ÇirkinlikInşaat

Tavanda alçıpan Kutu. kartonpiyer yapılmış kutuları Montaj

alçıpan Kutu tavanda çeşitli iletişim maskeleme en yaygın varyantları biri olarak kabul edilir. Çoğu zaman, havalandırma boruları ve odanın görünümünü bozan, çok dikkatli bir şekilde konuşan değil. Sıklıkla bazı unsurlar duvar asma tavan alçıpan veya basit duvar kenarına getirmek izin vermez olur. Nasıl iletişime engel gizleyebilirsiniz? Daha ayrıntılı inceleyelim.

genel bakış

Böylece, sorun açıktır. kurarken bir asma tavan alçı levha, özel bir tasarım oluşturmak için gereklidir. Bu sıhhi müdahalesi olmadan boru duvarlarından çıkıntı yapan maske sağlayacaktır. bunun yerine, bir fragmanı ya da - tavana alçıpan kutu son olarak ikinci bir düzey olarak monte edilecektir. bitirmek değil çok deneyime sahip Birçok sahipleri, insanlar bütün süreci bazı zorluklar ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. Ancak uzmanlar alçıpan montaj kutusu oldukça basit olduğunu iddia ederler. onunla Deal herhangi bir özel beceri ve sofistike donanıma sahip olmadan, oldukça mümkündür. Çok etkileyici o aydınlatmalı alçı bir kutu bakacağız. Bu durumda, tasarım yalnızca iletişimi gizlemek olmaz, aynı zamanda özgün bir dekoratif unsur olacaktır. Bazı odalarda daire tür elementlerin varlığı çok yararlı olabilir. Yani, örneğin, genellikle banyoda alçıpan bir kutu yapmak. Tasarımlar ayrıca ilgili ve mutfakta. Banyoda Drywall kutu ayarlayın. Bu durumda, biz bu odada hemen hemen her zaman nem artar unutmamalıyız. banyoda alçıpan bu kutusu ile bağlantılı olarak suya dayanıklı levhaların kullanımı ile dizayn edilmesi gerekmektedir.

eğitim

Eğer alçıpan bir kutu toplamak önce, boruların korunması için gereklidir. Onlar astar ve boya ile kaplıdır. Yani ürün kuşkusuz onların ömrünü uzatır pas yayılmasından, korunacak. kendisi de hazırlamalıdır Tavan. Bu esas boruların etrafında delikler ilgilidir - onlar onarılması gerekir. Sen montaj köpüğü ve sıva kullanabilirsiniz. Için daha ileri aşamaları bu kuruduktan sonra devam edebilirsiniz "pürüzlü yüzeyi."

çerçeve

Ne olursa olsun oda alçıpan kutusu monte edileceği düzenin - bir dolap, mutfak, vb -. İlk güvenilir bir sandık inşa olmalı. profil modelleme (CD-60) için gerekli olan çerçeve için. Standart dışı inşaat öğeleri oluşturmak için kullanılır. Profil zor olmalı, fakat kolaylıkla vidalı vida olmalı. ve ek olarak, Bulgar pense gerekir. profilden kesilmiş olmalıdır. Hesaplama aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir: bükmek için artı 7 cm temel tavandan uzak alınır. bir tarafı kesikler viraj yan, daha sonra yaklaşık olarak 40 mm yapılır ile yüzleri tarafından profil. Onlar vidalar (küçük çap) için delikler. orta kısım kesilecek. Diğer taraftan her iki tarafta 50 mm kesinti yapmak gereklidir.

dağ

emri yürütmek için ilave eylemler uygun.

Yatay seviyesini kontrol, duvar UD-profiline vidalanır. Tam olarak bir sonraki kutusunun alt kenarına yerleştirilmiş olması gerekir. parantez sabitleme vidaları üzerinde yapılan işaretleme uyarınca. Sabitleme elemanları arasındaki Adım -. 60 cm, CD-profil, daha sonra borunun bitişik olacak alçıpan, kenarını bağlı olacaktır. Daha sonra, profil elemanından Eğer diyagonal kenarları bir parça kesmek istiyorum. Bu uzunluk - 160 mm. Bu parça, UD-profilinin bir ucu içine sokulmuştur. Bu, diğer kenar dirseğinin vida ile tespit edilir. seti askıları üzerinde CD-60 profili ekli. çerçevenin sonunda geleneksel tekniklerle alçı elyaf levha tabakaları ile kaplanır.

ikinci yol

Birçok mutfaklarda büyük sorun havalandırma sistemidir. Bu alçıpan bir kutu içinde gizlenebilir. tavan ve duvarlarında yer destek yapısındaki işaretler uygulamak gerekir. tabaka GOLS kalınlığını göz önünde düzeltmek gerekir kılavuz profillerini (27h28 mm). Ayrıca tavanda delik gereklidir. Bunların çapı - yaklaşık 6 mm. Kılavuzlar dübel-çivi bağlıdırlar. Daha sonra, teneke snips kullanılarak, profil süspansiyonlar 60h27 mm kesilmelidir. Burada aşırıya için dikkatli olmak gerekir. askılar boyutu kutuları boyutlarına bağlıdır. Sabitleme elemanları vidalar vasıtasıyla kılavuza yapılmalıdır. gelecek kutusunun alt kenarını oluşturan sonraki tespit profili. kılavuz kinked edilmemelidir. Tüm parçalar aynı uzaklıkta tavana yerleştirilmesi gerekir. Sonunda, başka şeylerin yanı sıra, izin köşesini aynı hizaya edecek tasarım. Bu bağlamda mümkün olduğunca doğru tüm ölçümler yapmak gereklidir.

Takviyeler

Bitirdi görünüm tasarım kapsama sağlayacaktır. Ek bir dekorasyon olarak, spot kullanabilirsiniz. Önceden teller olan yerleri belirlemek ve orada bunları düzeltmek gerekir (çerçeve sayfaları GVL kaplama öncesi). kablolar tesisat kutusu ile müdahale etmemelidir. Daha sonra, çapraz raylar kesilmiş ve çerçeve içine yerleştirilir. elemanları duvara dik olarak monte vida ile tespit edilir. Daha sonra, bütün yapı sabitlenir. Kutunun tabanının ön kontrol edin. Daha sonra asma tavan levhalar büyüklüğüne göre elemanlar halinde kesilir. malzemesinin kesilmesi için geleneksel kullanılabilir bir bıçak montaj ayrılabilir kanatlı. Dikkatle her şeyi yeniden incelemek gerekir derinin düzeltilmeden hemen önce - Burada bir nespryatannymi telleri gitmez. Tüm yapı sökülmesi ve yeniden monte sonra Aksi takdirde gereklidir. yaprak GOLS delik çapı lambaları delinmiş. Bundan başka, sabit astar çıkış kabloları. Kurulum sonunda kendisi kendilerini lambalar sabit.

bitirme

tavanda alçıpan kutu sabit olduğunda, diğer tüm eylemleri her sahibin kendi takdirine bağlı olarak seçer. Bir bitirme sıva dekoratif kompozisyon, resim, yapıştırma duvar kağıdı kullanabilirsiniz gibi. Yüzey shpatlyuetsya kaplanması önce. eklem yapıştırılmış olan bir film takviye. Genel olarak, montaj ve kurulum değil fazla zaman alır.

tasarım seçimi

Alçı levha düzlem düzenli ya da düzensiz poligon veya renk şeklinde hacim çizimler uygulanır. Ayrıca, farklı renklerin ampulleri tercih edebilirsiniz. tavan çoğu mavi veya yeşil renkte yapılabilir. Odanın iç tasarımı yakındır arsa hangi sanatının gerçek eserler, - Normal düz bir yüzeye - el altında duvar kağıdı ve diğer malzemeleri kullanarak, üst temsil etmek mümkündür. Modern eğilimleri düz çizgiler istisna bulunduğu çeşitli öğelerin kullanımını öneriyoruz. Bu tür yapılar bileşenleri dalgalı tipi eğri parça içerir. Yeter moda ve dolayısıyla kırık soyut çizgiler oldukça yaygın olarak kabul edilir.

önemli noktalar

Ön kroki çizim her seviyede düştüğü hesap yüksekliği, içine almalıdır. ilk seviye 10 cm - uygulama görüldüğü gibi, uçağın birinci kademesini inşa sürecinde zemin üst üste ikinci 3-6 cm indirilir. Eski bir baz - düz tavan için, plaka, bir birinci bağlayıcı ile doğrudan etki eder. Önemli olan nokta koltuklar ampullerin yerini belirlemektir. Eğer kroki bir çizim yaptıktan sonra, bazı ölçümler yapmak gerekir. Onlar da, çizim aktarılır. Torna ve süspansiyonlar için profiller yer alacak eskiz, alanları işaret etmek de önemlidir. teknik terimler üzerinde gerekli boyutlara indirdi edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.