Haberler ve ToplumKültür

Dünyadaki en küçük kişi o kim?

Dünyamız mucizeler ve anomalilerle dolu. Her gün bulunabilir, işe gidiyor veya parkta yürüyorlar. Eşsiz, eşsiz doğa bizi tüm yaşamı sarıyor. Bununla birlikte, insanlar arasında olağandışı görmek nadir değildir. İlacın yüksek gelişimine rağmen, insan genleri henüz yeterince çalışılmamıştır. Çoğumuzun aksine, insanların doğumunun başlıca nedeni bunlar.

Bunların arasında dünyanın en küçük insanı var. Bu unvan uzun yıllardır birçok kişiye verildi. Bununla birlikte, bugün kadınlar arasında en küçük büyüme Pauline Masters tarafından kaydedildi. Sadece 59 santimetre idi. Muhteşem Thumbelina'nın kırılgan ve tatlı bir uygulaması olarak adlandırılabilir.

Pauline 1876'da Hollanda'da dünyaya geldi. Doğumda boyu 30,5 santimetre idi. Dokuz yaşındayken sadece 1.36 kilogram, doksan yaşında ise dörtten biraz fazla tartıldı.

Dünyadaki en küçük kişi ve daha da öyle bir kız, göze çarpmadı. O günlerde sirke giden tek bir yol vardı. Seyirciler onunla sevindi. Pauline akrobatik sayılarla oynadı, sonunda her şeyden önce dinleyicilerle dans etti. O bir bebeğe benziyordu. Minik elbiseler, danteller ve ayakkabılar hayal gücünü şoke etti.

Yaşayan inçin sahne adı Prenses Pauline idi. Bu isimle Almanya, İngiltere, Fransa ve Belçika'da başarılı bir performans sergiledi. 1894'te New York'ta baş gösterdi. Bundan sonra binlerce yeni hayran buldu.

Evrensel sevgi ve tanınmaya rağmen, tarihteki en küçük kişi, yani Pauline Masters, hayatın başında öldü. Menenjit ve pnömoni hastasıydı. Küçük bir organizma bu rahatsızlıkla baş edemedi ve 1 Mart 1895'de küçük Prenses Pauline öldü.

Dünyanın en küçük erkeği şu an geçerli Tapa Magaru. Nepal'de yaşıyor. 55 santimetrelik bir artışa ve 5,5 kilogram ağırlığa sahiptir. 600 gramlık bir ağırlığa sahip, çok ufak bir dünyada doğdu. Annesinin hikayelerine göre avucuna sığar. Tapa daha güçlendiğinde ve biraz büyüdüğünde babasıyla yürümeyi seviyordu, cebine sığdı.

Ebeveynler Tapa birden fazla kez Guinness Rekorlar Kitabına girmeye çalıştı. Fakat oğullarının küçük yaşlarından dolayı reddedildi. Bir yetişkin olmak için çocuk uzun süredir beklenen ünvanını almayı başardı ve bu unpeakably mutlu.

Önümüzdeki 10 yıl boyunca, ergenin üç kez daha ölçülmesi gerekecek. Büyümesi değişmezse unvanını koruyacaktır.

Dünyadaki en küçük kişi bu unvanın ilk sahibi değil. Ona göre, bu unvan bir Hintli Gül Muhammed tarafından giyildi. Daha iki santimetre boyunda idi. Ayrıca, Pingping adlı bir Çinli, Kolombiya'nın Edward Nino Hernandez ve diğerleri vardı. Fakat hepsi Tapa Magaru'dan çok daha yüksekti.

Dünyanın en büyük ve en küçük insanı her zaman halkın dikkatini çeken nesne olmuştur. Yaşamları ve yaşam tarzları basında yeterince detaylarla kaplıdır. Daha önce bir dezavantaj olarak kabul edilen şey, bugün, gösteri figürleri sayesinde kolaylıkla onuruna dönüşüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.