FormasyonBilim

Ektoderm - Bu dış tohum tabakası

ektoderm herhangi bir hayvan çok hücreli bir organizmanın parçası. Yalnızca bazı bu yapı sadece sırasında korunur var , embriyonik gelişim ömür boyu - ederken diğerleri. ektoderm nedir?

germ tipleri

döllenmiş yumurtanın Ontojeni sürekli böler sırasında zaman içinde çeşitli hücre tabakaları oluşturmak üzere. kendi farklılaşma sırasında daha sonra doku, organ ve sistemlerden oluşturacak vücudun çeşitli katmanlar oluşumudur. Ektoderm - Dış Germinal bir parça. Embriyo gelişimi sırasında bir birinci oluşturulmuştur hücrelerin dış tabaka. Embriyonun iç yaprak endoderm denir. Daha sonra solunum ve sindirim sistemleri geliştirilmiştir. mezoderm - - bütün vücudunu birbirine bağlamak gibi görünüyor oluşturulmuş gövdeler orta mikrop katmanından. Bu kaslar ve ligamentler, iç iskelet, üreme, dolaşım ve boşaltım sistemleri olduğunu.

ektoderm türevleri

Ektoderm - bir çekirdeklenme tabaka kaplar ve sinir sistemi organları, hücre oluşturmuştur. Onun oluşum gastrula aşamada gerçekleşir. yüksek bir gelişim düzeyi ile karakterize omurgalılarda sinir sistemi. Bu, beyin ve omurilik, hem de vücudun tüm yapılara onlardan uzanan bireysel liflerinden oluşur. Duyu Organlar ve sensör sistemleri de ektoderm türetilir. embriyo hücrelerinin dış tabakanın bir parçasından geliştikçe, bir perde oluşturur. İlk ve en önemlisi deri ve sindirim sisteminin epitel dokudur.

Hidra'yla ait ektoderm

coelenterates hayvanlar ektodermden - ömrü boyunca devam vücut katmanı. onun tatlı su Hidra'yla yapısı örneği ele alalım. bedeni Bu iki tabaka, hayvan ekto ve endoderm ile oluşturulur. Aralarında yoğun bir plaka arası bir maddedir. ektoderm hücreleri yapısı ve işlevleri açısından çeşitli. Böyle özelleşmiş yapılar evriminde ilk defa sadece görünür coelenterates temsilcileri.

yapı kasılma yeteneği olan ektodermal cilt kas hücrelerinin oluşur. Onların sayesinde hidra, bir akrobat gibi hareket eden dokunaçlarından üzerinde tabanlara dönüyor. Ayrıca, gövdenin dış tabakada sinir hücreleri, maruz kaldığı zaman, hayvan sıkıştırılır. Bu refleks aktivitesinin bir göstergesidir. Dış tabaka ayrıca başka tip olarak transforme edilebilir hücreleri ara yerleştirilmiştir. Bu tatlı su Hidra'yla kurtarma yüksek seviyede tanımlar. Tamamen bile duygusal durumundan, vücudunuzun geri yükleyebilirsiniz.

ısırgan hücreleri nedir

Ektoderm - koruma ve av güvenilir bir aracı olarak işlev gören bir dış tabakadır. Bu fonksiyon, bir ısırgan hücreleri. Bu bükülmüş bir iç diş ile bir kapsül oluşur. Kurban geçer, o hassas saçlara geliyor. Sonuç olarak, zorla sokan iplik çözülmeler ve onun vücuda ısırır. Onunla birlikte toksik maddeler eklenir. o sindirim nerede sondaj yapmaya kullanılarak Felçli kurban bağırsak lümeninde olduğunu. Birçok denizanası türü insanlar için tehlikelidir. Onların ısırgan hücreleri çalıştırın bazen ciddi yanıklar, kalp ve solunum sisteminin bozulması ve hatta uçlar ve ölümleri neden olur.

Bu nedenle, ektoderm dış mikrop tabakalar olan gelen omurgalıların şekilli bir gövde kapakları ve sinir sistemi organları öğütme süreci. deri, kas, orta, sinir ve batma: coelenterates olarak ektoderm uzmanlaşmış hücrelerin bir dizi oluşturur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.