ÇirkinlikKendin yap

Ellerinizle lamba için Abajurlar. Bir lamba için bir abajur nasıl yapılır

en rahat ve "ev" aydınlatma çeşitliliği Of lambaları çağrılabilir. Onlar odada bir atmosfer ve iç mekan organizasyonu yaratmada önemli bir rol oynamaktadır. Ve yapabilirsiniz ne ilginç zemin lambalar için lamba tonları elleriyle!

tonlarının çeşitli

Onların aralığı hedef, boyut, şekil göre çok geniştir ve değişir. Göre aşağıdaki gibidir lampshades imal etmek için kullanılan bir madde anlamına gelmektedir:

  1. Knits. Bu renk tonları rustik cazibe iç ekleyin. Örgü şeması Bir dergide alınan ya da bu iş profesyonel iseniz, kendinle gelip edilebilir. desenler iyi ışık geçeceği delikleri ile alınır beri Çiftleşme, gevşek seçin.
  2. Ahşap. Bu tip sauna dekorasyon için uygundur. kendi elleriyle yer lambaları için böyle tonları yapmak için, ahşap plakalar raylar olabilir.
  3. Kumaş. Oldukça ilginç ürünler elde edilir. Böyle bir lamba gölge yapmak için, kumaş kaplı edilebilir bir çerçeve ihtiyaç ya da dar şeritler sarın.

lambasını bir abajur nasıl yapılır

Tüm Eğer bir abajur oluşturmak için gereken - bu bir fikir malzeme ve sabır var. İlk olarak, kumaş abajur nasıl düşünün. Her şeyden önce, sen maddenin bazı yapmak istiyorum, seçin. Uygun ipek, keten, tafta, pamuk. Maddenin renk konusunda unutmayın. Bu oda dekor (mobilya döşeme, perde, halı) ile birlikte olmalıdır. farketmez rağmen.

Yani, kumaş seçti ve renk düzeni üzerinde karar verdik. daha yeni abajur Edinme ve çalışmak için hazırlamak tutkal tabancası, mandal, santimetre, tebeşir, kağıt desen, kalem, makas. Şimdi bir desen için ölçümler kaldırın. Obmerte üst ve alt çevresel yan bölümleri ve gölgede. dikişleri ve etek ucunda birkaç santimetre ekleyin. hattını bağlayın. Kes.

kumaş üzerine desen Lay ve tebeşir çizin. dikkatlice kesin. Abajur sonra kumaşa az miktarda tutkal tabancası uygulayın ve. Şimdi mesele iskelet parmakları obtyanite ve yavaşça dümdüz. Her şey tamam!

Bugün, kendi elleriyle yapılan yer lambaları için lamba tonları, fabrikada daha az değerlenir. kutlama ve dekor böyle bir haber takdir evinizi ziyaret edin. Ama yeni bir abajur almayın. Eski varsa, o zaman sadece geri yükleyebilirsiniz. gölge zemin lambası güncellemeyi öğrenmek için, bir sonraki atölye okuyun. Sen geleneksel malzeme ve dönüştürmeye aksesuarları ile armatür nasıl anlayacaksınız.

Eski aydınlatma armatürü nasıl güncellenir

İhtiyacınız olanlar:

- kalem;

- Kumaş (tercih);

- bir çift makas;

- gölge ile zemin lamba;

- saten şerit;

- büyük tabaka (gazete);

- iğnelerden birkaç parça;

- yapıştırıcı sprey (ya da normal doku yapıştırıcısı).

Başlangıç olarak, kablo bağlantısını kesmek. Bir abajur ile eski lambayı çıkarın. Sadece tabanını bırakın. Büyük bir tabaka üzerinde yan çerçeve yerleştirin. Çerçeve kalem laminasyon kağıt üst ve alt kenarları. iki satır bağlayın. desen kesip, bir santimetre ile her iki tarafta eklemeyi unutmayın.

Daha sonra, bez, nazikçe, yavaş yavaş, ofisi tarafından kesilen bacağına desen kağıdı pin. alt doku yapıştırıcısı-Sprey (doku yapıştırıcısı için kullanılabilir, su ile seyreltildi, bu fırça uygulanır). Daha sonra kumaş üzerinde baz koydu ve yavaş yavaş presleme ve kenarlara doğru yumuşatmak, haddeleme. fazla kumaş kesin.

Şimdi üst ve alt kenarlarını işlemek. kontağıyla saçak veya örgü Obkleyte. tutkal, kuru olduğunda, lamba gölge zemin lamba yerleştirin ve ışık açın. Eğer hayal istediği ürünü düğmeler, aplikeler ve her ne ile dekore edebilirsiniz.

Bir ev istenmeyen yün varsa büyük örme kazak, daha sonra bir abajur güncelleştirmek için kullanın. bunun bir dikdörtgen (çerçeve boyutuna bağlı olarak) kesilir. pimlerle sabitleyerek onları çerçeve Obtyanite. lampshade kenarının altına kenarını. Thermo ile sabitleyin.

Daha sonra, dikkatinizi bağımsız bağlantılı olabilir tonları için çeşitli seçenekler sunulacaktır.

Nasıl tığ

Böyle bir lamba Dekorasyonunuzu güncellenir ve yatak odasında büyük bir gece lambası olacak. İhtiyacınız olanlar:

- gölge çerçeve;

- yün iki skeins (farklı renklerde olabilir);

- kanca №3;

- bir çift makas.

Gölge çapı 26 santimetredir. zincirin 52 döngüler çevirin. Daha sonra halka bağlanabilir. saflarını üzerinden şemasına uygun olarak örgü devam edin:

Kaynağı: SC (CH) tip direkleri.

İkinci olarak, CH, beş hava delikli (VI).

Üçüncü dört CH, bir VI.

Dört: iki sütun, sc olmadan (SC), altı eap.

Beşinci üç CH-sekiz VI.

Altıncı itibaren onbirinci üç SB için, on VIlar.

On ikinci dört CH, beş Vis on üçüncü.

Ondördüncü: Beş CH, PE ve HF.

tüm örgü Cts son satır Tüm yakın döngüler. Hazır lamba için Örme abajur. Bu, geliştirmek dönüşümü ve çeşitli aksesuarlar tamamlayabilir. yaratıcı hayal gücü gösterin.

peçeteler bir lamba için bir abajur nasıl yapılır

Bunu yapmak için, narin peçete, yapıştırıcı ve altyapı üzerinde stok gerekir. Eğer hiçbir çerçeve varsa, bunu kendin yap mümkündür. Hava doğru boyutta topu şişirin. İhtiyacınız olan tüm hazır değilse, o zaman devam edin. İyi Peçeteler beyaz tutkal ve hemen obkleyte top ile ıslatın. ampul takıldığında noktada, küçük bir boşluk bırakın. iş parçası kuruduğunda, top iğne delip kalıntıları çıkarmak. Sonuç böyle özgün özelliklere sahip. Bu lamba, bir tam oturan eski tarz oda.

Eğer fazladan ajur peçeteler yoksa, o zaman bunları bağlamak için nasıl bir ana sınıfının altındaki okuyun.

Nasıl bir peçete kravat

Sen №1 ve akrilik iplik kanca gerekir. Peçete yuvarlak bir şekil almalısınız. Yani oniki VP çevirin. bir yüzük takın. sc olmadan onun sütunları bağla. İkinci satırda, kaldırma ve döngü örme hava sonuna kadar üç döngü yazın. Daha sonra, üç VP, önceki satırın çubuklar üzerinde dört CH olun. zincirinin sonuna kadar yineleyin.

Bir sonraki seri başlayanlar için, dikkatli olun (bütün saflarında bu alternatif döngüler) zor olacaktır. Beş EP ve sekiz CH Örgü. Dokuz tip IV ve 10 CH sonraki satır. Bundan başka on dört CH VI bir sıra örme. örme kumaş sonuna geçin. EP önceki satırda beş, on beş, CH VI örme. bitirmek için nasıl örgü, kumaş ıslak ve sürükle. Bu formda, kurumaya bırakın. Sen en iyisi şeklini korumak için peçeteler kolalı olabilir.

ellerinizle lamba için Abajurlar iğneler, tığ, dikmek veya makrome tekniği malzemenin örgü ile ilişkilendirilebilir. evin iç tazelemek için harika bir yoldur - Yeni aksesuarı oluşturuluyor.

Çalışmalarınızda Başarı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.