SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Dorsopathies: bu nedir? Nasıl tanımak, tedavi ve hastalıkları önlemek için?

Dorsopathy belirgin bir ağrı omurga dejeneratif değişiklikler nedeniyle ortaya çıkan ile kas-iskelet sistemi patoloji denir.

Dorsopathies: bu nedir? nedenleri

Hastalığın başlıca nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • düşük lokomotor aktivitesi;
  • Düzensiz ve dengesiz beslenme;
  • Omurga üzerinde ağır yükler;
  • yüksek nem ve düşük sıcaklık birleştirmek olumsuz çalışma şartları;
  • rahatsız bir pozisyonda düzenli kal.

Dorsopathies omurga bu nedenlere ilave olarak en sık ortaya çıkar, bu genetik önceki yer değiştirmeden kaynaklanıyor olabilir, travma, motor fonksiyon, kıkırdak veya kas sistemlerinin bozuklukları. Olumsuz rol kilolu.

Dorsopathies: bu nedir? evre

  1. Chondrosis. Bu aşamada, hastalık o rahatsızlık dışında hiçbir belirti, çünkü teşhis etmek neredeyse imkansızdır.
  2. Omurga komşu vertebralar, vertebralar arası bir kıkırdak ve eklemlerin lezyonlar. Çünkü sinir uçlarının, kan damarları ve şiddetli ağrı görünüm sıkıştırma sağlar omurlar arasındaki bu fizyolojik kırık mesafenin.
  3. nedeniyle omurların fizyolojik pozisyonu ihlallerine Eğitim omurlar arası fıtık.
  4. bir sınırlama giden omurun yer değiştirmesi, fiziksel aktivite.

Dorsopathies: bu nedir? semptomlar

Bunun bir sonucu olarak, bu da beyne kan ve oksijen zorluk gelir sonuçlanan hastalıklar ve bu gelişimi zayıflığı, uykusuzluk, irritabilite nedenidir ve böyle devam eder. D. Bir kural olarak, hastalık servikal, torasik ve lumbar omurgada ortaya çıkar. Boyun dorsopathies böyle acı ve kulak çınlaması, omuzlar, kollar ve kalbindeki ağrı, işitme kaybı, görme, koordinasyon bozukluğu gibi belirtiler kendini gösterir. Göğüs ağrısı derin nefes kaburga ifade dorsopathies, yürüme ve kaburga diğer yükler. içinde fırlamış diskler omurganın Kullanılabilir hale beri pratikte, ortaya çıkmaz. Bel dorsopathies - Bu her türlü en acı verici. Bu görünüm herhangi bir hareket ile ağırlaştırılmış, kronik ağrı ile karakterize edilir ve pelvik ve hatta uyluk verdi edilir. Ağrı hareketsizlik kışkırtır olduğundan, kas gerginliği yol açar ve omurga eğriliği bir sonucu olarak.

Dorsopathies: bu nedir? tedavi

Hastalığın tedavisi, fizyoterapi gibi bir dizi etkinlik dahil omurga, ayak bakımı ve fizik tedavi tüm bölümlerini masaj gerekir. ileri aşamalarda tıbbi müdahale ve kaçının spinal çekiş. Bu nedenle, omurga içinde kendinize veya sevdiklerinize herhangi bir rahatsızlık tespit ettiğinde kesin tanı ve uygun tedavi belirlemek için bir doktora danışmalısınız. omurga tedavi edilmezse dorsopathies durumunda, o motor fonksiyon kaybı tamamlamak veya fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel bozukluklar sadece yol enfeksiyonları gelişebilir yol açabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.