ÇirkinlikInşaat

Disposition Kruşçev: Tipik farklılıkları, özellikleri ve yeniden planlamaya seçenekleri

Khruschevkas bir tuğla veya kiremit duvarlı bir beş katlı bir bina temsil eder. Amaç Kruşçev düşük konforlu konut neden olan asgari süre için konut maksimum sayıda yaratmaktı zaman inşaatın başlatılması yirminci yüzyılın 60 yıl sorumluydu. Bırakma Kruşçev dairenin büyüklüğüne ve konumuna göre birçok çeşidi vardır.

Ana özellikleri Kruşçev

Kruşçev aslen 25 yıl kapasiteye kadar geçici konut türü aitti. Kaya tipi konut binaları 50 yıla kadar normaldi. Ancak, bir süre sonra, bu Kruşçev sermaye onarım zamanlaması tabi 150 yıla kadar kullanılabilir karar verildi. Bırakma Kruşçev dahil kendine has özellikleri vardır:

 • banyo Birleştirilen;
 • odalar iletişim kullanılabilirliği;
 • küçük bir alan;
 • alçak tavanlı;
 • Yetersiz duvar kalınlığına bağlı olarak kötü bir ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Tavan yüksekliği Khrushchevki zorlukla 2.5 metre ulaşır evlerde engellemek türünü bu rakam 2,7 m kadar artırılabilir. 4- veya 5 katlı binalarda asansörler devamsızlık, yaşam koşullarının konforunu artırmak gelmez.

Dairelerin alanı

Bırakma Kruşçev ölçüde mülkiyet alanında bağlıdır:

 • Yatak daireler 31 ile 33 m2 arasında değişen toplam alanı;
 • Yatak - 30-46 m2;
 • yatak odası - 55-58 m2.

Her odanın alanını analiz, aşağıdaki rakamlar elde edebilirsiniz:

 • Alan hruschevke yaşayan 14 m2 arasında değişir;
 • yatak 8 m2 bir alana sahiptir;
 • Çocuk - 6 m2;
 • mutfağı - 4.5 m2.

nedeniyle bu binaların durumuna birçok şehirlerde zaten yıkım tespit edilmiştir rağmen, onarım önemli ölçüde Sovyet Kruşçev ömrünü uzatabilir.

Kruşçev'in çeşitleri

Bırakma Krusçov farklı varyasyonları vardır. kendi özelliklerine sahiptir, her biri binaların birkaç serisi vardır.

Binalar 1960-1967 yıl

Bu tür yapılar, 1-464 arasında bir dizi içerir, ayırt edici özellikleri, düşük tavan (2.5 m) vardır, WC, küçük bir alana (5.8 m2) ile bir mutfak; Yerleşik dolaplar, kiler ve balkon varlığı. iniş katta dört daire bulunuyor. Evler beş katlı, genel olarak panel vardır.

Binalar 1963-1967 yıl

Önceki sadece artan farklılık gelen, 1-335 arasında bir dizi bakınız mutfak boyutuna (6.2 m2). stüdyo daire odasında 18 m2 bir kiler, balkon vardır ve oturma odasından bir yaşam alanı vardır. Bir banyo birleştirilir ve mutfak yakınında yer almaktadır.

Binalar 1958-1964 yıl

1-434 bir dizi başvurun, önceki seriden fark sadece oda çevresinde bulunur. tek odalı daire için, bu şekil 17-18 m 2 ulaşır ve iki ve üç aralıklar için 17-20,5 m2. Kruşçev planı, mekanik bir anlaşmamız var 2 oda, bu seride en rahat.

Binalar 1958-1964 yıl

Bir dizi 1-434S belirtir, benzer bir düzen var. Mutfak boyutu 5.9 m 2 'e yükselmiştir. Bir tuğla beş katlı binalarda yer alan katlar arasında katlar betonarme döşeme yapılmıştır.

Küçük bir Kruşçev inşaatı

Kruşçev planı, konforlu ve fonksiyonel yapılacak 2 oda, tasarım sorununa sorumlu bir yaklaşım gerektirir. tasarımda en zor onun küçük bir alanda imkansız her aile üyesi yalnızlık bir yer inşa etmek yapar bir stüdyo daire.

Bu nedenle, bir odada yatak odası, oturma odası, çocuk odası ve çalışma donatmak amacıyla, sert çalışmak gerekir. Birden işlevleri yerine getirebilecek dönüştürme mobilya sahiplerinin yardımına gelir. Önemli olan - İyi bir görünüm korurken, çok uzun zaman aktif operasyon için dayanabilir kaliteli mal seçerken tercih vermek için.

3-oda Krusçov çıkarması

odalardan birinde iki yatak odalı Kruşçev bir dolap vardır. Her şey kendi soyunma odası ile tam bir yatak odası için bu odada optimal kullanımı. Bu karar daire, boşaltma odasında depolama sorunla başa çıkmak için yardımcı olacaktır ve organize bir boşluk yaratacaktır.

Oturma odasında altında yayınlanan bir kural olarak ikinci bir oda. Bir gecede bırakın, misafir alabilir. Üçüncü oda - çocuklar. aile çok çocuk olursa, oturma odası, ayrıca bu tür ailenizle birlikte TV izlemek gibi bir çocuk köşesine, ancak ortak alan sadece sağlayarak, çok fonksiyonel sağlayabilir.

Doğru yaklaşım ile, hatta en küçük Kruşçev gelen sıcak ve fonksiyonel daire yapabilirsiniz. Daire düzenleri mobilya ve fonksiyonel alanlarının yerleşimiyle denemeler edelim. (Özellikle tek odalı Kruşçev için) rahat bir daire oluşturarak en iyi seçenek her ayrıntı her adımı düşünülmüş olan proje, yüksek kaliteli tasarım elde edilmesidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.