SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Hepatit C: yaşam süresi. Uygun tanı ve hepatit C hastalarının tedavisi

Hepatit C karaciğer olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. İstatistiklere göre, bu hastalık dünya çapında fazla 170 milyon kişiyi etkilemektedir. Her yıl o 3-4 milyon hastayı teşhis ve korkunç tanı daha sık son yıllarda gençleri duymak edilir. hepatit C, bu hastalık ve tedavinin olası yöntemlerde yaşam süresi vardır neden düşünün.

Hastalığın özü

karaciğere saplanmış, hepatit C virüsü hızla çarpar. Hücreleri imhası ve bunların ölümüne neden süregelen inflamatuar sürecin gelişimini kışkırtır. bağ dokusu ile sağlıklı karaciğer hücreleri değiştirilmesi, hepatit C virüsü siroz, karaciğer yetmezliği ve hatta malignite kışkırtır.

iletim yolu

Enfeksiyon başlıca kan yoluyla ortaya çıkar. İnsan vücuduna giren virüsün en yaygın nedenleri arasında kaydedilmiştir:

· Uyuşturucu bağımlıları iğnelerin kullanılması Tekrarlanan;

· Hepatit C sağlıklı bir insan olan bir hastada kan transfüzyonu;

· Enfekte vücut sıvılarıyla tıbbi personelin çalışma.

Cinsel temas yoluyla enfeksiyon olasılığı vardır kanıtladı, ancak oldukça nadir (Vakaların en fazla% 5) olur. Virüsün taşıyıcı olma olasılığı benzer bir yüzdesi doğum kanalından bebeğe geçişi sırasında meydana gelir. Bugüne kadar, beslenme anne sütü ile virüsün bulaşma üzerinde yeterli kanıt yoktur. Ev kişileri bu hastalık bulaşan değilken.

virüs genotipleri

"Hepatit C" yaşam beklentisi tanısı virüsü, enfekte organizmanın genotipi bağlıdır zaman. Modern zamanlarda farklı alt tipleri ile 6 genotipleri bulundu. Yani, hastaların kanında bulunan virüs çoğu 1, 2, 3. virüs 1b-genotip neden oldu hepatit C, şiddetli kurs için en tipik genotip.

semptomataloji

Kronik hepatit diğer formları farklı olarak, hepatit C uzun süreli ve daha hafif akımı için tipiktir. Hastalığın kuluçka süresi 20 ve 140 gün arasında değişir. Çoğu zaman, uzun süre hastalık belirtileri tamamen yok, zamanında teşhis olanaksız hale. gibi özellikleri mevcudiyetinde gerçekleşmelidir hastalığın ilk aşamasında hepatit C şüphesi:

· Yorgunluk, enerji, halsizlik eksikliği;

· Bulantı, kusma, ışık sandalye, safra ile geğirme;

· Uzun süreli ateş, eklem ağrısı, üşüme;

· Deri ve mukoza zarlarının aklarında sararma boyama;

· Karaciğerde ağrı.

Bazı hastalar baş ağrısı ve kaşıntılı cilt ek olarak şikayetçi. iştah bozuklukları hastalığın gelişimi ile görüntülenir. Çoğu durumda, hepatit sonunda kronik forma geliştirir. Ancak hastaların yaklaşık% 20'si hâlâ tam bir iyileşme elde etmek yönetir. Kronik hepatit C semptomları şunlardır:

· Zayıflık, yorgunluk ve sersemlik. Hasta sert sabah uyanır ve kalkmadan uzun bir süre tercih yatakta yatmak.

· Uyku modunda değişiklik. gündüz gece ve uykululuk de uykusuzluk ile karakterize hastalar için. Bu belirtiler gelişimini gösterebilir HE'nin.

· Hızla büyüyen hazımsızlık bozukluklar: bulantı, kusma, iştah kaybı.

Kronik formda Hastalık onlarca yıl süren edebilmektedir. Hepatit C ile yaşayan birçok insan dahi vücutları ciddi virüs vurdu bilmeden.

tanılama

özel kan antikorlarının (anti-HCV) varlığını saptamak için izin hepatit C potansiyel hasta immünosorbent deneyi (ELISA testi)-enzim bağlı döndürülmelidir tespit etmek. Ancak, bu çalışmada yalancı pozitif sonuç elde etme yeterince büyük olasılığıdır (bir kişinin aslında sağlıklı olduğunu, fakat test o hasta olduğunu söylediğinde). Bu sonucu doğrulamak amacıyla rekombinant immünoblot ile analiz yapılmıştır uygular. Ama aynı zamanda olumlu sonuç sadece vücutta antikorların varlığını değil, bunun virüsün varlığı gösterir.

Hastalığın erken evrelerinde, yeterli antikorlar, aslında virüs zaten insan vücudunda yerleşmiş ederken, hepatit C negatif teşhis edebilir rekombinant bağışıklık lekesini ve ELISA orada geliştirilen değilken. Bu nedenle, araştırma en güvenilir yöntem destekleyen PCR teşhis (polimeraz zincir reaksiyonu), hepatit C virüsü, kan varlığı sadece tespit sağlar, ancak aynı zamanda, viral yükün derecesini belirlemek için.

Hepatit C tedavisi

doktorların Yorumlar hastalık tedavi edilebilir olduğunu göstermektedir, ama en önemlisi - zamanında varlığını tespit etmek ve doktora başvurun. Tedavinin seçimi her zaman bireysel ve hastanın cinsiyetine bağlıdır, hepatit C virüsünün genotipi, karaciğer hasarı derecesi. Genellikle olan aksiyon vücudun savunma arttırmaya yöneliktir antiviral ilaçlar, hem de ilaç reçete. interferon-alfa ve ribavirin: İki ilaç bir arada uygulanır. İnterferon -, hepatit B virüsü yanıt olarak vücutta doğal olarak üretilen bir proteindir. İlaç enfeksiyonla mücadele için bağışıklık sistemini güçlendirir. Ribavirin, bir ilaçtır inhibe virüs replikasyonunu. Karmaşık veya şiddetli hastalık genellikle de belirtilen proteaz inhibitörleri ( "boseprevir" "Insivek") olan hastaların tedavisinde endikedir. önemli ölçüde virüs çoğaltma işlemi engellemektedir ilaçların, anti-viral bir özelliğine göre.

Hepatit C antiviral terapi alanında son gelişmelerden biri karaciğer hücrelerinde virüsün neredeyse imkansız üretimine olanak tanımaktadır RNA polimeraz, bir inhibitörünü temsil sofosbuvir kabul edilir. Terapötik çalışmalarda yüksek etkinlik göstermiştir ve onun kullanımıyla ilgili güvenlik doğruladı.

Tedavinin sonuçları

Genel olarak tedavi 2. ve 3. genotiplerin virüsler tarafından enfekte hastaların neredeyse% 100 tam iyileşme bitirir olduğunu. Hepatit C virüsü genotip 1 ile mücadelede etkinliği sadece% 50 iken. iyileşme olasılığı hastalığı, hasta ve tedavi uzmanının mesleki becerilerin bireysel özelliklerine bağlıdır.

Hepatit C hastalarının yaşam süresi

kendisi ölüm tehlikesi teşkil etmez virüs, sadece hastanın hayat insan patolojik süreçler azaltır teşvik etmektedir. Ölümden yıkımına vücut kurşun meydana gelen zaman, belirli bir zaman aralığı ile enfekte tüm insanlar için aynı tespit etmek mümkün değildir. Böyle hepatit C gibi bir hastalık,, yaşamın süresi dahil birçok faktöre bağlıdır:

· Virüsün bulaşma modu;

· Hasta yaşı ve cinsiyeti;

· Dokunulmazlık durumu;

· Enfeksiyonun süresi;

· Zamanında tedavi;

· Sağlıklı bir yaşam sürdürmek;

· Ekteki kronik hastalıkların (obezite, diyabet) varlığı veya yokluğu.

Hastalığın ilerlemesi olan hastaların% 30'unda enfeksiyondan sonra 50 yıl meydana, ama bu insanlar uzun bir süre yaşamak için her türlü şansa sahip çünkü olabilir. Aynı zamanda, karaciğer sirozu gelişimi öncesinde başlangıç aşamasından sonra enfekte hepatit zaman aralığının 30% 20 yıldan daha azdır. alkol kötüye Bireylerin sadece 5-8 yıl sonra siroz gelişir. Buna ek olarak, sabit çocukları ve yaşlı hastalığı ayı.

Hepatit C hastalarının yaşam

Sağlıklı insanlara bulaştırmak etmemek için hepatit C'li hastalar gerekli tüm tedbirleri almalıdır. Ayrıca, hastalar, ağır fiziksel emek değil kendileri sıkıntı vermek veya daha iyisi, tamamen alkol kullanımını terk sınırlamak için yaşam tarzınızı gözden baharatlı ve kızartılmış gıdaların diyetten elimine etmek gerekir.

Spor meşgul yemek gibi birçok meyve ve sebze yemeye yararlıdır. olumsuz karaciğeri etkileyebilir gıda takviyeleri ve vitaminler almak üzere dikkatle ele alınmalıdır. Önerilen temizlik ve bakımını gepatoprotektory karaciğer, homeopatik ilaçlar. Düzenli analizler, anketler izlemenize yardımcı viral yükü. Anti-virüs savunmasını aktive ederek bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok önemlidir. "Hepatit C" yaşam beklentisi tanısı her kişinin gücünü artırmak için, bu hastalığın tedavisine çok ciddi bir yaklaşım gerektirir ve uzman tüm önerileri uygulamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.