ÇirkinlikBahçıvanlık

Domates "Rio Grande": Çiftçiler yorum

domates bahçe parsellerde en gözde ve en sık dikilmiş nelerdir edilir? Nadiren ultra hızlı çeşitlilik vardır ki, bunlar genellikle ekşi bir tat ile, Haziran ayında meyvelerini, ama küçük ve sulu meyveler vermeye başlıyor rağmen. Onlar biraz "yıkmak ohotku" için uygundur ve gerçek ve lezzetli yaz meyvesini bekleyin. Çoğu zaman bahçıvanlar bir seçim pembe pertsevidnye: domates erik, "sığır kalbi" ve diğerleri. Bu tatlı, şeker ve turşuluk ve yaz salata yapmak için idealdir çeşitli boyutlarda etli bir meyvedir.

determinate çeşitleri

Bu makalede açıklanan çoğu belirleyici çeşitleri vardır. ana gövde için neredeyse sınırsız bir büyüme potansiyeline sahiptir ve sabit bir tepesi mi belirsiz bitkiler, farklı olarak, yumurtalık fırçaların belirli sayıda sonra büyümesini durdurmak (genellikle 4 ya da 5). kalın o kadar ihtiyacım var ve tutam kravat kalmamasıdır kaynaklanıyor ile Dolayısıyla düşük çalı oluşur. Böyle domates "Rio Grande" dir. Onunla ilgili yanıtlar çok gurur verici. en biz çeşitli ünlüdür bakalım.

evrensel sınıf

Gerçekten de harika bir yaz salata ve şaşırtıcı iyi turşusu veya tuzlu gider. Neden "Rio Grande" domates? Yorumlar Bu domatesler yoğun bir yüzeye sahip olduğunu vurgulamak, ama aynı zamanda etli ve şaşırtıcı lezzetli. Bu 110 gün içinde olgun meyveler hangi orta belirli melez. Nedeniyle meyve yapısına 120 g ağırlığındaki, yoğun, etli pembe domates oluşturan blok tipi bitki büyük çiftlikler için yararlıdır mekanik hasat olabilir.

Bir domates "Rio Grande" seçeneğini kullanarak Nerede? Yorumlar Bu meyveler çarpıcı ketçap veya salça üretmek olduğunu düşündürmektedir. Bu arada, uygulama aynı zamanda taze formda çok popüler. Domates mükemmel sunum, ve belli bir saklama özelliğine sahiptir.

Bu sınıf, açık zeminler için uygundur. Başka nasıl o "Rio Grand" geniş popülerlik domates aldı gerçeğini açıklayabilir? Yorumlar bahçıvanlar genellikle en hastalıklara karşı son derece basit ve dayanıklı olduğunu söylüyorlar. Ikincisi arasında özellikle bu bahsetmek istiyoruz domates hastalıkları, nasıl Verticillium Wilt ve alternariozny kanser sapına. Birkaç yüksek kaliteli domates onlara karşı edebiliyoruz. Buna ek olarak, bu çeşitli verimi tüm kayıtları kırma.

Bugün birçok mağaza "Rio Grand orijinali" domates dikim için satın sunuyoruz. çeşitli Açıklaması herhangi yaz ikamet ilgi, ama yine tedarikçinin ruhsat sormak gerek edebiliyor. tohum satmak Çoğu şirket nedeniyle düşük maliyetle tüketiciyi çekmek için deneyin. Özellikle etkili böyle bir politika, "Rio Grande" domates olarak böyle bir popüler çeşitli koymak cazip bir fiyata eğer. Orijinal, şüphesiz (çeşitlerinin evrensel açıklama meyve kalitesi mükemmel tat, aynı zamanda pek iklim bölgeleri için çok önemlidir çalı, sadeliği sadece vurgular), bahçıvanlar memnun edecek, sahte hakkında söylenemez.

Domates "Abakan"

Şaşırtıcı lezzetli, büyük, pembe domates, onlar yaz aylarında tablonun iyi dekorasyon olacaktır. Domates "Abakan pembe" - farklı iklim bölgelerinde yetişen edilebilir çeşitli. iddiasız yeterli, açık alan ve sera film için uygundur. Terim olgunlaşma özellikle kuzey bölgelerinde yaşayanlar için çok önemlidir. Yaklaşık 110 gündür. Bir kalp şeklinde, örneğin "sığır kalbi" olarak meyvesi slaborebristy, çok büyük. Ağırlık orta domates - neredeyse sadece salata, taze, lezzetli yaklaşık 500 Bu sınıf. Buna ek olarak, büyük ve etli meyveler suyu ve ketçap üretmek için büyük bir başarı ile kullanılmaktadır. Erken olgunlaşma ve çok büyük domates çok yüksek kalitesi tatilciler tarafından takdir edilmektedir. Domates "Abakan" (pembe) bir çalı sabit Jartiyeri ihtiyacı fazla 1,5 metre, oluşturur. birbirinden 40 cm bir mesafede toprağa ekilir bitkiler. Bir metrekare itibaren yaklaşık 4 kg eşzamanlı domates toplanabilir. olgunlaşmamış meyve Boyama o zaman pembe değiştirir, yeşildir. tatilcilerin gözdesi çeşitlerinin biri domates "Abakan" dir.

Sibirya yetiştiricilerin en iyi çeşitleri biri

Domates "Pops" erkencilik ve büyük meyveli, yüksek verimlilik ve meyve mükemmel kalite gibi önemli nitelikleri birleştirir. yaklaşık 90 gün - domates kadar çimlenme gelen dönem. 1.7 ila 2 metre - bitki yeterli çalı yüksekliği büyüktür. açık alanda, ama Sibirya'da İyi hissediyorum bahar kısmı seraların donatmak için önerilen ve sadece stabil ılık dönemin başlangıcı ile barınak kaldırmak için. meyve keskin bir burun ile, çok düzgün, oval bulunmaktadır. Onlar güzel bir koyu kırmızı renk ile ayırt edilir, bunlar pürüzsüz ve parlak, şekerli ve tatlı. Domates (daha doğrusu, meyve) ürün 17 kg elde edilebilir metrekare başına 350 g ortalama büyür "çıkar". Bu durumda, meyve vermenin uzun bir süre.

Fide Ekim 50 gün bitki yatakları önce yapılır, sen toprak ısınmak için zaman olduğunu hesaplamak gerekir. Dışarıda bir metrekare 3 çalının üzerine yerleştirilir. Bu pasynkovaniya ve zamanında jartiyer ile elde edilir saplar son iki oluşturulur. Çeşit sulama ve karmaşık mineral hazırlıkların zamanında besleme iyi cevap verir. Bitki büyüme ve gelişme uyarıcıları olarak kendilerini kanıtlamış.

Domates gıda konserve üretimine doğrudan kullanılmaktadır. Onlar bakımlı ve ulaşım için oldukça uygundur. çeşitli en önemli avantajı, yüksek verim ve unpretentiousness olup. Hibrid çeşitli hastalıklara dayanıklıdır. Fide güney bölgelerinde kez açık toprağa dikti.

Rus devi

Bu başka çok çeşitli unutulmamalıdır. Domates Alyosha Popovich - dev pembe yuvarlak şekil, çok tatlı, evrensel yönü. Orta hibrid açık alan ve sera film için idealdir. 125-130 gün olgunlaşan başlangıcına Çimlenme dönemi. Bush'un en fazla 150 metre yüksekliğinde, güçlü. Önkoşul bir destek üzerinde zamanında pasynkovanie ve jartiyer olduğunu. 200 g dikkat çekici tat özellikleri ağırlığında güzel yarı dairesel şekli, slaborebristye, orta büyüklükte meyve, bir çok bahçıvanlar favori bu tür olun. salatalar için, taze tüketilmesi tavsiye edilir.

güneş ışığı konusunda seçici Sınıf ve çok sıcağı seven olduğunu. Kültürün gelişmesi için büyük önem nemdir. o keskin geliştirmek, büyümeyi bozulan,% 60 aşarsa mantar hastalıkları, yumurtalık yağmuruna. humus ve besin açısından zengin optimum hafif kumsal topraklar bulunmaktadır. Verim meyveleri en lezzetli ve yaz salatalar için uygun olan, burada, metre kare başına yaklaşık 7 kg olup.

domates Alice

Onların hasat her yaz ikamet memnun edecek Erken olgunlaşan bir çeşittir. Taze tüketim için öncelikle tasarlanan ve tselnoplodnogo konserve için kullanılır. Meyveler onlar yaklaşık 60 gram ağırlığında, ama tatlı ve etli, küçük, yüksek lezzeti var. Mükemmel ulaşım tahammül ve mükemmel tuzlama sırasında bozulmadan korunmuş. Kış aylarında, bu domatesler masanızı süsleyecek.

Bitkiler açık alanlarda veya seralarda yetiştirilmektedir. metrekare 7-9 bitkileri ekilir başına, 60 cm'ye kadar çalı. dayanıklı bitkiler vertitsillezu ve Fusarium solgunluk. bu sınıfın iyi öncüleri - salatalık, kabak ve havuç.

Adeline - En iyi hostesleri için domates

orta-yüksek getirili, çok yönlü sınıf. Bitki açık ekimi için mükemmeldir. meyve dönemi çimlenme sonrası 85 gün başlar. Meyve orta boy, etli, oval bulunmaktadır. Her bir kütle, yaklaşık 60-70 g Çeşidinin eşit Kuzey Kafkasya gelişimi için en uygun olmasıdır. meyveler salatalar için, hem de konserve ürünlerin hazırlanması için kullanılmaktadır. salamura şeklinde çok iyi. Nedeniyle kuyu olarak domates yoğun ve sulu hamur haline domates suyunu hazırlamak için kullanılır. Özellikle iyi kurak bölgelerde bu çeşitliliği artıyor, hatta uzun süreli kuraklık dönemlerinde harika bir duygu. Bu durumda, nem ölümcüldür. Bush'un kendisi işlemek için çok kolaydır. sadece 45 santimetre yüksekliği, bu sık ya pasynkovanii garters ihtiyacı yoktur.

bahçıvanlar Yorumlar

Bugün, okuyucunun domates bazı mükemmel çeşitleri için sundular. Hepsi yüksek getirili ve olgunlaşan erken bulunmaktadır. Bu bitkilerin meyveleri yaz salata ve konserve yapmak için mükemmel ayrı bir tadı var. tuzlama için - Bahçenizde için, birkaç çeşit seçebilir, aynı zamanda, meyveli-büyük tatlı tüketimine yönelik ve yumurta şeklinde bulunmaktadır. çiftçilerin İncelemeler bakılırsa, hala en popüler ve favori markası "Rio Grande" dir. Yıllar geçtikçe, o bu sebze kültürünün en iyi niteliklerini birleştiren koşulsuz sevgi ve kabul kazandı.

özetlemek gerekirse

Bu çeşitlerin her biri bahçıvanlar dikkat etmek gerekir. Farklı iklim koşulları için özel olarak görüntülenen Domates dikkate her Rus bölgenin ihtiyacını almaya muktedir. Özellikle dikkat koşullar çeşitli ile mükemmel bir ürün veremez böyle "Rio Grande" olarak evrensel çeşitleri, olmalı, taze sebze ihtiyacını karşılamak ve mükemmel dekapaj gidin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.