Ev ve AileÇocuklar

Bir çocuk okumak istemiyorsa ne yapılmalı

Pek çok ebeveyn çocuklarının öğrenme zorluklar yaşıyorsanız şikayetçi. Bazı okul müfredatları çok karmaşık hale gelmiştir söylüyorlar. Fakat birçok hepsi psikoloji hakkında ve o sadece ilgi olmadığı çünkü çocuk, okula gitmek istemiyor inanıyoruz. Okulun kendisi rağmen, birçok çocuk sırf kendi yaşıtları ile iletişim kurabilir nerede, onlarla oynamak ve eğlenmek gerçeğinin mutlu gidin. Ancak, tabii ki, ödev yapmak istemiyorum, orada yeni bilgi edinme hiçbir ilgi ve. Böyle anne çocuk profesyonel danışmanlık almak umuduyla, çocuk ve okul psikologları için istişareler kaydedilir öğrenmek istemiyor gerçeği endişe ediyor. ne biçim bir tavsiye bu tür durumlarda psikologlar tarafından verilen?

Biz gizli bir görüşme ihtiyaç

Ebeveynler sorunun nedenini bulmaya güven çocuk ve açık bir konuşma getirmek için çalışmalısınız. Yetişkinlerin bazı genellikle çalışmıyor hangi bir derece için çalışma yıla kadar çok harcama anlamı yok olduğunu söyledi olması mümkündür. Çocukların bizi dinlemek ve tam bizim kelimelerin anlamını anlamıyorum sanma. Ama böyle dikkatsiz ifadeleri okul bilgisini almak için çocukların motivasyonunu azaltır.

genç öğrencilerin dikkatine

Özellikle özenli psikologlar çocukları genç en yüksek kaydolan ebeveyn olmaya önerilir. Bu yaştaki çocukların bu yaşta, öğrenme lider faaliyettir çünkü, büyük ilgi ve istek ile öğrenmeye eğilimlidir. Bir çocuk okumak istemiyorsa, yapmanız gereken ilk şey - onunla bir çocuk psikologu ziyaret etmek. Bebek sınıf arkadaşları ile garip bir ilişki olduğunu söylemek mümkün, çocuk veya öğretmenleri ile herhangi bir çatışma vardır. Ve belki de çalışmaya isteksizlik anne henüz bilmiyoruz hangi herhangi bir nörolojik hastalık etkiler.

Eğer genç öğrenmek istemiyorsanız

çocuk öğrenmek istemiyor durumlarda, bir genç, çok daha fazla olabilir. otoritedir onun için bu adamlar, ve ilk aşk ile ilgili zorluklarla Bu ortak sorunu. Bir çocuk öğrenmek istemiyor Ama eğer sık sık, bu ebeveynler ek bir risk faktörü olduğunu bile farkında değildir ki onun yeni arkadaşları ile bağlanabilir. Nasıl daha iyi böyle bir durum davranmasını? Psikologlar ve eğitimciler spor favori çocuk almak için tavsiye edilir, eğlence daha aktif hale getirmek için. bu kez anne çocuğunuzla geçirecek eğer Hepsinden iyisi, o zaman onun sorunları hakkında bilgi edinmek ve başlangıçta bunları çözmek için zamanında mümkün olacak.

Genel öneriler

Çocuğunuz öğrenmek isteyen ve Başlıkları kötü notlar getiren etmezse, bunun için onu suçlamıyorum. Böyle bir durumda, ebeveynler diğer sınıf arkadaşlarından örneğini takip çocuklarını tavsiyede zaman, daha da zordur. Öğrenme ile ilgili sorunlar etkileyen mümkündür çocuğun yeteneklerini. Örneğin, Rus dili ve edebiyatı iyi işareti ile sonuçlanan bir insani kapasiteye sahipse, o zaman matematik veya fizik gelişimi ile zorluk olabilir. Ebeveynler birçok başarılı insanlar yuvarlak onur olmamıştır ve birçok ünlü kişi okul terk sertifikası bile üç oldu anlamak gerekir. Buna ek olarak, ebeveynler problem çocuk öğrenmek istemiyor aileler çok geç münhasır değildir ve bilmelidir. Ne bu durumda yapılacak en sonunda, her kendisi için tanımlar vardır. Ama buna bunları önlemek mümkün olup olmadığını başkalarının hataları tekrarlamak gerekli değildir. Bu psikologlar ve eğitimciler, hem de yararlı bilgiler ve literatür arama danışarak yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.