SağlıkMüstahzarlar

Kadınlar için ilaç. İlaç "Djufaston" Endometriozis

Birçok kadın bir çocuğun hayal, endometriozis gibi bir terim ile karşı karşıya. Bu nedir? Eğer endometriozis olduğu söyleyen doktorlar bunun dışına, rahim iç boşluğunu oluşturan hücrelerin çoğalmasını anlamına gelir. Diğer bir deyişle, temel alınmalıdır kumaş embriyo implantasyonu, tespit ve karın boşluğu ve (örneğin yumurtalık), yakın organlarda edilir. Hastalık çok tatsız, ama tedavi edilebilir. Çoğu zaman doktorlar farmakolojik ilaç "Djufaston" tavsiye bunu tedavi etmek. Bu hormonal ilaç, tablet olarak pazarlanan. Endometriosis için ilaç "Djufaston" ağrı azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda konsepsiyon olasılığını korur.

Endometriozis ve nedenleri

Daha önce belirtildiği gibi, tanı rahim dışında endometriyal hücrelerin saptanması halinde yapılır. nedenlerle gelince - doktorların farklı görüşler vardır. adet sırasında kan, böylece doğal doğa olarak, sadece doğal bir şekilde gelir, ama aynı zamanda fallop tüplerinden karın boşluğuna düşüyor, bazı doktorlar hastalık bağışıklığın azalmasına bir sonucu olduğuna inanıyoruz. Diğer bir oluşumu nedeniyle olduğuna inanıyoruz hormonal dengesizlik ve genetik faktörler. Onlar sadece endometriozis ilaç "Djufaston" atanmasına oybirliği vardır.

Eylem "duphaston"

Bunu bir mucize ilaç nasıl çalıştığını görelim. Tıp "Djufaston" - adam tarafından üretilen progesteron hormonunun bir analog. yeterli miktarlarda kanda sonra hormon bu hücre tipi proliferasyonunu inhibe eder. Başka bir deyişle, ilaç "Djufaston" endometriyozis aktif böylece yumurtlamayı bastırmak değil, endometrium aşırı büyümesini azaltmak için başlar. Dahası, hormon progesteron gebeliğin normal gelişimi için gereklidir. Ancak bu ilaç bir dezavantaj olduğunu: kullanımı sadece ilk aşamalarında tavsiye edilir. Endometriozun birden fazla odak gerekli olduğunda pıhtılaşmaya, yani dağlamak. Bu prosedür, genel anestezi laporaskopicheskim yöntemine göre gerçekleştirilir.

İlaç "Djufaston". yan etkiler

herhangi bir farmasötik formülasyon konuşan yan etkileri söz. Ancak bu durumda, liste büyük değil. bütün yan etkilerin Birinci ilacın dozunu artırarak basitçe ortadan atılım kanama sayılabilir. İlacı Ayrıca küçük baş ağrısı görülebilir. Burada, belki de ve tüm yan etkileri. aşırı dozda ile ilgili olarak, veri mevcut değildir, ancak daha fazla ilaç üretmek çekerken üreticileri tavsiye gastrik lavaj.

Doktorunuz bu hastalığın diğer tedavi rejimini önerebilir. Biz sadece ilaçların biri hakkında konuştuk. endometriozis ile "Djufaston" farmakolojik ilaç Doğru seçilmiş tedavi rejimi, sadece profesyonel yardım ne yalnızca olumlu bir etki unutmayın tedavi başlıyor! Hiçbir zaman kendi kendine tedavi ve sağlıklı olmak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.