekenler

Kural olarak, Windows 7 dağıtım lisansı dağıtılan optik DVD medya. Eğer içeriğini görüntülemek için bilgisayarınızda bir sürücü açarsanız, klasörler ve en önemlisi "Kur" Dosya veya "Yükle" uzantılı "* .exe" veya "* msi" dir aralarında çeşitli verilerin, bir sürü görürsünüz. Bunlardan birinin aktivasyonu sonra oldu ve yükleyiciyi çalıştırın.

Ancak, en çok kullanılan arşiv veya bir görüntü, bir yol dağılımını yaymak için. Yani, montaj CD'si çalışan «zip» kaplarda paketlenmiş ya da daha az sıklıkta uzatma «ISO», var edilir - «imaj». Son iki şekilli biçimi (ilk, bu arada, aynı zamanda açmak gerekir), onun doğrudan katılımı önce bazı yazılım işlem gerektirir. Bunu daha ayrıntılı bu noktayı şart edelim.

Bir nasıl oluşturulur önyükleme disketi OS ile

Varsayalım uzantı ISO XP-dağıtım indirmiştir. medyanın ne tür bağlı olarak kayıt için seçilmiş özel bir yazılım aracı kullanmak istiyorum. OS USB disklerden kurulum için seçenekler sağlar durumda, Rufus programı kullanılmıştır. Basit yeterli ve entelektüel sezgisel uygulama arabirimi herhangi özel bilgi gerektirmez. Varsayılan olarak ayarlandığında, programı otomatik olarak çıkarılabilir diske bağlı PC seçer ve sonraki "sürücüye" için, simgesine kutuyu "ISO-görüntü." Ardından, yanındaki düğmeyi etkinleştirmek ve OS kurulumu yolunu belirtmeniz gerekir.

Click "Başlat" ve kayıt işleminin tamamlanmasını bekleyin. Eğer bir CD görüntü yazmak istiyorsanız, Ultra ISO yazılımını kullanabilirsiniz. bağlam menüsünden "Aç" ı seçin "Dosya" sekmesini tıklayın. Windows Gezgini'nde, yüklemek istediğiniz resmi bulun. Dağıtım şimdi kaydetmek için hazır! Bu iltihaplı disk şeklinde simgesini etkinleştirmek ve yanık gerekli parametrelerini ayarlamak için sadece kalır. Sadece yukarıda anlatılan manipülasyonlara sonra "Kaydet". Tıklayabilirsiniz

PC dağılımına Windows XP nasıl yüklenir

aşağıdaki gibi basit ve türünün rekortmeni olmak aynı zamanda, XP sürümü yüklüdür:

  • kullanıcı önceliği CD / DVD-sürücü (veya USB-drive) atar bilgisayarınızda ve önyükleme cihazlar listesinden BIOS programını girer.
  • Değişikliklerinizi kaydettikten sonra PC yeniden başlatılır.
  • Kural olarak, ana ekranda (yukarıda) yazıt görünmelidir «Herhangi bir tuşa basın ...», yani indir yöntemini kabul davet bir türüdür.
  • Eğer bilgisayar klavyesinde bir tuşa bastıktan sonra donanım konfigürasyonu doğrulama işlemini uygulayın.
  • Aşağıda dosyası ve Windows XP dağıtım indirmektir.

tesisatın ilk aşamada, kullanıcı işletim sistemi yüklü seçilen sabit disk bölümü hazırlamak gerekir. Tamamlandıktan sonra - dil ayarlarını belirlemek ve sistem saatini ayarlamak için. İsteğe bağlı olarak, bir şifre giriş ayarlayabilirsiniz. Yükleme işleminin Çoğunlukla tam otomatik ve herhangi bir katılım için kullanıcı gerektirmez.

Unix benzeri işletim sistemleri

tanınmış "açık" Linux çekirdek rağmen, tüm dağıtımları "Linux" kamuya açık açısından ücretsizdir. OS'nin en çekici versiyonu Ubuntu olduğunu. minimum ve sunucu: Bu işletim ortamı meclislerinin farklı tipleri vardır.

Belkide onunla birisi, sevgili okuyucu, en az bir kez, ancak sözde Canlı CD / USB acil tahrik kullanılan ve herkes onlar GNU / Linux işletim sisteminin gözetiminde çalıştığını bildiği için. Çünkü inanılmaz sistemin esnekliği ve gelişiminin sürekli artan eğilim göz önüne alındığında, penguen Tux popülaritesi ivme kazanıyor arasında. Ancak dağılımlar "Linux" saflarında yeni ve işlevsel versiyonlarını doldurmak devam bulunmaktadır.

yerine epilogue

Genellikle acemi kullanıcı küçük bir (sadece bir kaç MB) dosyasını yükleyici indirmek, belirli bir yazılım yüklemek isteyen. Programın gerçek boyutu alınan veri miktarına göre çok fazla olduğunu fark eden sıklıkla talihsiz kullanıcı sadece "şüpheli" nesne kaldırır. Ancak, yükleme dosyasının aktivasyonu üzerine genellikle ana yazılım paketleri yüklenmesi işlemini başlatır. Bu nedenle, sonuçlar çıkarmak asla. Belki Google Chrome'u yüklü ve nasıl onun dağılımı bkz ettik - bu aynı durumdur. Bu arada, antivirüs yazılımıyla indirilen dosyaları kontrol etmek asla unutmam. İyi bir ruh hali ve doğru kurulum var!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.