Spor ve SağlıkBalık tutma

Trolling - bu nedir? Trolling. trolling için Spinning

Bugüne kadar, balıkçılık en yaygın uygulamalardan biri trolling. usta sadece balıkçılık ciddi bilgiye sahip olabilir balıkçılık yöntemidir, olduğu - Uygulamada görüldüğü gibi, bir yanlış olduğunu trolling vardır. Bu nedenle yöntemin açıklaması sadece üzerinde durulacak bugünün makalesinde, ama hatta yeni başlayanlar için uygundur neden öğreneceksiniz.

temel kavramlar

en neyi trolling açıklaması ile başlayalım - teknelerde gerçekleştirilmektedir balıkçılık yöntemidir, bir motor ile donatılmış olup bir yem arkasından çekilen olduğunu. Her zamanki balıkçılıktan bu tarzın temel fark, pike genellikle, sadece yırtıcı balıkların yakalama odaklanmış olmasıdır.

Bu benzer bir yöntem ayırt edilmelidir, bir iz aradı. Yukarıdaki stilden ayırmak için motorlu tekneler olmayışıdır.

Neden mi?

Bu yöntem pratikte dinamikleri ve heyecan hayır olduğundan, tembel gereken ders ve "yeşil" dir - Son zamanlarda, somut deneyime sahip bazı balıkçılar trolling inanıyoruz. Eğer üretimle bugün gitmesini veya hiçbir şey ile kalmak ister Ama hiç bir kere trolling pike taahhüt etmiştir herkes muhtemelen, bilinmez son saniyeye kadar yırtıcı bu şiddetli bir savaş, unutma. Ve yalnız senin deniz taşıtları pulluk nehri üzerinde açılır muhteşem görünümü değer. Gerçek şu ki birkaç kez duymak çok kez denemek için iyidir, söylenmelidir. Ama devam edin ve bu yöntemin başlıca avantajlarından bak. Bunlar arasında:

 1. eğirme balıkçılık yaparken göre birkaç kat daha yüksektir yakalamak.
 2. Büyük ve ağır lures kullanımı.
 3. anında eğirme yakalamak gidin.

gerekli ekipman

Trolling tutulursa, aşağıdaki donanıma ihtiyacınız vardır:

 1. Tekne. O (uzunluğu en fazla 4 metre) küçük kullanılması önerilir. Bu lastik, metal ya da ahşap yapılabilir. Prensip olarak, teknenin malzeme sürece o motorla olduğu gibi, özel bir rol oynamaz. balıkçılık süresi göz önüne alındığında, ona sahip olmak güzel olurdu ve koltuklar rahat.
 2. dıştan motorlu benzinli veya 15 litreye elektrik gücü kadar olabilir. a.
 3. trolling için Spinning.
 4. Siren. derinlik, ama alt rahatlama sadece belirleyen İsteğe bağlı, ama çok pratik bir araç.

kıyafet seçimi

Soğuk, sonbahar nehir trolling başlamak için bu dönemde olduğu gibi, mükemmelleştirmek için zamanı olduğunu bir sır değil, yakalamak 10 kg ve daha fazla olabilir. Bu nedenle hazırlık ekipmanına bir zihinle ele alınmalıdır. Seçiminiz bahis öncelikle işlevsellik ve konfor yerleştirildiği giysilerini durmalıdır. Polar astarlı giysiler sadece uzun süre ısıyı muhafaza edebilmektedir, ama çok güzel hissediyor. Özellikle kayda değer ve zaten birçok balıkçılar tarafından takdir edilmektedir giysiler yapağı üzerine dayanıklılık. Tabii ki, biz kendi güvenliği hakkında unutmamalıyız. balıkçı Nehri üzerinde yer alacak yana, o zaman tekne ayı zorunludur can yeleği, ve hatta daha iyi kendi üzerinde koymak.

derinlik

Tipik olarak, en az 3 m derinliği burada görüldüğü gibi, balıkçılık için özellikle tercih edilen bir durum değildir, avantajlı pike ve küçük boyutu zhereshkov. avcılar (yayın balığı için pike ve zander tarafından) daha büyüktür orada yaşayan çünkü zaten en fazla 6 metre resmin derinlikte, tamamen değiştirir. derinliği fazla 8 metre trol Sudak başlamak için ideal olarak kabul edilir olduğunu.

döndürme

Şimdi doğrudan dişli balık yakalamak için. trolling için eğirme, genellikle en fazla 2.7 m'lik bir uzunluğa sahiptir, bu yöntem, döküm mesafe yakalamak için sağlamaz, çünkü. daha büyük bir uzunluğu olan cihazların kullanımı tavsiye edilmez. Bu nedenle onların boyutları doğrudan rahat balıkçılık etkiler olarak çubuk, çok uzun değil önerilir.

istatistik gösterdiği gibi, hızlı aksiyon ve güçlü döküm balıkçılık çubuklar bu yöntem için idealdir edilmektedir vardır. Yani, örneğin, hızlı aksiyon cihazı kendisi için orada yem hareketleri en ufak bir değişiklik değil, aynı zamanda keskin alt oyuklar yapmanızı sağlar en iyi durumda olmasına sadece yaratır. Çubuk tersine, sadece yukarıdaki adımları gerçekleştirmek için izin vermez, aynı zamanda saldırgan toplantılar yol açabilir, sistemle yavaştır.

Ama önemli olan - istenen sonuca yol açabilir hep güç ve sertlik olduğunu unutmayın. balıkçılık tüm ahenkli olmalıdır. Buna göre, trolling gitmek isteyen, hesaba dişli ağırlığını ancak olası bir toparlanma ağırlığını sadece almak gereklidir. Maksimum balıkçılık derinliği çok büyük değilse Yani, örneğin, bu yeterli ve hafif ele alınacak. balıkçılık derin su nehir için planlanan ise, artık güçlü hiçbir yerde mücadele yoktur.

bobin

Sadece çeşitli yükler yeterince büyük balık oluşturulan dayanabilir beri iyi, güçlü trolling makara sağlar. Uzmanlar anında doğru zamanda yavaşlatmak yeteneğine geri tepmesiz frenli bobinlerin kullanımını tavsiye etti. O bobin tüm gereksinimlerini yerine getiremiyor, aynı zamanda en pahalı birini kazanmak ve buna değer değil çok pahalı değildir dikkati çekiyor. En iyi seçenek inertialess satın almaktır. Bu bobin yoğun kullanım sırasında en az 4 sezondur sahibini hizmet edecektir.

Kordon ve misina

Pervaneli hem normal monofilaman ve örgülü kordların kullanımına izin verir. Ama en deneyimli balıkçılar hala kabloları örgülü tercih ediyoruz. Öncelikle, rol yüksek güçleri tarafından burada oynanır. örgü kabloları esasına ilişkin olarak şunları içerir:

 1. sadece yönetim kolaylığı yaratır, aynı zamanda herhangi bir deneyimi sağlar Sıfır genişletilebilirlik, yem hareketleri sırasında en ufak bir değişiklik. Özellikle yarıklar içeren monofılamentlerden kontrast örgü kablolarını hissetti. monofilament aksine Kordonlar, böylece kurtulmuş balık çenesi ayırmak için ek bir şans yaratmak, gergin asla.
 2. yüksek mukavemetli ve dayanıklılık.

negatif isnat edilebilir tek şey yüksek fiyat ve turna keskin dişleri yol açtığı zararlardan düşük korumadır.

yem

kamu malı artık eğirme için kullanılan tüm yapay lures ideal Trolling. Kendinizi son zamanlarda gösterilen Fena değil , canlı yem alıcı yanı crankbaits veya döner blosen olduğu gibi.

iplikçiler

blosnami Döner yapanların, şunlardır:

 1. su yüzeyi ile çok iyi bir etkileşim sağlar.
 2. Yüksek mukavemet ve kalitede bir tel ile donatılmıştır.
 3. Keskin ve dayanıklı tee bulunmaktadır.

Önemli! Balıkçılık sürecinde sürekli olarak görsel netlik test gerçekleştirir. Ve herhangi kusurların belirlenmesinde kullanarak bunları kaldırmak için bir elmas iğne dosyası.

Yemler

Wobblers hacimsel özel girinti veya loblar ile titreşimleri yaratır yapay yem denir. Bugün cezbeder çeşitli şekil, boyut, tasarım ve malzeme mevcuttur.

Yemler şunlardır:

 1. Yüzer. Bu cezbeder sadece sığ suda balık için kullanılır.
 2. Dalış. Onların ayırt edici özelliği 7 m derinliğe dalmak olasılık.
 3. Boğmak. adından da anlaşılacağı gibi, bu cezbeder yakın alt su tabakaları kullanılmaktadır. Balıkçı wobbler bu tip nehir altından iyi haberi olmadan banka zarar verebilir unutulmamalıdır.

Başarılı balıkçılık belirleyici etken bir wobbler istenilen türünü seçmek için, bu yüzden satın almadan önce onun ağırlığı, aynı zamanda dalış yapabileceği en büyük olası derinliğe sahip değil sadece tanışırız için kesinlikle gerekli olduğunu unutmayın.

balıkçılık ekipmanları

balıkçılık başlangıç hesap hava faktörleri, su sıcaklığı ve yılın zamanına içine almalıdır önce. Eğer bilmediğiniz bir nehir üzerinde trolling planlıyorsanız, o zaman hiçbir zarar balık alışkanlıkları hakkında etrafında yerel balıkçıları soracaktır. Bu durumda faydalı bilgiler elde etme şansı hemen hemen sıfır olacaktır rağmen.

Nehrin derin sularda balık tutma

Nehrin iyi bir av olarak kabul parçalar için en uygun, derinlik hangi aralığı 8-14 m arasında değişir. Trollingovat özellikle büyük yemler ile minimum güç Teknede önerilir. Bu yöntemin en etkin yollarından biri için yem kaldırıma çapraz Bu tür bir hareket olarak dalgalanma zanaat sonra derin bir bölüm içine düşen, üst kadar uçan, S harfi tekrar içerir. pike en büyük örnekleri sualtı yaylar bulunur unutmayın.

Önemli! gerçekleştirmek için alıcı yem balık ihtiyacını döküm sırasında çok uzak tekneden değildir.

kazıklı

Kazık istasyon kıyıya yakın bitki dış kenarından aşağı doğru nehir alt olarak adlandırılan. Genellikle pike gibi 5 kg Oyala. Nadir istisnalar olmasına rağmen. teknik özellikle, derin suda kullanılan ile aynıdır. Tek fark, ağırlık ve yem büyüklüğü, ışık ve küçük daha uygun bir kullanımıdır. Nehrin bu parçalar özellikle popüler schukam olduğundan, her zaman uyanık olmalı ve periyodik olarak sıfırlanır sakız ve çok yüksek gerilim çizgisini unutmadan, yıldırım hızıyla cevap her zaman hazır olmalıdır.

Birkaç ipucu

önkoşul onlar tekneye randa büyük pike gerek tam olarak ne olacağı gibi, başarılı bir balıkçı kakıç sahip olmaktır unutmayın. Bu safra kesesini delmek etmeyecek şekilde randa o, baş bölgesinde olması gerektiğini belirtmekte fayda vardır.

yakalamak sonradan monte ve pike yakalanmış olması gerekir Cook, uygulanmalıdır korumak için.

Önemli! aksi halde, pike solmuş konusunda yüksek bir olasılık var, pike dilinin bütünlüğünün korunmasına bir pike Cook özel ilgi üzerine spitted.

Ancak, çünkü belli sebeplerden dolayı, canlı balık tutmak mümkün değilse, bu suretle bütün lezzetini tutarak başını delmek.

uzmanların sayısız gözlemler gösterildiği gibi, balıkçılık bu tarz başlaması için en uygun sıcaklık 11 derece veya daha azdır.

Eğer bilmediğiniz bir nehir balıkçılık planlıyorsanız nerede pike, olası yerler hakkında önceden bilgi edinmelisiniz. Ve bu trolling unutmayın - ancak o zaman balıkçı öncelikle ruh için bir dinlenme ve. balıkçılık Bu yöntem olsa da, yasal, ancak bazı sınırlamaları (deniz taşıtlarının başına en fazla iki yemler) sahiptir.

"Maynkraft" in Trolling

Bazıları için bu kavram balıkçılık tarzı anlamına gelir, ama insanların büyük çoğunluğu için bu kelime tamamen farklı bir anlamı vardır. İstatistikler daha fazla insan internet üzerinden iletişim kurmak için başladığını gösterir: - tek yolu tamamen tüm tesislerinin ifşa etmek çünkü anonim karşılamak, acil sorunlarını tartışmak ... Bu tarzın popülaritesi çok sade bir şekilde açıklanmıştır. Ama en hafif deyimiyle, bu nedenle anonim insanlar olduğunu, fayda etmeyecek. Bunlar tartışma sıkışmış ve trolling kullanmaya başlamadan olsun - alenen aşağılamak öfke ya da öfkeli bilgisayar oyunu katılımcı veya bir forum ziyaretçinin bir duruma yol açmak için tasarlanmış ifadeler. taraf derhal trol kötü belirlemek de bile ne zaman gerçek hayatta fiziksel şiddet karşılıklı tehditlerle ciddi bir çatışmayı tutuşturmak. Psikologlar yararsız yer almak ilişkiyi açıklamak ve tamamen trolling (kışkırtıcı cümle) gözardı etmemeye önerilir.

Bu iletişim tarzı vakaları sosyal ağlarda veya forumlarda yaygındır, ancak çevrimiçi oyunlar hakkında unutma. Yani, örneğin, son zamanlarda o bir kitle fenomen haline trolling "Maynkraft", yüksek popülerlik kazanıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.