Ev ve AileGebelik

Hamilelikte Domates: yemek veya olamaz?

Ona yeni, ilginç pozisyonu öğrenir Her kadın, önemli ölçüde kendi dünya görüşünü değiştirerek. Yani, gelecekteki anne karnındaki bebeğin gelişi genel anlamda diyet ve yaşam tarzı daha gözden geçiriyor ile. Oldukça sık kadınlarda buna farklı aşamalarda belirli bir tabak yemek mümkün olup olmadığı sorusunu gündeme getirmektedir. Örneğin, gebelik sırasında domates olabilir?

Bu yazıda tüm ürünün yararları ve tehlikeleri hakkında bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca belirli bir durumda hamilelik sırasında domates yiyebilirsiniz öğrenmek mümkün olacak. Ben uzmanları ve doktorların bunu düşünmek söylemeliyim.

Hamilelikte Domates

Bebeği taşırken bu ürünü kullanabilir miyim? Oldukça sık, bebek bekleyen anneler tuzlu domates yemek istiyorum. Hamilelik, bu arzu haklı. Bu bütün organizmanın önemli bir yeniden yapılanma başlar. Ayrıca, bundan sonra annelerin çoğunluğu toxemia karşı karşıyayız. Bu dönemde, her zaman özel (ekşi, tuzlu veya tatlı) bir şeyler yemek istiyorum.

Ben hamilelik sırasında domates yiyebilir miyim? Uzmanlar bu soruya kesin bir cevap veremez. oldukça mümkündür Bazı kadınlar günde daha domates yemeye. Başka bebek bekleyen anneler, yiyecek kaçınmalıdır olduğunu. Bu sebze temel olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün. Gebelikte domates kullanmak mümkün olup olmadığı sorusuna cevap kendinizi deneyin.

üründe Vitamin ve mineral içeriği

Hamilelikte Domates vücuda faydaları oldukça fazla getirebilir. Onlar çok önemlidir anne adayı olan bazı eser elementler içerir. Bu çinko, selenyum, iyot, flor, potasyum, bakır, fosfor, kalsiyum, ve magnezyum bulunmaktadır.

Buna ek olarak, domates yararlı maddeler şunlardır: böylece vitamin E, K, C, nikotinik asit, karoten, glükoz ve. Tüm bu bileşenler organların ve fetusun sistemlerin düzgün oluşumuna hamile kadınlardaki gereklidir.

Bağırsak domates Fayda

Hamilelik sırasında Domates kabızlık ve artan mide gazı ile başa çıkabilir. semptom göre gelecek annelerin neredeyse yarısını uğrar. Bütün bunlar vücudun yeniden yapılandırılması ile bağlantılıdır.

Yani, bebeğini taşıyan ilk aşamalarında progesteron adı verilen bir hormon üretir. Bu düz kaslar üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. bağırsak istisna değildir. Bu nedenle, önemli değil rahim meyve iter, ama aynı zamanda kabızlık ve artan mide gazına başlar. nedeniyle bağırsak hareketi kabızlık ile karşı karşıya bir kadının zamanlamasının daha sonra çocuğun beklentilerine de. fetüs ile büyüyen uterusun yakındaki organlara bastırır.

Düzenli gebelik sırasında taze domates yerseniz, sandalye ayarlanabilir ve bağırsaklar perilstatika restore edilecek. Sonuç olarak, kadın gibi sorunları önleyebilirsiniz hemoroid, böylece anal fissür ve.

Kalp ve damar sisteminin yararları

Salatalık ve domates hamilelikte mükemmel antioksidanlardır. damarları kan gerekli besinleri doyurmak ve temizlemek mümkün çiğ Bu sebzeler. Vücudun bu dışarı ile toksinler türetilir. Ayrıca nedeniyle zararlı kolesterol kullanımına oluşan plaktan gemilerin temizlik ol.

Domateste folik asit ve grup B Bunlar hematopoez yer alır ve demir eksikliğine bağlı aneminin önlenmesine katkıda bulunur ve vitaminler içerir. Bütün bunlar kalbe çok iyi etkisidir. Magnezyum sinir sisteminin düzgün çalışması için katkıda bulunur. Bu çocuk doğurma sırasında gereksiz stres ve anksiyete önlemek için yardımcı olur.

Cilt Nasıl kullanmak domates kadınlar etkiler?

Hamilelik sırasında Domates gelecek anneler görünüm iyileştirilmesine katkıda bulunur. Güçlü hormonal değişiklikler dermisin bir bozulmaya yol açabilir sır değil. Çatlaklar ortaya keskin kilo gelecekteki annenin vücut üzerinde. Bir kişi sivilce veya akne ile örtülebilir. cilt genellikle güçlü kaşıntı vardır, kuru ve hassas hale gelir.

domates günlük tüketimi kabuklarıyla restorasyonu ve yenilenmesine yol açar. cilt giderek normale döndü elde ettiğini, sağlıklı ve parlak hale gelir. Ayrıca, dermişin sıkılığını ve esnekliğini artırır.

onlar bu konuda beslenme uzmanları ve jinekologlar ne dersiniz?

Doktorlar gebelik sırasında domates kilo alımını önlemek için söylüyorlar. Normalde doğum gelecekteki anne 10-13 kg kurtarmak gerekir. Ancak, adil seks çoğu bu aralıkta sığmayan. Birçok gelecek anneler 20 ve hatta 30 kg eklendi. Bütün bu kötü beslenme ve bozulmuş nedeniyle metabolizmanın.

domates düzenli tüketimi gerçeğine götürür sindirim sistemi normal çalışması olduğunu. kabızlık yok olmasına ek olarak, gelecekteki anne ilave ağırlık, büyük miktarlarda ilave edilebilir olmaktan not edilebilir.

ürününün gövdesi üzerindeki toplam etkisi

Doktorlar yeme domates onkolojik hastalıkların önlenmesi mükemmel bir araç olabilir söylüyorlar. Bir bebek için beklerken güçlü hormonal değişiklikler var idi. bunun nedeni Bazı tümörler büyüme ilerleyebilir. malignite bir yatkınlık varsa, bu genellikle gebeliğin anda tam görünür olduğunu.

taze domates ve işlenmiş formunun kullanımı vücut likopen doyurur. Bu madde sadece onkolojik hastalıkların önlenmesi teşvik değil, aynı zamanda yaşlanma sürecini yavaşlatır.

domates bulunur C vitamini, vücudun bağışıklık savunmasını güçlendirmek için yardımcı olur. Bir bebek beklerken sık sık soğuk algınlığı var, çünkü gelecekteki anneler için çok önemlidir.

böbrek ve üriner sistem üzerinde domates etkisi

anne adayı böbrek sorunları varsa, doktorlar kuvvetle, yiyecek kaçınmaya tavsiye etti. çocuk doğurma sırasında sistemdeki yükünü artırmaktadır. Düzenli domates yerseniz, durum daha da kötü hale gelebilir.

idrarda böbrek taşı saptanması ve kum üzerine tamamen domates kullanımını feragat gerekir. Aksi takdirde, gelecekteki annenin sağlığının kötüleşmesi durumu olumsuz cenin konumuna etkileyebilir.

Safra kesesi ve kemik problemleri alevlenmesi

Hamilelik öncesi anne adayı safra kesesi ve dalak bazı hastalıkların muzdarip, şimdi domates yememelisiniz. Özel bir risk grubunda Safra taşı olan kadınları içerir veya eksik enzimdir. Doktorlar bu durumlarda domates yasak meyve haline gelir söylüyorlar.

Bir kadın artrit muzdarip olan ya da oluşun bir yatkınlık varsa, herhangi bir biçimde domates kullanmak imkansızdır. Bu kuralın ihlali tatsız sonuçlara yol açabilir.

Ne ketçap ve turşu olacak?

O kadar kadın gebelik sırasında taze domates istediği olur. Ancak, daha sık anne adayı tuzlu veya kullanmak istediği sebze turşu. Böyle bir diyet herhangi iyi bir kadın ya da doğmamış çocuğu getirmeyecek. Böyle bir diyet sadece yol açabilir böbrek hastalığı, mesane, mide ve kemikler.

Ayrıca kavrulmuş domates ve ketçap kullanmayın. Bunlar büyük bir miktarını ihtiva zararlı maddelerin ısıl işlem sırasında oluşur. Bir ürün deposunda satın alınan ve kullanıma hazır ise, koruyucu ve sağlıksız katkı maddelerinin bol sunmak muhtemeldir.

Ben gebeliğin son haftalarda ve doğum öncesi domates yiyebilir miyim?

Böyle bir diyet kontrendikasyon yoksa Birçok anneler, doğumdan kadar domates yiyin. Ancak, bu yanlış. gebelik bebeğin en son haftada bu sebzeleri terk etmektir. Onlar kırıntıları alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, doğumdan hemen sonra domates yemiyorum. Bu emzirme kurallarına uymak kadınlar için de geçerlidir. kullanımları şişme neden olabileceğinden tuz ve konserve gıdaların, daha sonraki bir tarihte vozderzhatsch gerekir.

Bir küçük Sonuç ve Sonuç

Şimdi tüm artılarını ve domates gibi bu tür sebze eksilerini biliyorum. Hamilelik sırasında ya da değil yiyin - Özel meseleyi. Ancak, diyet seçerken olası riskleri ve kontrendikasyonları dikkate alınması gerekmektedir. kadın alerjik ise, herhangi bir biçimde domates yememelisiniz. Aksi takdirde ürüne bebeğin tepki de görünmesi için bir yüksek riski vardır.

Eğer gebelik sırasında domates yiyebilirsiniz şüpheniz olmaya devam ederse, bir uzmana danışın. Jinekolog için hastalık bilir ve dikkate olası tüm riskler alırlar. Bu sebze yemek olup olmadığını doktorunuza sorun. Alınan öneriler ve tavsiyeler dinlemek emin olun. Hamilelik yakın ve sağlıklı kalmak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.