SağlıkTıp

Egzersiz sırasında sırt için Kemer. halter için Kemer

Güçlü arzu, hemen hemen tüm erkekler olmak. Bunu yapmak için, onlar spor. sanat, ve diğerleri - - Bazı futbol, diğerlerini tercih halter.

Ama ne yazık ki, vücudumuz her zaman yanlış egzersizleri yapmak, özellikle eğer yük olumlu yanıt vermez.

Omurganın üzerinde büyük bir yük ortaya çıkması ile bağlantılı olarak oluşturulan Geri sorunlar, endişe sadece sporcular değil, aynı zamanda sıradan insanlardır. geri gergin arazi rahatlamasına yardımcı araçlar kadar popüler çeşitliliği nedeni budur.

önleme aracı olarak görev yapar, ama aynı zamanda egzersiz sırasında omurga yardımcı Böyle bir aracı sırt için özel bir kemer olduğunu. Ne zaman egzersiz, egzersiz sırasında sporcunun karşılaştığı, istenmeyen yaralanmaların önlenmesine yardımcı olur arkasını korumak için mükemmel bir yoldur. Kemer arkasını desteklemek ve korumak değiştirme omurga, hem de bel bölgesinde kan dolaşımını arttırır.

Bu yazıda, atletik ekipman sağ modelini seçmek için tartışacağız fiyatını işaret ve iyi yer bir nereden söyleyecektir sırt için kemer.

Eğer egzersiz zaman yerine geçmeyecek

Ağırlık kemeri , omurga üzerinde artmış fiziksel yük ile ilişkili yaralanmaların önlenmesi geri düşürmeye yardımcı olur etkili spor malzemeleri, ve bir bütün olarak geri döndü.

Ancak, sporcular, seçici olmayan bütün egzersizleri ürünü kullanmak. Tabii ki, egzersiz sırasında arka kemer vazgeçilmezdir, ancak kas atrofi neden olabilir. Bu onun omurga üzerindeki yükün adına aldığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Bu yan etki sadece antrenman boyunca sporcu kendisini bu spor aksesuarı kurtarmaz durumlarda olmasına rağmen.

hikayesi

Tarihte ağır egzersiz sırasında sırtında yükü hafifletmek için ilk sargı gövde sert kemer kimin icat hiç söz yoktur.

Bugüne kadar, onun kullanımıyla ilgili gerçeği ilk söz 1905 yılında yayımlanan kitabında Dzhona Vebstera yer almaktadır. Bu iki kız tutan bulunan Fotoğraf atlet. Midede, bu aksesuar görülebilir.

Ardından Dünya Şampiyonasında 1937 yılında halter ilk defa bir kemer Amerikan kullandı. O zamandan beri, daha fazla sporcular egzersiz sırasında sırt için kemer kullanarak kendi sağlığını korumak başladı.

Bugün oldukça iyi spor ekipmanları satışını geliştirildiği için, spor bölgeler için çeşitli seçenekler sunan satıcılar yüzlerce bulabilirsiniz. Daha sonra, ilk etapta dikkat değer olan parametreleri göz önünde bulundurun.

bandın genişliğinin

Bir spor mağazasına gittiyseniz bölgelerin bir dizi görmeliydin. Her şeyden önce halter bir kemer olmalıdır genişliğini belirlemek için gereklidir.

En popüler omurga alanında yeterince geniş kayışlar vardır. Nedeniyle kendi iyi korunması arkasına temas daha büyük alana.

kayışın ön kısmı biraz daha uzun olabilir. Bu ileri tilt ile ilişkili egzersizleri yaparken rahat sağlayacaktır. Daha ucuz seçenek - bütün uzunluğu boyunca aynı genişlikte dar kayış.

malzeme

Kayış halter için yapılmış olduğu malzeme, ikincil bir rol oynar ve aynı zamanda önemli ölçüde nihai ürünün fiyatı etkiler. Bugüne kadar, en popüler deri veya sentetik malzemelerden yapılmış kemerler vardır.

Güç kayış doğal malzeme hiç eşit olan bir ara, kontrol edilir. diğer bileşenlerden Kayışlar cilde rahatça sığabilecek, ancak kas korse gücü onlar düzgün seçilen deri kemer daha az ekleyecektir.

Ama sentetik kemer serbestçe hareket ve nefes almasını sağlar. Aynı zamanda onlar omurga yükün iyi bir miktar almak edebiliyoruz. o bir birey şey - kemer çünkü nedenle, malzeme seçimi, esas olarak sporcunun kişisel tercihlerine bağlıdır.

boyut

Geleneksel kemerleri gibi, atletik farklı boyutlarda imal. Bu parametre sadece etkili mümkün yaralanma sizi koruyamaz çok büyük ya da küçük kemer gibi oldukça önemlidir.

Farklı Bel için uygun olan 5 standart boyutu vardır:

  1. S - 62-80 cm.

  2. M - 72-90 cm.

  3. L - 82-100 cm.

  4. XL - 92-110 cm.

  5. XXL - 102-120 cm.

bu konuya yaklaşım bir uydurma 15-20 dakika geçirmek korkmama, yeterince ciddiye olmalıdır.

Eğer hamile bir kadının arkasını korumak için korse gerekiyorsa, boyutsal örgü tamamen farklı olacaktır.

sırt için bant üzerinde ortalama fiyatları

Spor ekipmanları ve aksesuarları nedeniyle bitmiş ürün olarak artan ihtiyaçlarına her zaman pahalı. Benzer şekilde, işler ve kemerlerle.

Bir şirket seçerken size sahte ve evlilik olmadan güvenilir ürünler üretmek güvenilen üreticilerin tercih vermek gerekir. Böyle bir şirketin bir örneği, uzun Rus pazarında kendini kabul ettirdi Mad Max, olabilir.

Tam Deri popüler modeli US $ 29 mal olacak. Para için geri destek için iyi bir aksesuar olsun. Kayış% 100 doğal deriden imal edilir ve en arka genişliği 11 santimetredir.

Ön halkası meydana ek yük 8 kg sarılmak Mevcut harfler D, olan. ağırlıkları ile çubuğunda pull-up gerçekleştirirken Örneğin, bu uygundur.

Deri Eğer ilgileniyorsanız modeli değilse,% 100 naylon yapılmış bir kemer görebilirsiniz. aynı üreticinin Modeli AŞIRI MFB denilen ve yaklaşık 23 dolar.

Bu teşekkül formu kolay Velcro vasıtasıyla tutturulmuş ve naylon atlet rahat hisseder ve böylece yeterince büyük yükler altında çalışabilir ile kemerinin arka kısmının maksimum genişliği. 15 cm.dir. Ayrıca EW, AF, AS kemer kullanılan teknoloji.

Eğer bir omurilik yaralanması varsa, arka yük önerilmez. Bu durumda, eğitim geri şifa için özel bir korse giymek daha iyidir. Bu aksesuarın fiyatı kalitesine bağlı olarak $ 10 $ 20 arasında değişir. Temelde korseler sentetik malzemelerden yapılmış ve eczaneden satın alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.