Spor ve SağlıkTenis

Tommy Haas: kariyer, başarılar, kişisel yaşam

Tommy Haas - özellikle çeşitlidir tekniği evrensel oyuncusu. Uzun çizgiler olarak etkin çalışması ve net altında yeteneği ile tanınan Tenis oyuncusu. Haas güçlü forehand, hep seyirci sevindirdi olan muhteşem bir performansa sahiptir.

Tommy Haas: biyografi

Hamburg 3 Nisan 1978 yılında ünlü Alman tenisinin Doğum yeri. İlk tenis dersleri oğlan ilk onun kişisel danışman konuştu babası tarafından 4 yaş hâlâ.

Tommy 11 yıl yerine edildiğinde, aile ABD'ye taşınmaya karar verdi. O Florida'da, Nika Bolleteri dünyanın en iyi tenis akademileri adına birini muhafaza, burada oldu.

Zaten 17 Tommy Haas yaşında popüler Orange Bowl turnuvası final göründü. Ancak, kupa adam için mücadelede ben daha deneyimli oyuncu Mariano Zabaleta vermek zorunda kaldı.

Profesyonel kariyerinin Başlangıç

Tommy Haas - tenisçi, 1996 yılında profesyonel oyuncuların kategorisinde taşındı. Man Turnuva ilk o çeyrek aşamaya ulaşmak için yeterli bir kez şanslıydım Indianapolis, rekabeti başladı. Pete Sampras - turnuva ızgara zamanda Dünya tenisinin en önemli yıldızlarından biri getiren Ancak, daha genç yetenek hareket etmedi.

kamuoyunun dikkati yılda kendi bizzat Tommy Haas çekti. dünyanın yedinci raket statüsünde olan Yevgeny Kafelnikov, 1997, 19 yaşındaki ritmi gerçekleşti Lyon sonraki turnuvada, içinde.

Haas için profesyonel olarak ilk sezonun Sonuçları oyuncu 155 inci yerden yükseldi hangi dünya sıralamasında 50 inci pozisyon, oldu.

başarılar

Tommy Haas kariyerinin en başarılı sporcu hazinenin Avustralya'da Olimpiyat Oyunları'nın gümüş madalya getirdi, 2000 yılında ortaya çıktı. kariyer ve eğitim verimli çalışmalarında ilk önemli başarı ilham sayesinde tenisçi düzenli turnuvası "Grand Slam" son aşamasını ulaşmaya başladı. Böylece, kısa bir süre Tommy Haas sıkıca küresel ofset tek akıntıda ikinci konumda yerleşik.

Ardından Haas düzenli dünyanın en iyi tenis oyuncuları sıralamasında üst sıralar onun isminin oldukça hızlı kayma sonuçlandı yaralanma rahatsız. tam güçle bir turnuva serisi "Grand Slam" Tommy Haas içinde Yasası sadece 2009 yılında başladı. Ancak, oyun sporcu öylesine muhteşem değildir, ve sonuç çok arzulanan bıraktı. Ancak, geçmişin yetenek kısa bakışları hala sıkça sahada kaydı. Bu nedenle Haas kariyerinin sonuna kadar herhangi bir tenis oyuncusu için zorlu bir rakip olarak kaldı.

Milli takımın Performanslar

Almanya'da İçin Tommy Haas 31 maç oynadı. 19 galibiyet ve ülkenin takımı için 7 yenilgi sayısına göre bir oyuncu.

Dolayı sürekli yaralanmalara tenisçi 2007 yılında toplama statüsünde sondan bir önceki maçı düzenlenen ve ulusal mangaları son oyunun onun için sadece 2012 yılında gerçekleşti dikkat çekicidir.

ilginç gerçekler

ilgi Tommy Haas? oyuncu için tenis eylemler hayatında sadece ciddi bir şey değil. zamanda bir sporcu golf oldukça etkileyici atılımlar göstermiştir. Ayrıca, hobiler kapsamı otomobillerde tenis hızlı çakma aynı zamanda su kayağı içerir.

Haas futbolunun gerçek fan duruyor. Favori atlet ekibi "Bavyera" (Münih) 'dir. Efsanevi Boris Becker - tenis gelince, oyuncunun idolü hep countryman oynanır.

2007 yılında başarılı bir maç serisi sonrasında, Haas Alman ekibi rakibi Rus milli takımı göründü nihai, "Davis Cup", yer var. Ancak, hazımsızlık neden olduğu hastalık nedeniyle Tommy oyun alanında görünmüyor. önde gelen bir oyuncu zorla yokluğu sonra Rus tarafının olası bir zehirlenme Haas temsilcileri hakkında öneri için Alman milli takımının kaptanı zorladı. Ancak, asla bulunamadı delil.

Tommy Haas aslında, sporda sonuçları düşüşte yansır ki, bileklerine sayısız kırıkları aldı. Tommy ilk olarak 1995 yılında kırdı. 1996 yılında başarılı bir restorasyondan sonra, bir oyuncu bileğinin diğer ayağı zaten kırdı.

Peter Haas - Tommy'nin babası judo eski dünya şampiyonu. Oğlunun başarıya götürecek için, o sonradan bir tenis antrenörler dönüştü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.