MaliMuhasebe

Kaynakları, muhasebe, muhasebe girişleri: dolaşan varlıkların İkmali

şirket ekstra para ihtiyacı kötü başladığında Oldukça sık, iş yapma sürecinde bu tür anlar vardır. Bu durumda, firmanın yönetim kredi kurumunda borç para veya ham kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin sonucu olarak, şirket Alınan kredilerin kullanımı için atanan belirli bir yüzdesini, ödemekle yükümlü olacaktır. Bildiğim kadarıyla şirket için faydalı bir şekilde sermayesi finansmanı ve diğer hangi seçeneklerin şirketin zor ekonomik durumu var stabilize olarak?

Nasıl sıkıntısı doldurmak için işletme sermayesi en karlı

ek maliyetler ekonomik istikrarın sağlanmasına herhangi bir katkısı yoktur bu tehlikeyle karşı karşıya kalan her şirket, daha elverişli koşullarda bir kredi elde etmek istiyor.

sermayesi kolay yolu çalışmak için Kredi bankasına alır. Ama olsun veya olmasın böyle bir adımla acele? Buna ek olarak, şirket her zaman nakit olarak ihtiyaç duymaz. Bazen sürekli iş süreci yapıyor sadece belli hammaddelerin veya yedek parçaların yeterli değildir. Bu durumda, doğal kredi yararlanmak akılcı olacaktır.

sermaye finansman kurucusu çalışıyor - Yardım almak için başka bir yolu yoktur. Bu tür bir düzenleme, bir işletme için en çok tercih edilen olarak kabul edilir.

Kurucu yardım bize

kurucularından toplantıya Rücu birincil çözümdür. eksik parayı doldurun formda, sermayeye katkı yaparak mümkündür mali yardım ve varlık tabanını artırarak. Doğru idam edildi İşletme Sermayesi kurucusu üyelerin 2/3 rızasını doldurmak amacıyla. genel kurul kararına göre esas madde değiştiriliyor. Onlar her katılımcının payı ile orantılı olarak katkıların yeni bir değer reçete. Ayrıca yapılan katkılar, imza çözümleri tarihinden itibaren en geç iki ay daha hesaba sunulacaktır.

Nihai işletme sermayesi finansmanı kurucu belgelere ek anlaşmalar şeklinde verilecektir sonra herhangi bir değişiklik kayıt için vergi dairesine başvuruda sunulmalıdır.

Artıları ve yatırım yardımının eksileri

şirket herhangi bir vergi sonuçları ile, kendi takdirine bağlı olarak, kurucularının fonları kullanma hakkına sahiptir. yardım Bu form kendi artıları ve eksileri vardır. Pozitif yönü ikmal vergilendirilen tabana dahil bir değil kurucusu olarak, vergi ödemeleri tabi olmadığıdır. Kurucu yardım mal ve hizmet satışına ilişkin bir doğada yatırım ve değildir.

Böyle bir kredinin dezavantajları kabul edilebilir vergi kayıt özkaynak hesaplarında tüm değişikliklerin söyledi. Ayrıca, işletme sermayesi ek tanıtımıyla net varlık ve sermaye tutarı arasındaki dengenin ihlali anlamına gelir.

banka kredisi şeklinde yardım için

mali yardım için, şirket bankanın kredi imkanları kullanma hakkına sahiptir. anlaşmanın bitiminde nakit şartlarını ve geri dönüşleri zamanlamasını belirler. sermaye harcamaları çalışma Böyle ikmal tahakkuk faiz biçiminde ifade edilir onun tarafını vardır. Gelir vergisi bu masraflardan dolayı vergi matrahı belli kısıtlamalarla dikkate alınır. Tahakkuk eden faiz akım yeniden finansman boyutuna bağlı olarak belirlenen bir oranda tahsil edilebilir.

Böyle bir kredinin avantajı Bankası daima yasalar çerçevesinde hareket eden güvenilir bir ortağı olduğunu düşünülebilir. dezavantajları bir kredi, faiz ödemelerinin kayıt sırasında toplamak zorunda belgelerin çok sayıda, hem de kredi hesabı açılması ile ilgili ek maliyetler içermektedir. Alınan kredilerin kullanımından kaynaklanan masraflar olarak faaliyet dışı giderlerin muhasebeleştirilir.

Ham kredi tedarikçiden alınan

bankalar kredi verilmesi reddetme veya şirket nakit ve hammadde kaynaklarını gerekmez zamanlar vardır. Bu bağlamda, şirket sermayesi finansmanı alternatif kaynaklar aramaya başladı. İronik olarak, sorun basit olabilir. Bazen onların zorluklar iş ortakları, gerekli hammadde temini yapan yani müteahhitlerin hakkında bize yeter.

Bu tür krediler, ticari olarak adlandırılan ve kendi avantajları vardır. işlem katılanlar teslim edilen malzeme ödeme belirli ertelenmesi katılıyorum. Sözleşmeli ilişkiler belgelenmiş ve ücretsiz olarak veya ilgi ile ya sağlanacaktır. Dolaylı işletme sermayesi finansmanı, ilgili birincil belgeler yapılır. tahakkuk faiz karşı miktarı ise faturayı ayarlamak zorundadır.

Nasıl sermayesi finansmanı edinirim için, kablolama

Belirli gönderileri yapılan muhasebe mali yardımın türüne bağlı. sermaye enjeksiyonları hibe yardımı kurucularından şeklinde sağlanmışsa, muhasebeci 98 puanla yazışmalarda bankamatik hesabında 51 için kablolama yapar. Sonra toplamı diğer gelir hibe yardımı tanımak için 91,1 kredi hesabına borç edilir. Çalışma aracının giriş özelliği yardımı ikmal üzerinde (kablo Dt 08, K-98 m) hedef değerlerine bağlı olarak yapılır.

Dt 51 Kt 66 (67): Kullanılan kayıt kredi karşılığı hesaplar için banka hesap fonlarına Alınan 66 ve 67. muhasebe aşağıdaki kayıtlarda yatırılır. ödünç paranın cazibe pahasına varlıklarını dolaşan ikmal üretim işlemine ara ve zamanında müşterilerine sorumluluklarını yerine getirmemeleri değil şirket sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.