ÇirkinlikKendin yap

Bir radyant zemin elleriyle nasıl tasarlanır

Ülkemizde radyant zemin ısıtma Sovyetler Birliği günlerinde uzay ısıtma için kullanıldı. ülke artık var ve sistemi kendiniz yüklemek öğrenmek olabilir, zaman böyle bir süre için, görünüşe göre, mevcut, ancak bu doğru değildir. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, bugün bile birçok henüz yaygın hale gelmemiştir yenilik su zeminler inanıyoruz, bu nedenle bir su tasarlamak bilen kaç kişi vardır elleriyle ısı yalıtımlı zemin. Bu ihmal, bu kılavuzun yardımıyla düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

Gelen çok katlı bina sistemi bireysel konut içi operasyonlar için uygundur, onların kurulum spesifik özelliklere sahiptir, ılık su zemin ayarlamak her zaman mümkün değildir. Yerleşik döşeme kaplaması ilave alan ısıtma inşaatı, birkaç seçenek vardır.

elleri radyant zemin. Bir beton şap üzerine montajı

Beton zemine boru döşenmesini kapsar Bu montaj yöntemi, bugüne kadar en popüler. O birkaç adım önerir.

1. yalıtım döşemesi. Eğer yüklenmesini yok sayarsanız sisteminden gelen ısı, uzayda sadece bırakacaktır değil, aynı zamanda yükleme işlemi işe yaramaz hale getirir aşağıda beton taban zemini, ısı. Isı yalıtım kalınlığı 30 mm'den daha az değildir önemlidir. Daha yüksek ısı transfer verileri, kalın yalıtım tabakası olmalıdır.

2. Daha sonra, oda çevresinde bir amortisör bant koymak ve yalıtım tabakaları arasında eklemlerde beton almamak için plastik film bir yalıtım tabakası ile kaplayın.

3. tutturma sistemi boru takviye ağ döşeme. Y ızgara hücre boyutu borular arasındaki adım boyutuna bağlı olarak seçilir.

4. İstifleme borular. Bu yükleme projesine uygun olarak kesinlikle yapılması gerekir, çok zahmetli ve önemli aşamadır.

Borular bir tarafından plastik bağları kullanarak fikstür ile korunmalıdır oluklu tüp ayrıca eklemleri korumak gerekir. yüksek mukavemetli boru sistemi yapmak için tel örgü bir ikinci tabakanın üstüne yerleştirilir.

niteliksel yüklemek için, parametreler ve boruların düzenlenmesi kararları ile ilgili olarak bazı önemli öneriler göz önüne almalıyız. Genellikle spiral şekil veya bir yılan yerleştirilir. 20 cm istifleme metrekare artışlarla başına yaklaşık 5 m borusu gerektirir. Sistem büyük bir boşluğun ısınması içeriyorsa, birkaç döngüler kullanılması tavsiye edilir.

5. hidrolik test yapılması. Bu aşama da elleriyle radyant zemin ısıtma yüklemek, özellikle çok önemli ve son derece önemli görülüyor. Testler 4 barlık bir basınçta gündüzleri yürütülen ve zaman tespit etmek ve sistem arızalarını engellemek için izin verecektir.

6. beton dökümü. En iyisi ısıtma, bir kez daha normal çalışmasını doğrular zaman yapılır. su sistemi zemin üzerinde şap kalınlığı 15 cm uzunluğunda olmalıdır, kuru dökme beton kadar dahil edilmemelidir. Şap kurutma süresi kalınlığı yaklaşık 28 gün eşittir beton bağlıdır hatırlamak önemlidir. Ancak o zaman lansman sonrasında 3 gün sonra gerekli standartlara o kadar getiren dikkate sıcaklık kademeli olarak artırılmasını alarak operasyonda su yerden ısıtma girmeye başlayabilir.

7. Son aşamada laminat veya başka bir malzeme ile kaplanması ile bir montaj sistemi.

Radiant Yerden Isıtma. polistiren sisteminin montajı

Bu yöntemde, bir çok avantaj vardır.

hafif - beton şap olmaması nedeniyle 1..

2. Cinsiyet hemen çalıştırılabilir.

3. Bu tür bir sistem çok az oda yüksekliğini azaltmak sağlayan bir daha küçük bir kalınlığa sahiptir.

Zemin yalan özünde polistiren plakalar eşit dağıtırlar gömülü alüminyum levha ile. tabaka istiflenmiş sistem gipsovolokna tepesinde. Oda parke bırakmaya kabul edilirse kat daha iyi gipsovolokno yığını başka bir malzeme ile 2 kat kaplama zaman, tek katmanlı yeterli olacaktır.

Kendi elleriyle sistemi "su sıcak zemin" yerleştirerek son aşaması odanın sıcaklık ve rahatlığın gözetildiği keyif alıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.