Haber ve ToplumKültür

Saint Petersburg arması ve bayrağı

Bilindiği gibi, Petersburg rolünü oynar , Rusya'nın Kuzey başkenti ek olarak, ülkenin kültür başkentinin statüsüne sahiptir. Ancak, bazı şehirler periyodik sağ Aziz Peter meydan ilçesi yakınlarında deneyin. Ama sohbetimizin bu konuda gider ve o da bugün karakterleri Petersburg temsil - silah bayrağına ve o ceketi.

bayrak açıklaması

Şu anda Saint Petersburg Bayrağı düz kırmızı dikdörtgen bez gibi görünüyor. resmi sürüme El bunu 2'ye oranıdır: 3. Nehir ve deniz - tuval merkezine göre çapraz birbirlerine iki çapa oluşur şehrin amblemi olduğunu. Çapalar beyaz bayrağı temsil edilmektedir. Onlar iki başlı kartal şeklinde bir düğme ile tepesinde altın asa tarafından temsil edilmiştir. Bileşimin prototip Peter, Havarilerin Prensi'nin şehir devlet olarak, onun zaman silah Vatikan ceket sunduğu konusunda bilinmektedir.

sembolizm

deniz, şehrinde bulunan iki port birlik konuşuyor - Bir nehrin bayrağındaki çapa ve diğer gerçeği. emperyal otokrasiye sembolü olarak Asası bayrak ve mantığın üzerindedir. Bu Petersburg bayrak, o zamanlar sahip bir başkent olarak statüsünü vurgulayan resmen ve bugün onur saklı tutar. Bu şehir Rus imparatoru doğrudan inisiyatifi ve imparatorluk ve süper güç ev merkezi olarak görev yıllarca yapıldığı bir hatırlatmadır.

Petersburg bayrağının Tarihçesi

Kuzey Başkenti resmi bayrağı olarak hizmet veren bugün Seçeneklerden biri bez, 8 Haziran 1992 yılında gibi kabul edildi. Saint Petersburg Bayrağı O bir sebebi atama sayısı 49. ile hanedan defterine dahil edilmiştir. 1991 yılında, yani Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından, sakinlerinin çoğunluğu şehir tarihsel isim ve logosu iade edildiğini savunan hangi şehir referandum gerçekleşti.

Alternatif bir seçenek

Fakat modern Petersburg bayrağı önce sunulan diğer alternatiflerin Sovyet bayrağı yerine kabul edilmiştir. Bunlardan biri sağ üst köşesinde bulunan şaft Bahriye sivri gelen altın tekne giyen hangi yakınında, tipik Rus üç renkli oldu. Bu gemi, bu arada, Sovyet döneminde şehrin resmi sembolü rol oynamıştır bile. Resmi olmayan semboller St. Petersburg ile ilişkili olsa Ve bugün, en çok tanınan biridir. Bu şirketin St. Petersburg sembolleriyle çeşitli hediyelik eşyalar, kartpostal ve tişörtler de görülebilir. Ayrıca imalat sanayi hatıra bayrakları ve bayrak direklerinin bazılarının tasarımını içerebilir. Petersburg kırmızı bez dayanan bir bayrak vardır. Ne de tesadüfi değildir. O İsveçliler ağır mücadele olmuştur bu süre boyunca kanlı Kuzey Savaş'ın simgesi olduğunu inanılmaktadır. Bunlar askeri eylemler başkent tarihinin büyük bir rol oynamıştır. Biz o büyüdü kaç hayat maliyetini biliyorum çünkü Ayrıca, inşa edilmiş ve şehri duruyor kan, bir sembolü olarak bu rengi anlaşılabilir.

Saint Petersburg arması

Kol ve St. Petersburg bayrağının ceket çok benzer. Her ikisi de çapa tam aynı bileşime ve kırmızı bir zemin üzerine bir asa bulunmaktadır. Ama arması, olması gerektiği gibi, web üzerinde bulunan ve hanedan kalkanına değildir. Arkasında çapa için gösterilene benzer iki büyük güç altın asa vardır. Scepters böylece birbirlerine geçti. arması bir çarpı ile imperial taç taçlandırılmış. Bütün bir kompozisyon mavi St Andrew teyp çevre tarafından çevrelenmiştir. arması 1857 yılında da vardı. Daha doğrusu, o daha erken XVIII yüzyılda temelinde ortaya çıktı. Ama bu yıl son kez değiştirilmesinden oldu ve o zamandan beri devrimden sonra parti sembollerinin kabul edilmesine kadar, değişmedi. Sovyetler Birliği'nin çökmesiyle, şehir tamamen monarşik ve emperyal geçmişe sahip kırar, kendileri onun işaretlerini empoze etmek parti liderleri önce vardı tarihsel, atalarının sembolleri yeniden başladı. Petersburg - O süreci ve kuzey sermaye değindi. O döndü ve tarihsel adı ve Rus devletinin tarihteki durumu göstermektedir karakterlerden oluşan bir set.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.