KanunDevlet ve hukuk

Düzenleyici - kanun düzenlemesi: kavramı, türleri ve özelliklerini

Romano-German sisteme ait olan ülkelerde hukukun temel kaynakları, yasal bir eylemi içermektedir. Bu form durumunun kıta aileye gelince Rusya için geçerlidir.

Yasal hareket - bir başlık belge, yetkili makam tarafından öngörülen şekilde kabul etmiştir. Bu davranış, gerekli tüm kuralları içerir.

Yasama hareket tüm yüklü için zorunlu sabitleme, sosyal ilişkilerin düzenleyicisi olarak hizmet vermektedir. farklı yasal kuvvetin bu tip gereksinimleri: - resmi bir belgenin yazarı öncelikle, bu yetkili otorite türüne bağlıdır.

Böylece, yüksek devlet otoritesi veya ulusal hukuk iradesinin özgürce ifade ile kabul etti. Bu tip Yasal eylemi en önemli sosyal ilişkileri kontrol eder. Rus Anayasa ve yasaların kendileri tarafından sadece aştı bu belgelerin yasal kuvvetine göre federal ve federal anayasal ayrılır. En önemli konular ve hiyerarşiye alınan son ilk üzerindedir. ERP kanun koyucu Anayasa'nın metni yapmaktır yükümlü durumunda yapılabilecek. Kural olarak, bu belgeler belirtmek ve temel hukuk hükümleri açıklamaktadır.

Kanun Federal Anayasa Hukuku ile tam uyum içinde kabul edildi ve Anayasa toplumsal yaşamın bireysel küreleri düzenleme amaçlı hükümler içermektedir.

Yasa herhangi bir yasal düzenleme aykırı olamaz. daha az yasal güce sahip tüm belgeler, Anayasa ve federal düzenlemelere uymak zorundadır.

bölgesel düzeyde Yetkililer ayrıca maddelerini getirmekle kendi yetkisi dahilinde olabilir. Yasal dokümanlar hiyerarşisinde daha yüksek bulunduğu düzenlemeleri, çelişkili olmamalıdır. bölge içinde faaliyet gösteren kuruluşlar eylemleri.

Yasa hükümete yerel hükümet dikkate almaz. Ama bu belediye makamları Elçilerin normatif içeriği üretemez anlamına gelmez. Aksine, yasa, ilgili resmi belgelerin kabulü ve yürürlüğe girmesi ile yerel meseleleri düzenleyen yerel yetkilileri yetki verir.

ve yetkisi dahilindeki kuruluşlar iç düzen kurmak ve özel talimatlar sağlamak. Yani, tüzükler, kararlar (belgeler ve diğer formları) kuruluş içinde yönetim fonksiyonu.

bir endüstri sınıflandırma da vardır. cezai, idari, anayasa, sivil, vb: Yasal hareket ilişkilerinin farklı düzenleyen kuralları içerebilir Listelenen alanlara ilişkin bünye şartlar kodlanmıştır. Ama sosyal yaşamın daha spesifik alanlara ilişkin genel bağlayıcı belgeler de vardır. Bu kurallar genellikle farklı enstrümanlar dağıldıkları, bunlar alt sektör kurumları ve hukuk paylaşır.

Zorunlu devlet ve yerel yönetmelikler, yasa uygulayan bireysel karaktere sahip ve belirli şartlar dokümanı yerine getirmek için bireysel bağlama fiillerinden, örneğin, ayırt edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.