SağlıkTıp

O grip aşısı ıslatmak için mümkün mü? gribe karşı aşılamayı yapmak ister?

Her aile bebeğin sağlığı hakkında endişe duymaktadır. çocuğu korumak amacıyla, bu aşı icat edilmiştir. Aşılama bebeğin yaşamının ilk günlerinde itibaren harcamaya başlar. Çocuğun ilk yılında birçok tehlikeli hastalıklara karşı aşı olması gerekir. Ancak, tüm enjeksiyonları istemediğini. Bu yazıda bir kişinin gribine karşı aşı olmak ister odaklanacaktır. o aşı ıslatmak için mümkün mü? Nasıl bir aşağılıkla önünde davranmaya? Bütün bunlar size öğreneceksiniz.

gribe karşı aşılamayı yapmak ister?

Bu soru ebeveynlerin çoğunluğu tarafından verilir. Eğer kendi çocukları yoksa Ancak, makale okuma atmak için acele etmeyin. Gerçekten de, aşı yürütülen ve yetişkin nüfusta edilir. Birçok kişi terapiste gelip Çoğu doktor aşılama ısrar "Grip aşısı ya da olmasın, eğer yapın" ask, ancak bu her zaman değil hastaları ikna eder. Neden görüş böyle bir fark var mı? Diğerleri şiddetle tür kullanımların karşı Bazı insanlar, yıllık aşılama tutun.

Bu aşı zorunlu değildir dikkati çekiyor. Altı ayı yaş arası herhangi birisi olabilir olun.

Neden grip aşısı nafile olarak kabul edilir?

Bazı insanlar, gribe karşı aşılamayı yapmak olumsuz bir yanıt vermek sorguluyor. Neden? Bildiğiniz gibi, birçok dünyada bu hastalığın çeşitleri, kuş vardır gribi, domuz gribi vb, vb. Eğer sadece belirli bir türe karşı güvenilir bir bağışıklık verir aşılama madde girdiyseniz. Bu hastalığın diğer çeşitleri hala tehlike anlamına gelir.

Eğer diğer görünümleri hasta olmaz hiç bir garanti sağlar beri hastaların bazıları, bir dizisine karşı bir aşı giriş noktası görmüyorum. Böyle insanlar genellikle sadece yıllık aşılama gelmek veya onu reddini yazmayın.

Ayrıca, doktorlar Yaşları altı aydan az olduğu çocuklara grip aşısı almak için tavsiye etmiyoruz. Bu dönemde, çocuğun bağışıklık sistemi hala oldukça kararsız olduğu ve aşı sadece yararsız olabilir.

Neden Grip aşısı gerekiyor?

Eğer birçok insan hergün uğraşmak zorunda, o zaman kesinlikle Aşılı almalısınız. Ayrıca, okul öncesi ve okul eğitim kurumlarından yararlanan çocukların ebeveynleri gelen bebeklerini korumak zorundadır gribi virüsü. Çocuk hekimleri ve terapistler aşı her yıl yapılmalıdır konusunda ısrar ediyorlar. Eğer gribi başka zorlanma hasta bile, ciddi komplikasyonları önlemek olabilir.

Çocuklar ve yetişkinlerde kronik hastalıklar organları solunum sistemi, bu hastalık özellikle akut hale gelir. Bu tip hastalar aşı listesinde ilk olmalıdır.

Grip atış yapılmalıdır. Size herhangi bir sorun çıkmaz, ancak hasta kişiyle temas halinde elde edebilir.

aşılama öncesinde

Henüz aşı yürütmek için karar vermemiş varsa, sürecin bu inceliklerini bazılarını öğrenmek gerekecektir. doktorunuza başvurun ve bu konuda onunla konuşmak emin olun. gribe karşı aşılamayı yapmak isteyip istemediğinizi soracak şekilde Sor (ipuçları genellikle bu durumda insanların fikrini değiştirmez). aniden, aşı reddeden hastalar bunu kabul.

Karar olumlu olur ve bağışıklık için koruma tanıtmak istiyorsanız Bu durumda, aşının yapılmasından yöntemleri aşina olmak için gereklidir. Eğer Grip aşısı ıslatmak olup olmadığını doktorunuza sorun emin olun. Ayrıca gerekli manipülasyonlara hazırlık ve ne sonradan yapılacak ne olduğunu öğrenmek.

o grip aşısı ıslatmak için mümkün mü?

Bu sorun en heyecan verici biridir. Uzman görüşleri burada farklı olduğunu belirtmek gerekir. Bazı su uygulanan ilacın etkisini etkilemez savunuyorlar. Diğer beklenmedik bir reaksiyon meydana gelebilir olduğunu işaret etmektedir. o grip aşısı ve ne zaman bunu yapmak için ıslak mümkün olup olmadığını bize detaylı olarak anlamak için çalışalım.

Hemen aşının uygulanmasından sonra

Hemşire hastalığa Kalıcı bir bağışıklık üreten bir ilaç girer hemen sonra, enjeksiyon yeri kesin olarak olamaz ıslak. Yara gecikmemesi ve kan damlaları dönmedi kadar, su partikülleri yaralı deri içine almak ve aşı ile reaksiyona girebilir. Bu fenomenin sonuçları çok şaşırtıcı olabilir. Her kullanıldı suşu ne tür bağlıdır. Aşının herhangi bileşen böyle bir etkiye yanıt veremeyebilir ise diğer ağır alerjiye neden olabilir.

aşılama gününde

Çoğu doktor şiddetle tavsiye ilk gün içinde enjeksiyon bölgesinde su etkilemez. banyosu, sauna veya açık su hakkında ne söylemek. Buna rağmen, laboratuar bazen aşılama gününde hafif bir duş almak için izin verdi.

İki gün aşılamadan sonra

Bazı doktorlar su arıtma kaçınmaları tavsiye zaman miktarıdır. Bu bileşenlerden bazıları karşı alerjik reaksiyon ilk gün sırasında oluşabilecek gerçeği ile açıklanabilir. Bu koşullar altında, doktor, sert arabaları, sabun ya da temizleyici gibi harici uyarıcılar, hiçbir etkisi yoktu emin olmalıdır.

Hasta nasıl olunur?

Ne sonuç, yukarıdan aşağıda? o grip aşısı ıslatmak için mümkün mü? Doktorunuzun görüşünü sormak emin olun. Aşı çocuğu uygulanır ise, bebeği banyo önce izin Pediatriste almalısınız.

art arda herhangi bir alerji Grip aşısı koymak ve asla olsaydı, o zaman mümkün olduğunca enjeksiyon bölgesini ıslak. Ancak, enjeksiyon bölgesini sürtünme sıcak banyoları ve güçlü kaçınmalıdır. Ne zaman olabildiğince hızlı bir şekilde herhangi bir garip reaksiyonlar (böylece kızarıklık, döküntü, sıcaklık ve benzeri) bir doktora başvurmak gerekir.

Sonuç

Şimdi grip aşısı biliyorum. Bir aşı sizin veya çocuğunuzun gerekiyor mu - Sadece sen. aşı reddederek, kendileri sağlığı için tam sorumluluk almak unutmayın. aşı koyun ve hasta alamadım!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.