FormasyonBilim

Dzhon Lilli: biyografi, kitaplar, fotoğraflar

En ünlü Amerikalı nörofizyologlarca biriydi psikolojisi ve psikiyatri kullanılan bilginin alanında Birçok uzman. O, yunuslar bilinci çalışılan bilimsel araştırma devrimci yöntemlerle psikolojisini zenginleştirmek başardı. Ayrıca onun deneyler sırasında, bilim adamı çok ilginç bilimsel veriler aldı. Bu gizemli kişi kim?

D. Lilly - çocukluk

bir doktor, bir biyofizikçi, mucit ve nörobilimadamı - Bu Dzhon Lilli olduğunu. Asıl uzmanlık o bilinç durumlarının çalışmayı tercih etti. Lilly Saint Paul, içinde Ocak 6, 1915 doğumlu Minnesota. Uzun bir süre o karşı kültür önemli bir temsilcisiydi ve Ram Dass ve aynı okula ait Timoti Liri. oğlan 10 yıl iken dindar Katolikler vardı eski veliler, mihrap hizmeti için onu hazırladı. John kendi düşünce ve fanteziler dünyasına dalmış bir hastalıklı çocuk oldu.

Dua çocuğun ruhsal korosunda şarkılar söyledi, hizmet katıldı: Birincisi, o gelecek papazın zor alanındaki ebeveynlerin başarısını memnun. Bu o kendini görmek istiyorum yer değil - Yakında Ancak, Lilly kilise olduğunu fark etti. Sonuçta, dini dogma her zaman insan özgürlüğü engellenmektedir. John her zaman kendi görüşünü hakkı savunmaya çalıştı ve onun için kilise yaşamı da benzer bir görünümle kombine edilemedi. çocuğun isteği üzerine Ebeveynler akademik kilise okuldan kendisine aktarıldı.

Gençlik ve bilimde ilgi

13 yıl içinde, Lilly çeşitli bilimlerde ilgilenmeye başladı. Bakan özellikle kimya çekti. Bu yaştan itibaren, John çeşitli kimyasal deneyler başlar. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü ve Pennsylvania Üniversitesi - St. Paul Akademisinde okuduktan sonra o da Dartmouth tıp okulundan mezun ve.

1942 yılında Tıp doktoru ünvanını aldı. 1956 yılına kadar Dzhon Lilli aynı üniversitede ders veriyor. öğretim ile birlikte, psikanalitik teori ve biyofizik okuyan.

İzolasyon tankı

1954 yılında Lilly duyusal yoksunluk içinde çeşitli deneyler yürütmek mümkündü geçtiği ilk izolasyon tankı, test etti. Bu tankın buluş, insan bilincinin çalışmada artan bir ilgi sonucudur.

Ve ilk deneyler cesur bir kaşif kendisi üzerinde yürütülmüştür. Sonunda, duyusal yoksunluk için tanklar ve John Lilly ün getirdi. Şimdi herkes flotasyondur duyusal yoksunluk prosedürü ziyaret edebilirler. Ancak, herkes duyusal yoksunluk odasına ilk mucit kim ve ne zaman farkındadır.

bilinç programlama çalışma

1968 yılına kadar Lilly kurucusu kendisiydi Haberleşme Enstitüsü direktörü olarak çalışmaktadır. Bu süre zarfında o yunus bilinç özelliklerini inceledik. LSD ve ketamin - O zaman, Lilly ilaç kullanımına ilgilenmeye başladı. Bu araştırmanın sonuçları kitapların Dzhona Lilli birinde yayınlandı - "Programlama ve insan biobilgisayar metaprogramming".

Bu çalışmada, Lilly yetişkin önceden programlanmış biyo-bilgisayar başına çağırır. Her yetişkin programları kendileri ve diğer programlamak edebiliyor. Ancak, programların her türlü çeşitliliğe rağmen adamın elinde seçim her zaman sınırlıdır. deniz tek hücreli, süngerler, mercanlar, solucanlar ortaya çıktı - Lilly kişi öncekilerden devraldığı programın bazı inanmaktadır. Yaşamsal programı genetik kod tarafından iletilir.

sinir sistemi gibi, ve onun büyüklüğü programlama daha karmaşık hale gelir, oturma artan ediliyor. Artık hayatta kalma ve üreme konularında sınırlıdır. Lilly beynin alt kısımlarını kontrol etmek ve yönetmek için evrim sürecinde ortaya çıkan adamın serebral korteks "yeni bilgisayar" olarak adlandırılan.

birkaç milyon yıl önce, serebral korteksin büyüklüğü kritik boyuta ulaştığında, kendi kendine öğrenme yeteneği yoktu. matematik, fizik, felsefe, sanat, vb - - Çeşitli disiplinlerde ortaya çıkması .. istenilen boyuta ulaştı serebral korteksin varlığında sadece mümkün mü.

hayatın Lees

duyusal mahrumiyet üzerine yaptığı araştırma, o ilaçlar ile kombine. Üç kez evlendi, onun son eşi Antonetta Oshman 1996 yılında öldü. Dzhon Lilli kendini Hawaii'de yaptığı son yıl geçirdi. Los Angeles'ta 2001 yılında öldü. Hayati Lilly çeşitli alanlarda 125 bilimsel makale yazdı. yunuslar üzerinde yapılan bir çalışmada 1972 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde memelilerin bu türün korunmasına ilişkin bir yasayı kabul gerçeğine yol açtı.

yunus araştırma

Yunusları iletişim yeteneği bir çalışma Dzhona Lilli yazılarında yansır. "Man ve yunus" "Yunus düşünme" - Bu alanda yaptığı çalışmalarla söyledi. Ancak, diğer araştırmacılar laboratuarda deney sonuçlarını teyit etmedi. Örneğin, bilim adamları yunuslar alfabe ve İngilizce dil kelimeleri öğretmek olabilir iddiayı yalanladı.

Yunuslarla biri havuza indirildi Bir keresinde, hayvan kafasını çarptı ve bilincini kaybetti. Yunus dibe batmaya başladı. Şu anda yoldaşları suyun yüzeyinde yaralı bir hayvan itti ve yunus tekrar normal nefes alamadığını sürece düzenledi. Bu olaydan sonra, Dzhon Lilli yunuslar, acil bir durumda birbirlerine yardım etmeye hazır sosyal hayvanlardır sonucuna varmıştır.

Diğer Lilly işleri

ünlü kitaplarından Dzhona Lilli başka - "siklonun Merkezi" Bu çalışma yazarın yaklaşık 50 yıl sürdü hangi yaşamda anlam arayışı, sonucudur. duyusal yoksunluk ve psikanaliz koşullarında insan beynini, bilinç işi incelenmesi Lilly gerçeğin onun iplik bulmaya çalışıyordu. LSD ve ketamin - Ayrıca Lilly yaptığı deneyler, ilaç kullanımı sonuçlarını açıklar.

Ya diğer kitaplar Dzhona Lilli onun olağanüstü yaratıcılık fanlar ilgilendirebilir? Bu ", Cyclone Merkezi "Çiftler siklon" eseridir. değirmene Tahıl. " Birçoğu Rus çevrilmiş değil, ama akıcı İngilizce olanlara ilgisini çekebilir - Tanrı, derin benlik, Bilim Adamının Simülasyonu: Yeni Bir Otobiyografi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.