Spor ve SağlıkHokey

Alexander Gusev: Etkili savunma oyuncusu

Ocak 1947 Yirmi birinci Rusya'nın başkenti onun kucağına başka bir küçük vatandaşını aldı. hokey dünyasının gelecekteki efsanesi - O Gusev Aleksandr Vladimiroviç doğdu.

çocukluk hokey

buz pistinde Sasha dört yıl yaşında ilk kez ortaya çıktı. Büyük sporun geleceği fatihi yurtdışında edinilmiş güzel, baba üzerinde buz pateni gitti. Yakında, küçük Alexander Gusev buz üzerinde dengesini tuttu mükemmel olmuştur. Biraz büyümüş, Sasha büyük spor hakkında ciddi düşünmeye başladı. O, o zaman birçok çocuklar gibi, çok hokey takımının CSKA Moskova saflarına katılmak ister. Ama CSKA öğrencisi olmaya ilk girişim çok başarılı değildi. CSKA antrenörü, oyunda Alexander baktı oğlan hala hokey uygulamaya biraz büyümek gerektiğini karar verdi. Ancak, Sasha, farklı çok fazla ısrarı hep, o yardım için annesine döndü. Onun ana ordu kulüp muhasebeci olarak anda çalışıyordu. Yani, Alexander genç ekibi CSKA saflarında buldu.

ergenlik yılları

Yakında, kulüp Çebarkul'da Gusev ve Kharlamov staj göndermeye karar verdi. İki ile yakında genç hokey oyuncuları Ural takımı bir üst lige taşındı.

1965 yılında bir atlet hayatında uzun zamandır beklenen olay yoktur. Alexander Gusev nihayet ordu komutası ana bölümünde yer almaktadır. Bu noktada kariyer açısından bakıldığında genç savunma oyuncusu yukarı hızla büyümeye başlar. Sovyetler Birliği'nin hokey şampiyonası Moskova kulübü Alexander yedi kez kazanan Ordusu bir parçası olarak, o üç gümüş madalya kazandı ve aynı zamanda üç SSCB Kupası'nı kazandı.

Milli takımın için oyunlar

Alexander Gusev unutulmaz hokey fanlar CSKA bir parçası olarak düzenlenen parlak bir oyun, ama kendi ülkesi milli takımı için daha az gösterişli performansları sadece. Gusev defalarca en önemli maçta takımını kurtaran gibi pak ile oyunun eski fanlar hala hatırlanır. hokey oyuncusu en başarılı oyunlarından biri hala "İzvestia" gazetesi tarafından organize edilen turnuva sırasında İsveçli takımına karşı bir maç, kabul edilir. Bu Gusev rakibin golü kazanan gol başardı.

Başka unutulmaz oyun 1974 Zirve Serisi Takım Kanada ile toplantı oldu. SSCB takımı uzun sahada yakalanmasında rol oynamıştır. Ama Gusev, hesaptaki dengeyi yeniden çok ekibi diski için gerekli puanlama başardı.

İki yıl sonra, İskender kendisinin de zorlu "kırmızı araba" maçı harcanan Olimpiyatları'nda, altın madalya kazandı (yani çağrıldığında Sovyetler Birliği'nin bütün hokey fanlar yenilmez takım).

bilge vade

1977 Sovyetler Birliği hokey takımı için en talihsiz biri haline geldi. Dünya Kupası'nda İsveç tarafından bir çift yetmezliği yaşadı olması, baş antrenörü Boris Kulagin ekibi istifa etmeye karar verir. O yazı sadece milli takım ana yöneticisi bırakır, aynı zamanda koçluk iskemleyi o yıllardır olduğu dümeninde Ordu takımı bırakır.

Yeni baş CSKA Moskova koçu alır Viktor Tikhonov, ilk günlerden beri ordunun ince saflarında en otantik devrimi üretmeye başlar. Mentor büyükşehir ordusu zaten oldukça büyümüş takımı güncellemeye karar verir. Yaşları iyi otuz geçmiştir Birçok oyuncu, tatil ordu ve kazak kapalı terk etmek zorunda kaldılar.

Aleksandr Gusev, kuralın ortak istisna olmadı. Sevgili ikinci sayı o yıldızı yükselen ordu bırakır Vyacheslav Fetisov, ve o ulusal hokey şampiyonasında lider konumlarını olmaktan uzaktır kulüp SKA Leningrad, gider. Ancak, depo esnek yapısı metre SSCB onur koç karşı hokey kin tutmak izin vermez. Gusev göre, karar sadece sıradan bir zorunluluk oldu.

Antrenör ve Başlıca

Yeterli kulüp için sezonu gerçekleştirmek, kuzey sermaye, Gusev binbaşı rütbesini kazandı ve aynı anda iki derece kazanılan LVIFK, bitirebildim. Şimdi Alexander hokey takımının yönetiminde duramazdı yanı sıra bir ordu tabur komuta. müfrezesi eski sporcu Komutanı ve yönetilecek, ama oyuncuların Tver Hokeyi Kulübü SKA MVO için baş gerçek komutanı olmaya başardı.

Alexander Gusev hokey kabadayı

Gusev atölye hokey buz gerçek kabadayı üzerine meslektaşları arasında bilinmektedir tesadüfen değildir. sporcu tarafından tanınan, o alanın defans tek rolünün gerçekleştirmek vermedi. O hedefine ulaşmak için, şans ile, elbette, ceza yabancıya yakın tehlikeli durumlar yaratmak, saldırı sırasında ekibine bağlı olması beğendi ve. Alexander sahada haksızlığa ve belirgin tahammül etmedi. Dava o rakip takımın oyuncu ile mücadelede tek silah olarak görev yaptı sopalarla yardımı ile, çoğu oyuncu gibi savundu.

Guseva Aleksandra biyografisi ilk bakışta maloprimechatelnoy de görünebilir. Ancak istatistikler hangi CSKA oyuncusu hatta belki hokey yabancı ustaları vurmak, kariyerinin sonunu yaklaştı. Gusev Aleksandr Vladimirovich - Büyük harfle Buz hokeyi oyuncusu. sporcu dolayı ulusal şampiyonada 313 toplantılarda attı 64 hedefi vardır. uluslararası toplantılarda Gusev oniki pulları işaretlenmiş. Oyuncunun savunma hattı için iyi daha Bu rakamlar daha fazlası.

SSCB ünlü milli takım oyuncusu 60 yıldönümünde kendisini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Vladimiroviç Putin tebrik etti.

Zaman Gusev Aleksandr Vladimirovich bu noktasında neredeyse tüm ülkeyi gezdiği ile takımın "Hockey Efsaneleri", bir oyuncu. eğitimden Ücretsiz onların torunları dikkat ayırdığı ve ayrıca İşler Dacha.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.