SağlıkDişçilikte

Dişin Komple imha: olası nedenler ve tedavi karakteristikleri

Her gün, dişlerimizin zararlı etkenlere maruz kalmaktadır. Emaye - Dişlerin zırh - bu faktörlerin etkisi her zaman duramazlar altında. Yavaş yavaş, daha ince hale gelir. Diş kırılmış başlar. Ben diş çürümesi durdurabilirsiniz nasıl bu makaleyi okuyun.

minesinin imha Dış ve iç nedenleri

Bizim diş imha etkileyen birçok faktör vardır. Dış faktörler şunlardır:

 • Başarısızlık sıcaklığı ya da yüksek sıcaklık kontrast. hemen sıcak yiyecek içecek buzlu su tüketiminden sonra, emaye dayanamaz edin. Yüzeyinde dişleri düşmek düz içine geçtiği çatlaklar ve onu yok bakteriler vardır.
 • Mekanik faktör, yani darbeler, yaralanmalar, çok kaba gıda kullanarak veya sert nesneler üzerinde çiğnemek alışkanlığıdır.
 • Kimyasal faktörü hızlı ve acımasızca davranır. Bazı gıda maddelerinde, veya ağız bakımı yıkıcı emaye alkali ve asit ihtiva ederlerdi.
 • Hijyenik faktör ağız boşluğu yanlış bakımı, bir diş macunu ya da fırçanın doğru seçimi, ağız hijyeni tam olmaması.

imha iç nedenler şunlardır:

 • florür ve kalsiyum dezavantajı.
 • Yanlış beslenme, diyet.
 • Hormon seviyelerindeki Kesilmesi.
 • Kalıtım.
 • herhangi bir ilaç etkisi.

Diş çürümesi: Genel nitelikteki nedenleri

emaye imha yaygın nedenleri de vardır. Onlar kadınlar, erkekleri ve çocukları etkileyebilir:

 1. Maloklüzyon genellikle emaye yıkımına yol açar. Eğer dişçi koltuğuna ihtiyaç bu sorunu çözmek için.
 2. Bruksizm - setleri dişlerini gıcırdatarak da yonga ve çatlama bunlara emaye görünüm incelmesine yol açar.
 3. Diş hastalığı - bir kişi, herhangi bir muamele edilmemiş diş hastalığı mevcut ise, o zaman yavaş yavaş imhasına yol açacaktır.

minesinin tahrip edilmesine yol açan nedenleri bilmek, o sorun önlemek için çok daha kolaydır.

Hasarlı minesinin düşündüren semptomlar

Diş çürüğü hemen oluşmaz. Bu yavaşlatabilir veya durdurabilir uzun bir süreçtir. ağız boşluğu en ufak bir değişiklik dikkat etmelidir. Bu fenomenin belirtileri nelerdir?

 • emaye altında görülebilir, dentin incelir. Bu dişler, sarı veya kahverengi lekeler görünür olduğu anlamına gelir. taç rengi koyu, emaye incelir güçlü.
 • Emaye yavaş yavaş, sonra yumuşar dokunulduğunda pürüzlü hale gelir.
 • güçlü vuran emaye, parlak dişleri sıcak ve soğuk tepki.
 • diş çürümesi süreci kendi yontma ve çatlama üzerinde görünüm eşlik eder.
 • imha daha sonraki bir dönemde, dişin şeklini değiştirerek, kağıt hamuru, sinir kanalları dayanabilir. Gıda alımı ve ağız bazen kolay açılması çok acı vericidir.

Bakteriler kısa sürede, deliğe nüfuz ve hamuru neden olur. Bu noktada ise tedavi, diş taç tamamen imha yapmamaya. Bu durumda tedavi, uzun ve pahalı iğnelerden ayarı - çünkü değil kolay bir süreç. Pim diş eklenen farklı farklı malzemelerden oluşabilir. Adres tür konular yalnızca diş hekimi yaşanabilir.

Çocuklarda Diş çürüğü

Ne yazık ki, emaye yetişkinlerde hem de çocuklarda sadece yıkmak eğilimindedir. çocuk ulaşır Zaten ne zaman ikisinin yaşı, hastalığın belirgin belirtileri görülebilir. Çoğu zaman imha biberonla beslenen çocuklar içindedir. Karışım, genellikle çocuğun ağız boşluğu içinde organik asitler dönüştürülür çok fazla karbonhidrat içerir. bebek dişleri hala çok zayıf, çünkü minesinin demineralizasyonu yol açabilir. süreç göz gizli olduğu için demineralizasyon neler öğrenin, o ağızda çok zordur.

Hamilelik sırasında annenin ise metabolizma o ve çocuktan yaşayacaktır. İlk trimesterde gebelik, güçlü toksikozunun sırasında Yetersiz beslenme, bazı bulaşan hastalıklar örneğin mine hipoplazisi veya taç formlarının anormal bir gelişme olarak problemlere yol açabilir.

Küçük bir çocuk ile evde kişisel hijyene önem emin olun. Genellikle ebeveynler, hatta farkındalık, kalıp şımarık bebek diş olmadan, ona benim bakteri teslim. Ortak çatal kullanmayın, çok sık dudaklarından çocuğu öpmek Emzik yalamak. Bunların hepsi diş çürümesine neden olabilir.

Çocuk tükürük alkalinite Hemen göze çarpan derecesine sahiptir. Bu tükürük işlevi mineralize olduğunu gerçekleştirmek anlamına gelir. Birçok çocuğun dişleri çok erken yıkmak başlar bu nedenle içindir.

Neden emaye kadınları tahrip?

Araştırmacılar kadınların daha sık erkek aşağı sonlarını emaye bulundu. Bu ortak faktörler, ama özellikle kadınların nedenleri sadece kolaylaştırılır. Bunlar arasında:

 • gebelik süresi - fetüs annenin vücudundan gerekli tüm alıyor bu zor zamanda. bina için herhangi eser element veya mineral yeterli meyve giderse annenin vücudundan onu "yıkayın". etkilenen dişler İlk olarak. Hamilelik öncesi bir kadın diş hastalığı katılmıştır, bunlar aynı dönemde güçlendirilir.
 • Ani kilo kaybı - bu kadınlar daha sık ve daha sert sadece doğru beslenme kaçınarak, bir diyet oturmak. Ani kilo kaybı emaye hasar görmesine neden olabilir.
 • Hormonal aksamalar - menopoz sırasında (veya yükseltilmiş bir tiroid fonksiyon de) tükürük bezleri ve bütün bağışıklık sistemini bozabilir. Bu emaye hassasiyet ve kırılganlık yol açar.

Neden erkeklerin dişlerini kırmak?

Tabii ki, insanın diş ve yaygın nedenlerinden dolayı bozulabilir. Ama özel faktörler, yani doğal erkekler vardı.

Genellikle erkekler diş çürüğü mekanik doğada meydana gelir. Bu meslekler, tehlikeli sporlar ve bazen agresiflik kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, erkekler daha az sayıda kadın, kendi kapaklarını açıp fındık çatlak zorunda alışkanlığı dişlerini tutmak vardır. Erkekler daha sigara ve alkol. Bu emaye bir demineralizasyon yol açar.

diş çürümesi tamamen önlenmesi

ağız boşluğu yok emaye çalışma - hoş olmayan bir fenomen. Bu bir gülümseme estetik görünümünü bozar itibaren. çatlak ve fiş ek olarak ek hastalıklara neden olabilir bakteriler içine düşer. Nasıl dişin tam imha edilmesini önlemek için?

dişlerinizi fırçalayın emin olun. Bu değil sporadik, düzenli yapılmalıdır. iptal ve diş hekimi ziyareti her altı ayda edilmemiştir! Onların alışkanlıklarında dizginleri al - o zor nesneleri kemirmeyi, snack iplik dişler tohumlar ve fındık diyette kapağı, sınırı açmayın yok. Eğer ağızda ufak bir değişiklik görürseniz, sadece bir diş hekimi randevu için kaydolun.

emaye yararlı vitamin ve kalsiyum içeren yiyecekleri yeme artan dozlarda güçlendirmek. daha fazla balık, sebze ve süt ürünleri yiyin. Ayrıca diş hekimine ve florlama ile sandalyesinde içine dişlerini güçlendirebilir.

Nasıl ele alınmalı?

diş taç yok - geri dönülemez bir işlem. Nedenle hastalığın önlenmesi, düzgün dişlerini bakmak her zaman daha iyidir. yıkım hala varsa Ama, hemen tedavi! Nasıl bir diş geri?

 1. Eğer kesici kenarın küçük bir parça yontma veya diş dağılan gözlemledik ise kapasite fotopolimer kompozit kullanılır.
 2. önemli bitlerin yok ikinci pimler veya vnutrikornevye sekme edin.
 3. Veneerlerin yardımıyla gülümseme bölgesinde kusurları gizleyebilirsiniz.
 4. diş (% 70'den fazla) çok tahrip edilirse, tedavi kron yüklemek için kullanılmalıdır.
 5. diş çürüğü bilgelik ise, uzman kaldırılmasını atama muhtemeldir. Bu diş yiyecek çiğneme dahil edilmez, bakteriler için potansiyel bir zemin ıslahı, yani tasarruf ve mantıklı değil davranın.

minesinin belirgin gücü rağmen, kendini yok etmeye yol açabilecek faktörlerin büyük bir sayı vardır. Bu dişlerin durumunu izlemek ve düzgün onlara bakan hatırla tedaviden daha hep daha kolay!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.