SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Eklem ağrısı için Cure. eklemlerde ağrı için en iyi merhem ve hap

Bizim organlarına Hareket özgürlüğü sağlıklı bağlantılar sağlar. Onlar herhangi bir hastalık ya da travma çarpması edildiğinde aynı anda fiziksel acı inanılmaz olabilir çünkü, hayat, yaşayan bir cehenneme dönüşebilir. Eklem ağrısı için iyi bir çare bulmak için önemlidir. eczane zincirinde Bugün maalesef hepsi eşit derecede etkilidir, her durum için merhem ve hap çeşitli satar ama. Ne ağrı nedeni farklı olabilir, çünkü yanlış ilaç sadece yardımcı yapabiliyor, ancak genellikle zarar verebilir, bu nedenle şaşırtıcı. reçete tarafından satın - iyi merhem veya hap nedeni budur. Bu yazıda, eklem ağrısı için bir ilaç olarak kullanılabilecek ürünler küçük bir bakış sunmak, ancak bunlardan herhangi bir şey kullanmaya başlamadan önce, bir uzmana danışmak en iyisidir.

Neden eklem ağrısı ortaya çıkabilir

Şimdi diz, dirsek, omurga şiddetli ağrı olabilir hangi hastalıkların büyük bir yelpazede listeler, vb. D., Ve buna eklem ağrısı giderici, kendi ilaçları seçmektir çok zor anlayacaksınız. Eklem ağrısı (eklem ağrısı) olan:

1. arterit (romatizmal, psoariaticheskom, gut, püskürtme, septik).

2. Çeşitli artroz (koksartroz, gonoartroz vb.)

3. bursit (travmatik, diateznom, Brucella, tüberküloz, gonore, sifilitik).

4. Sistemik hastalıkları (sistemik vaskülit, grip, spondilit, lupus eritematozus, skleroderma, Lyme hastalığı, yaygın fasiit, vb ankilozan).

5. Tümör hastalıkları (çoklu miyeloma, lenfoblastik lösemi, osteomiyelit, kemik metastazları).

6. Travma (ezilmeler, burkulmalar, çıkıklar).

Ve bu tam bir liste değildir. Sadece deneyimli bir doktor tarafından anlamak başka nedenler vardır.

Merhem ve jeller

eklemlerde ağrı için ilaç alabilmek için bir ihtiyaç olduğunda, akla gelen ilk düşünce - eczane herhangi etkili merhem de istemektir. tarih eczane sektörüne eklem ağrısı başa çıkmaya yönelik çok harika açık hava araçları üreten - Bu mantıklıdır. İşte başvuru için bir listesi:

1. Dış NSAID:

 • "İndometasin merhem";
 • "Ketonal";
 • "Nise";
 • "Finalgel";
 • "İbuprofen" ve diğ.

2. merhemler, bir ısınma ve anti-inflamatuar bir etkiye sahip:

 • "Nikofleks";
 • "Kapsin";
 • Popüler balsamı "yıldız";
 • "Espoli";
 • "Finalgon";
 • "Kapsikam" ve diğ.

salisilik asit ve bunun türevleri ana bileşeni olan bileşim içinde 3. merhemler;

 • "Viprosal";
 • "Ben Gay";
 • "Bom-Benge";
 • "Efkamon";
 • "Nizhvisal" ve diğ.

Örneğin merhem "Dimexidum" içerir 4. Diğer popüler medya.

Yukarıdaki merhem ve jel tüm hastalıklarda çeşitli eklemlerde ağrı kurtulmak için etkili ve iyi yardımcıdır. Dış fonların yeterince güvenli olmasına rağmen, dikkatli yanlışlıkla kendilerini zarar vermeyecek, kullanım için talimatları okumak gerekir.

tabletler

tedavi için merhem yeterli değilse, o zaman daha çok ve hap almak zorunda. Önceki paragraf okudum isimlerin birçoğu, bu tekrarlanacaktır. eklem hastalıklarının tedavisinde, örneğin tabletler genellikle kullanılır:

 • "İbuprofen". Analoglar "Brufen", "Bolinet", "Nurofen", "Reumafen".
 • "Diklofenak". Analoglar "Ortofen" "Voltaren", "Diklogen", "Dikloran", "Artorozan" ve diğerleri.
 • "Ketoprofen". Analoglar "Ketonal", "Knavon", "Artrozilen".

Bu ilaçlar ayaklarda, ellerde ve omurganın çeşitli parçaların eklemlerde ağrı yardımcı olur. Ama bu ilaçları şemaya göre kesinlikle olması gerektiğini akılda tutmak, doktor çok olumsuz kötüye tarafından vücudu etkileyebilir olarak söyledi.

Hodroprotektorler

eklemlerde kıkırdak rejenerasyon amaçlanıyor etkisi olan özel hazırlıklar vardır. Bu tür ilaçlar hondroprotektorami denir. Çok sık bu tür ayak eklem ağrısı, arterit, çeşitli tedavi etmek için kullanılır. Sonuçta, kalça ve kıkırdak diz eklemleri zarar görmeye daha yatkın. İşte bu tür fonların listesi aşağıdadır:

 • "Kondroitin Akos";
 • "Struktum";
 • "Don";
 • "Teraflex";
 • "Hondrolon";
 • "Elbona";
 • "Artra".

kondroitin sülfat ve glukozamin - Bütün bu ilaçlar iki bileşenden oluşur. Onlar oldukça pahalı özellikle ithal vardır. Doğal hondroprotektorami jelatin olduğunu. eklem ağrısı itibaren kıkırdak yıkımına kaynaklanan, bu araç da bazı durumlarda yardımcı olur. Ama biz tedavi karmaşık olması gerektiğini hatırlamalıyız. Sadece Hodroprotektorler kullanılarak şiddetli eklem hastalığı tedavi edebileceği düşünmeyin.

eklem ağrısı için halk ilaçları

kas-iskelet sistemi Ne tür bir ilaç geleneksel tıp sunabilir? Birçok etkili tarifleri vardır. İşte bunlardan bazıları:

Ev yapımı merhem 1. Tedavi. (. 2 çay kaşığı) çim, civanperçemi almak Ve Aziz sarı kantaron (1 çorba kaşığı.), Tüm ezilmiş: merhem aşağıdaki gibi hazırlanır. bir su banyosu eriyene vazelin (1 çorba kaşığı. Kaşık), bileşenler homojen bir merhem elde etmek için karıştırılır. Eklem ağrıları yatmadan önce bu merhem sürdü.

lahana yaprağı 2. Tedavisi. onlar oldukça ucuz olduğu için eklem ağrıları için Halk ilaçlar iyi ve onların bileşenleri el altında hemen her zaman. Burada, örneğin, taze lahana - her evde var olan bir sebze. Bir gevrek lahana yaprağı, ışık yayma bal yukarıdaki küçük ısı onu (ince tabaka) ve bir hasta eklem müracaat edin. lahana ve bal sarma üst selofan ve sıcak bir eşarp ile kaplıdır, tüm dikkatlice gövde üzerinde sabitlenmelidir. Geceleri bu prosedürü yapmak en iyisidir. Bunlar birkaç gece sonra ağrı iz bırakmadan kaybolur söylüyorlar.

patates 3. Tedavisi. sonra sağ pişirildiğini su, onu püre, onların ceket patates kaynatın. Sonra savunmak için nasıl her zaman vermek gerekir. Nişasta altta kalır, ancak üst bir ilaç infüzyon ayrı kaba dökülür ve 1/3 fincan günde üç kez almak üzere olmasıdır.

ek önlemler

Eğer mükemmel, kas-iskelet sisteminin rehabilitasyonu yardımcı olacak birkaç ek adımlar için yararlıdır eklem ağrıları için mükemmel çare bulsan bile:

1. Deneyin aşırı kilo kurtulmak için. İlave ağırlık aşırı eklem ve bunların hasarlanması katkıda bulunur.

Güç tuz birikmeleri önlemek için dengeli olmuştur 2. dikkatli olun.

3. eklemler jimnastik ve sağlık spor yapan uygulanabilir yükü verin.

4. yaralanma adresinin eklemleri korumak için deneyin. vb çok ağır şeyler, kaldırmayın, yük her zaman ısınmak spora, Bunu yapmak rahat ayakkabılar giymek

İlaç hataları

Doğru tanı olmadan kör tedavi uzun yıllardır kurulan ve destek gelmeyecek edilebilir. Örneğin, bir kişi de benzer bir sorunla karşı karşıya birçok insan yardımcı oldu diz, acı, iyi bir çare önerilir. Hasta alarak ve ilk başta ağrı uyuşturan hissetmek gibiydi başlar. Ama sonra ağrı tekrar artar. Ama diz eklemi iltihabı tedavisi hastalığı ile başa çıkabilecek pahalı ithal alımı chondroprotector değil kullanılarak yapıldı gerçeği o kişidir.

acil ihtiyaç vb kuvvetli ilaçlar, almaya ne zaman basitçe eklem ağrısı ve başka bir şey tedavi edilmezse ucuz yerli jelatin içmek Birçok gerekli NSAID, inatla geleneksel tıp, itimat merhem ısınma uygulamak başlar Bu örnekler, çok. Bu arada, zaman tükeniyor ve hastalık kök alır.

Sonuç

zaman ve kendi sağlıklarını israf etmemek için, doktorlar temas tembel olmayın - Bu danışma sürekli terapötik ajanların çeşitli kapsayan makaleler yayımlamak. Biz bunun yararlanmak için yeterli akıllıca olacağını umuyoruz. Size ve eklemlere Sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.